Spotkanie z C. Łazarewiczem oraz A. Szostkiewiczem

Zapraszamy na spotkanie z Cezarym Łazarewiczem, Marią Anną Potocką oraz Adamem Szostkiewiczem poświęcone publikacji „Wokół sprawy Pyjasa” wydanej przez Bunkier Sztuki.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie, w pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 w Krakowie oraz online, poprzez transmisję na naszym profilu, w środę 16 czerwca o godz. 18:00.


Liczba miejsc na spotkaniu stacjonarnym jest ograniczona. Obowiązuje rezerwacja biletów pod adresem: press@bunkier.art.pl. Wstęp w cenie 4 zł.

Na spotkaniu obowiązują maseczki ochronne oraz konieczność zachowania 1,5-metrowego odstępu od innych uczestników wydarzenia.


Spotkanie będzie również transmitowane na żywo na naszym profilu. Nagranie będzie dostępne przez 24 godziny po spotkaniu.


Cezary Łazarewicz – dziennikarz prasowy, reporter i publicysta. Publikował w m.in. „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”. Autor książek reporterskich. Laureat Nagrody Literackiej Nike, Nagrody im. Oskara Haleckiego przyznawanej dla najlepszych książek popularnonaukowych poświęconych historii Polski w XX wieku oraz Nagrody MediaTory w kategorii Obserwator. Jego książka Żeby nie było śladów otrzymała także tytuł Książki 2016 roku w plebiscycie Radia Kraków, była nominowana do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki i Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego oraz znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Adam Szostkiewicz – dziennikarz, publicysta, autor i tłumacz. Działacz opozycji w okresie PRL. Był dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego”, polskiej sekcji BBC w Londynie, obecnie jest związany z „Polityką”. Wykładał w Collegium Civitas w Warszawie i można go było zobaczyć w programie telewizyjnym 7 dni – świat. Jest laureatem Nagrody Polcul (1986), nagrody publicystycznej Krakowskiej Fundacji Kultury im. Mariana Dąbrowskiego (2002), Medalu imienia Mordechaja Anielewicza od Stowarzyszenia Żydów Kombatantów (2006), a także Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski (2014).


Maria Anna Potocka – dyrektor Bunkra Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK; kurator wystaw; autor książek: Malarstwo (1995), Rzeźba (2002), Estetyka kontra sztuka (2007), To tylko sztuka (2008), Fotografia (2010), Wypadek polityczny (2010), Nowa estetyka (2016), Zofia Posmysz. Szrajberka. 7566. Auschwitz 1942–1945 (2018), 150 lat malarstwa polskiego (2019) oraz wielu tekstów teoretycznych i filozoficznych.

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.06.21, autor: blackrose)
Tagi: Galeria Bunkier Sztuki, Spotkanie z C. Łazarewiczem oraz A. Szostkiewiczem
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia