Reżyseria: Wojciech Kępczyński
MAMMA MIA! w Teatrze Muzycznym ROMA

Niezwykły musical, który gości na scenach teatrów muzycznych całego świata teraz zawitał również do Polski! W Warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA od lutego możemy oglądać „MAMMA MIA!”.

Ten niezwykle energetyczny i radosny musical zaliczany jest do światowych fenomenów teatralnych. Już sam fakt tego, że przetłumaczono go na 17 języków jest czymś niewiarygodnym. Od lutego 2015 roku możemy go podziwiać również w naszym ojczystym języku. Z tym wyzwaniem postanowił zmierzyć się warszawski Teatr Muzyczny ROMA, znany z takich estradowych hitów jak: „Koty”, „Taniec wampirów”, „Upiór w operze”, „Nędznicy” czy „Deszczowa piosenka”. Tym razem na warsztat zostały wzięte najbardziej popularne i uwielbiane przez wszystkich nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA. Stały się one obrazem muzycznym dla uroczej i zabawnej historii.

Otóż, cała akcja „MAMMA MIA!” toczy się latem na malutkiej, greckiej wyspie. Sophie (w tej roli znakomita Zosia Nowakowska!) to 20-letnia dziewczyna, której marzeniem jest poznanie ojca. Przy okazji swojego ślubu, postanawia w tajemnicy przed matką – Donną (w tej roli wulkan energii, czyli Anna Sztejner) zaprosić trzech potencjalnych kandydatów na jej ojca. Skąd się o nich dowiedziała? Z pamiętnika matki, który przypadkowo znalazła i przeczytała. I tak oto, w jedynej na wyspie Tawernie, którą prowadzi Donna pojawiają się oni: pisarz i podróżnik Bill (Robert Rozmus), finansista Harry (Krzysztof Cybiński) oraz architekt Sam (Janusz Kruciński). Jak się okazuje sytuacja ulega sporej komplikacji, bowiem Sophie była pewna, że bez trudu rozpozna swojego ojca… Jednak owe zadanie wcale nie jest takie proste. Dodatkowo przed swoją matką stara się ukryć fakt, że to właśnie ona zaprosiła mężczyzn na ślub. Jej własny narzeczony – Sky (Paweł Mielewczyk) również dowiaduje się dosyć późno o przeszłości swojej ukochanej. Aby tego wszystkiego było mało to na wyspie pojawiają się koleżanki Donny – Tanya (pełna energii Barbara Melzer) oraz Rosie (Monika Rowińska). Zatem będzie się działo!

Na całym świecie „MAMMA MIA!” obejrzało ponad 50 milionów osób. Ten sukces może być spowodowany przede wszystkim znakomitymi przebojami ABBY. Któż z nas nie zna melodii „Dancing Queen”, „Mamma Mia”, „Super Trouper” czy „Voulez Vous”? W Teatrze Muzycznym ROMA dodatkowo mamy okazję usłyszeć je w polskiej wersji językowej. Perfekcyjna scenografia, profesjonalne układy choreograficzne i idealnie brzmiące głosy artystów to prawdziwa uczta nie tylko dla ucha, ale przede wszystkim dla oka. Osobiście, gdybym miała wybierać, kogo z artystów wyróżnić odpowiem jednym słowem: wszystkich! Każda z postaci, która jest przez nich kreowana ma swoje „pięć minut” na scenie i pokazuje swój niepowtarzalny charakter. Bez wątpienia duże pokłony składam przed Zosią Nowakowską, która jest tutaj praktycznie cały czas na scenie, przez ponad 2,5 godziny. Podobnie, jeśli chodzi o Annę Sztejner. Brawa dla obu Pań!

Z kolei układy choreograficzne tancerzy potrafiły znakomicie oddać letnią atmosferę greckiej fiesty, która rozgrywa się praktycznie na oczach widza. Dodatkowe wrażenie zapewniają także multimedialne ekrany, które spełniają tutaj funkcję tła. To dzięki nim przenosimy się na malowniczą wysepkę, gdzieś pośród morskiej toni. Wielkie brawa za tak innowacyjne rozwiązania!

Nie możemy również zapominać, że „MAMMA MIA!” to bardzo dobra komedia romantyczna. Nieszablonowa i zabawna, dynamiczna i zaskakująca. Oczywiście jak w każdej komedii romantycznej jest także happy end… Jaki? O tym musicie się sami przekonać! Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że warto wybrać się do Teatru Muzycznego ROMA i dać wciągnąć w taneczny wir wspólnego śpiewania i tańczenia. „MAMMA MIA!” jest tego warta!

Joanna Sieg
joanna.sieg@irka.com.pl

MAMMA MIA!, Teatr Muzyczny Roma w Warszawie

Reżyseria: Wojciech Kępczyński
II reżyser: Sebastian Gonciarz
Przekład: Daniel Wyszogrodzki
Scenografia: Mariusz Napierała
Choreografia: Agnieszka Brańska
Występują m.in.: Anna Sroka-Hryń/Alicja Piotrkowska/Anna Sztejner; Zofia Nowakowska/ Paulina Łaba/Barbara Garstka; Dariusz Kordek/Janusz Kruciński/Rafał Drozd; Krzysztof Cybiński/Jan Bzdawka/Wojciech Socha; Paweł Podgórski/Robert Rozmus/Jakub Szydłowski; Beata Olga Kowalska/Barbara Melzer/Anna Gigiel; Monika Rowińska/Izabela Bujniewicz/ Ewa Lachowicz; Paweł Mielewczyk/Paweł Góralski

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 06.04.15 autor: joannasieg)
Tagi: teatr muzyczny roma, wojciech kępczyński, mamma mia
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Diana Krall
2
Harusha
3
Mateusz Ziółko
4
Rammstein
5
Linkin Park
6
Dr Misio
7
Procol Harum
8
Grzegorz Hyży
9
Jula
10
Harry Styles
1
Stefan Ruzowitzky
2
Michał Węgrzyn
3
Ira Sachs
4
Hans Petter Moland
5
Simon Rumley
6
Gabe Klinger
7
Jordan Peele
8
Dominik Moll
9
Steven C. Miller
10
Asghar Farhadi
1
Katarzyna Archimowicz
2
Katarzyna Archimowicz
3
Waldemar Andrzejczyk
4
Górski Artur
5
Burke Alafair S., Clark Mary Higgins
6
Kosmowska Barbara
7
Tacik Jacek
8
Jagielski Krzysztof
9
Chastain Emma
10
Miłoszewski Wojtek
1
Rodion Szczedrin
2
Lars von Trier
3
Henry Lewis, Jonathan Sayer i Henry Shields / reż. Tomasz Dutkiewicz
4
5
Artur Pałyga / reż. Piotr Ratajczak
6
Paweł Huelle / reż. Krzysztof Babicki
7
Magdalena Popławska
8
reż. Mariusz Babicki
9
Éric Assous / reż. Wojciech Pszoniak
10
William Shakespeare
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia