Marta Choińska
Łowca

„Łowca” autorstwa Marty Choińskiej (Aelisanne) jest pierwszą książką, jaką przeczytałam na platformie Wattpad. I muszę szczerze przyznać, że mnie wciągnęła. Nie sądziłam wcześniej, że znajdę tam coś ciekawego.

Powieść „Łowca” opowiada o tajemniczej przypadłości, która zamienia ludzi w żądne krwi istoty. Każdego dnia pojawiają się nowi zarażeni, a pandemia rozprzestrzenia się na cały świat. Nikt nie jest bezpieczny.

Przypominające wampiry istoty dzielą się na kilka rodzajów: zwykłe, które utraciły resztki świadomości i kierują się tylko zaspokojeniem głodu; ślepe – nieco mądrzejsze i silniejsze, pojawiające się, kiedy wokół jest dużo zwykłych istot; oraz łowców – silnych, inteligentnych i umiejących z powodzeniem udawać zwykłych ludzi. Są jeszcze dzieci, one nie ulegają przemianie, one tę przemianę wyzwalają.

Z człowieka w potwora można się zmienić w jednej sekundzie, wystarczy usłyszeć lub przeczytać pewne konkretne słowa. Trudno nie zauważyć analogii do Pandemii COVID-19. Wszystko jest zamknięte, obowiązuje zakaz zgromadzeń oraz zakaz wychodzenia bez wyraźnej potrzeby. Tajemnicza siła atakuje ludzi w różny sposób i nikt nie jest bezpieczny. Wystarczy chwila, aby zarazić lub nawet zabić naszych bliskich.

Bohaterem powieści „Łowca” jest Kai Oshiro – patomorfolog, który pracuje dla niemieckiej policji. Pewnego dnia, podczas popołudniowego odpoczynku, Kai zauważył, jak niechlujny staruszek napada na młodą kobietę. Zanim zdążył zareagować, mężczyzna wgryzł się w szyję swojej ofiary. Bohater natychmiast do niego strzelił, nie wiedząc jeszcze, że to nie jest pojedynczy przypadek, tylko początek końca świata, jaki zna.

Niezupełnie mogłam uwierzyć w lekarza biegającego po mieście z pistoletem i zabijającego krwiożercze bestie, jednak jego postać jest spójna i pełna emocji. Kai ma tajemniczą, mroczną przeszłość. W książce poznajemy jego trudne relacje z rodzicami, traumę po stracie kogoś bliskiego, a także chłód emocjonalny, jaki przejawia wobec osób, które chcą się do niego zbliżyć. Wiemy też, że nie nauczył się strzelać kilka dni temu, ale przed wielu laty.

Muszę napisać, że autentycznie się wciągnęłam w fabułę i byłam ciekawa, jakie będą dalsze losy Kaia Oshiro. Jest on zimny i nieprzystępny, jednak potrafi być dobrym przyjacielem. Okazuje nie tylko zawodowy profesjonalizm, ale także troskę. Na szczęście Kaia otaczają też pozytywne osoby. Ma wiernego przyjaciela Joachima, z którym potrafi podzielić się wieloma sekretami. Jest Urlike, była dziewczyna, która wciąż się o niego troszczy. Jest i Verena, młoda dziennikarka, która z każdym dniem fascynuje go coraz bardziej.

Kiedy bohater budzi się na mieście cały zakrwawiony i niemający pojęcia, co się stało, zaczyna podejrzewać, że sam może być jednym z odmieńców. Kiedy nawiedzają go pierwsze wizje i głowy, jest już pewien, że coś jest z nim nie tak.

Czy Kai zamieni się w krwiożerczego potwora, czy połączy go z Vereną jakieś głębsze uczucie oraz kim jest  Ghardhur, o którym mówią dzieci i łowcy? Tego wszystkiego dowiecie się z książki „Łowca” autorstwa Aelisanne.

Książę możecie przeczytać tutaj: https://www.wattpad.com/story/263186680-%C5%82owca

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 31.07.21 autor: eufrozyne)
Dział literatura
Tagi: Marta Choińska, Aelisanne, Łowca, Recenzja, Wattpad
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Anna Rusowicz
2
Johnny Cash
3
Lindsey Stirling
4
MARCIN
5
Bon Jovi
6
Axel Rudi Pell
7
Twenty One Pilots
8
Various Artists
9
Grzegorz Kupczyk
10
Jess Glynne
1
Hüseyin Tabak
2
Tony Goldwyn
3
Christian Petzold
4
Louise Archambault
5
James Napier Robertson
6
Hae-yeong Lee
7
Kaouther Ben Hania
8
Grzegorz Dębowski
9
Mstyslav Chernov
10
György Mór Kárpáti
1
Marta Górnicka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia