Latający Teatr Sztuki Ciała na Woli: parady, happening z muzyką na żywo, spektakle stacjonarne i plenerowe

Fundacja Sztuka Ciała zaprasza do udziału w projekcie "Latający Teatr Sztuki Ciała na Woli".
Projekt obejmuje prezentację 8 działań w różnorodnej formie.
W programie znajdą się parady, happening z muzyką na żywo, spektakle stacjonarne i plenerowe.
Wszystkie działania bazują na teatrze ruchu i formach interdyscyplinarnych.

26.05. godz. 16.00 - parada „Flower Power”, start pod Urzędem Dzielnicy Wola
(al. „Solidarności” 90.)

„Flower Power" – to roślinno-muzyczna parada uliczna. Aktorzy w barwnych i okazałych kostiumach roślin przy dźwiękach muzyki na żywo, wspólnie z grupą odbiorców odbędą muzyczno-taneczną podróż lokalnymi ulicami. Bogate i kolorowe kostiumy performerów nawiązują do rodzimych roślin - do tańca i zabawy zapraszać będą m.in. nieśmiały Mak Polny, zadziorny Skrzyp oraz dostojna Naparstnica. Projekt, oprócz dużych walorów artystycznych i estetycznych będzie przede wszystkim okazją do spotkania mieszkańców oraz wspólnej, radosnej aktywności w rytm muzyki na żywo.

1.06. godz. 16.00 – parada „Cudaki”, Skwer Apfelbauma

Parada „Cudaki" to zaproszenie naszych postaci ze spektaklu "Nieudani" w przestrzeń zabawy z publicznością - wspaniałe kostiumy przedstawiają postaci pokazując, że można być "nieidealnym" i żyć szczęśliwie. Bohaterami jest pięć wyimaginowanych postaci: Dziurawy, Sflaczały, Poskładany, Odwrócony oraz Felerny, którzy wiodą spokojny żywot, dopóki nie zakłóci go pojawienie się Idealnego.

19.06. godz. 18.00 - parada „Klaunada”, Park E. Szymańskiego

„Klaunada" to działanie performatywne, posiadające prosty scenariusz z zarysowanymi scenami, z przestrzenią na interakcje i improwizację z widzami, poprzez angażowanie ich w zabawy teatralne, ruchowe oraz zadania aktorskie. Działanie w swoim wyrazie jest radosne, w której nacisk kładzie się na zbudowanie komicznych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób. Główny środkiem wyrazu jest tu pantomima i komedia ciała prezentowane na wysokim poziomie. W klaunadzie buduje się postaci charakterystyczne, wyróżniające się - celem jest przekazanie z humorem, że wszyscy się różnimy - każdy jest na swój sposób dziwny i każdemu niezależnie od tego należy się szacunek, a w jego "odmienności" może być ukryta "supermoc".

17.07. godz. 18.00 - spektakl „Wombat nie śpi”, Park Moczydło

„Wombat nie śpi" - spektakl Joanny Płóciennik z 2011 roku, stworzony z myślą o najmłodszych widzach, pokazuje z jaką radością poznajemy świat, gdy jesteśmy mali. Sensoryczna scenografia, działająca wizualnie (kontrast bieli i czerwieni), mnóstwo dźwiękonaśladownictwa i kunszt aktorski. Ilość zastosowań prostych przedmiotów, jakie ogląda się w tym spektaklu, rozbawi każdego. W spektaklu występuje jedna aktorka oraz jedna osoba jako obsługa techniczna. Po spektaklu następuje zabawa w sensorycznej scenografii - ilość rekwizytów w spektaklu oraz szalony sposób ich wykorzystania zachęca dzieci do zabawy i wymyślania kolejnych zastosowań dla przedmiotów, a następnie ich wspólnego segregowania.

31.07. godz. 18.00 – spektakl „Księga życia”, skwer przy placu zabaw na Odolanach
(u zbiegu ulic J. Sowińskiego i Jana Kazimierza)

„Księga Życia” to interaktywny spektakl adresowany do dzieci w wieku 4 -7 lat. Historia ukazana w przedstawieniu opowiada o przemianach następujących w przyrodzie oraz o naszym z nią połączeniu. Głównym rekwizytem jest tytułowa wielka księga – ręcznie wyszywana, której każda karta prezentuje inną porę roku. W spektaklu używamy śpiewu, gry na instrumentach, tańca oraz narracji jako środków wyrazu. Pojawiają się także momenty odwołujące do sensorycznych doznań widzów, wynikających ze spotkania z naturą. Spektakl poprzedzają krótkie warsztaty – dzieci uczą się fragmentów piosenek użytych w spektaklu, wykonują mini etiudy ruchowe. Po spektaklu oglądają z bliska Księgę Życia, zawierającą sekrety np. w postaci ukrytych nasion.

7.08. godz. 18.00 - spektakl „Tu Ziemia”, Park Moczydło

„Tu Ziemia" - spektakl rodzinny z muzyką na żywo, zwraca uwagę na piękno i wartość roślin, którymi jesteśmy otoczeni. Bohaterka Jo znajduje się w obcej nam czasoprzestrzeni, w której istnieje już tylko różowa trawa syntetyczna. Opiekuje się jedynym we Wszechkosmosie drzewem, kilkoma ziołami i kępką trawy. Spektakl ma formę działania ruchowego z elementami teatru cieni z muzyką na żywo. W spektaklu używany jest między innymi instrument o nazwie shah kaman – współczesna wersja irańskiego kemancze.

21.08. godz. 17.00 - animacja „Rozchmurz się”, Fabryka Norblina

„Rozchmurz się!" - a co by było, gdyby chmury spłynęły na ziemię i można je było poprosić o wybraną pogodę? Dwie aktorki w kostiumach wystylizowanych jakby zostały utkane z obłoków, dzięki zabawnym choreografiom, gestom oraz używając rekwizytów zachęcą widzów do wspólnych zabaw teatralnych. Widzowie, dzięki udostępnionej, obrazkowej "instrukcji obsługi", będą mogli poprosić performerów m.in. o deszcz, śnieg, burzę, słońce, wiatr, stając się tym samym aktorami w zaaranżowanym dla nich mini-spektaklu. Performerki odegrają krótkie, interaktywne scenki inspirowane wybranymi przez widzów zjawiskami pogodowymi. Używać będą: środków charakterystycznych dla teatru fizycznego i pantomimy - synchroniczne choreografie, wyraziste gesty, iluzje i mimika; teatru wizualnego - animacja przedmiotów, olśniewające kostiumy oraz performance'u żywych rzeźb - zastyganie w bezruchu.

4.09. godz. 17.00 - happening muzyczny „Żywa Zieleń”, Park E. Szymańskiego

„Żywa Zieleń" - happening z koncertem. W trakcie wydarzenia usłyszymy koncert muzyki elektronicznej eksploatującej prawdziwe (choć nieuświadamiane sobie przez nas) "dźwięki roślin". Wykorzystanie fal wytwarzanych stale przez żywe zielone organizmy i uzupełnienie ich harmoniami i barwami subtelnej elektroniki pozwala stworzyć kojący nastrój, daje odbiorcom zwolnić, odetchnąć, zrelaksować się. Muzycy poruszają się w stylistyce live electronics i ambientu za pomocą instrumentów, efektów dźwiękowych, stołu didżejskiego, dialogując dźwiękowo z żywymi roślinami za pomocą specjalnych przetworników. Za sprawą dźwięku, ruchu i warstwy wizualnej performerzy tworzą niepowtarzalną, tajemniczą, a zarazem kojącą atmosferę - inspirują do dostrzeżenia i doświadczenia aktywności pozornie pasywnych roślin.

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Wola.

mat. org.

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.05.22, autor: wanilia)
Dział wszystkie
Tagi: Wola, Fundacja Sztuka Ciała, Latający Teatr Sztuki Ciała na Woli,teatr ruchu, parady, happening, muzyka na żywo, spektakl stacjonarny, spektakl plenerowy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasia Nova
2
Vampire Weekend
3
My Dying Bride
4
Bokka
5
Eilish Billie
6
V/A
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Grzegorz Dębowski
2
Jan Jakub Kolski
3
Christian Petzold
4
Emily Atef
5
Krzysztof Łukaszewicz
6
Sam Taylor-Johnson
7
Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
8
Louise Archambault
9
Wim Wenders
10
Hae-yeong Lee
1
Darek Karp
2
Michael Sowa
3
Kamila Cudnik
4
Agnieszka Jeż
5
Claire Castillon
6
Namina Forna
7
George M. Johnson
8
Mia Kankimäki
9
John Irving
10
Delphine de Vigan
1
Katarzyna Baraniecka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia