Lato filmów w Warszawie

Zapraszamy na festiwal filmowy i artystyczny – LATO FILMÓW. W tym roku Lato przybędzie do Warszawy wcześniej 16 kwietnia. Filmy bedzie można zobaczyć w KINIE LUNA i PLANIE B. Festiwal będzie trwał do 22 kwietnia. Zostanie pokazanych ok. 100 filmów. Za każdy każdy bilet zapłacicie tylko 5 zł.

Wśród filmów na MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA FILM Z NAJLEPSZYM SCENARIUSZEM będzie można zobaczyć:

Babycall
Norwegia/Niemcy/Szwecja, 2011, 96 min.
Reżyseria: Pål Sletaune
Scenariusz: Pål Sletaune

Anna, samotna matka ośmioletniego Andersa, przeprowadza się do nowego mieszkania w wielkim budynku. Oboje objęci są programem ochrony świadków i ich nowy adres jest tajemnicą. Kobieta ma nadzieję, że tu nie znajdzie ich ojciec chłopca, który swoim brutalnym zachowaniem wielokrotnie udowadniał, że jest zagrożeniem dla niej i dziecka. Nowe miejsce wzmaga jednak niepokój Anny, więc żeby sobie z nim jakoś radzić kupuje elektryczną nianię. Pewnego razu, nasłuchując czy z synem wszystko w porządku, kobieta słyszy w urządzeniu niepokojące odgłosy: głos mordowanego innego dziecka...
Nagroda dla najlepszej aktorki, Noomi Rapace, na MFF w Rzymie 2011.


Dobre chęci
Rumunia, 2011, 102 min.
Tytuł oryginalny: Din dragoste cu cele mai bune intentii
Reżyseria: Adrian Sitaru
Scenariusz: Adrian Sitaru

Trzydziestoparoletni Alex to dość neurotyczna postać. Jest mocno związany z matką i kiedy ta trafia do szpitala jego życie nagle wymyka się spod kontroli. Szpital wydaje mu się groteskowym ludzkim zoo, pełnym przedziwnych postaci i nieoczekiwanych wydarzeń. Próbując odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji, otoczony ludźmi gotowymi udzielać dobrych rad, Alex powoli popada w hipochondrię. I gdy jego matka z każdą chwilą czuje się lepiej, on zaczyna popełniać coraz to nowe błędy, u podstaw których leżą jak najlepsze chęci. Film powstał w oparciu o osobiste doświadczenia reżysera, choć nie brakuje w nim scen surrealistycznych i pełnych absurdu.
Nagroda za najlepszą reżyserię i dla najlepszego aktora (Bogdan Dumitrache) na MFF Locarno 2011.


Drapacz chmur
Dania, 2011, 90 min.
Tytuł oryginalny: Skyskraber
Reżyseria: Rune Schjøtt
Scenariusz: Rune Schjøtt

Siedemnastoletni Jon jest więcej niż zaskoczony, kiedy Edith prosi go o pomoc w bardzo intymnej sprawie. Na Jona spada bowiem wina za wszystko, co w sennym miasteczku idzie nie tak. Niech to będzie choroba zwierzęcia, czy czkawka kierowcy autobusu. Wszyscy są zdania, że osiem lat temu komunikacja świetlna została zniszczona właśnie przez niego. I wtedy, tak po prostu, miasto przestało się rozwijać. Ojciec Jona jest pierwszym, który mu o tym przypomina. Chce zatrzymać czas i nie pozwolić synowi dorosnąć. Jego wysiłki są skazane na porażkę. Tym bardziej, że chłopak już zgodził się pomóc Edith w zrobieniu pewnego wielkiego kroku... Poetycka opowieść o dorastaniu, z nutą czarnej komedii.


Hasta la vista
Belgia, 2011, 115 min.
Reżyseria: Geoffrey Enthoven
Scenariusz: Pierre De Clercq, Asta Philpot, Mariano Vanhoof

Bohaterowie to trzej mężczyźni w wieku dwudziestu paru lat, którzy kochają wino i kobiety, jednak pierwsze seksualne doświadczenie mają nadal przed sobą. Pod pretekstem wycieczki szlakiem winnic, wyruszają w podróż do Hiszpanii w nadziei, że tam przeżyją swój pierwszy raz. Nic nie jest w stanie ich zatrzymać. Nawet ich niepełnosprawność: jeden jest niewidomy, drugi przykuty do wózka inwalidzkiego, a trzeci zupełnie sparaliżowany.
Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Jury Ekumenicznego na festiwalu filmowym w Montrealu w 2011r. oraz Golden Spike dla najlepszego filmu na MFF w Valladolid 2011.


Nie ma tego złego
Dania, 2010, 93 min.
Tytuł oryginalny: Smukke Mennesker
Reżyseria: Mikkel Munch-Fals
Scenariusz: Mikkel Munch-Fals

Czworo bohaterów, których historie przecinają się i dopełniają nawzajem ku zaskoczeniu ich samych. Samotna emerytka, Ingeborg, ubolewa, że wiek zniszczył jej atrakcyjność. Jej córka Anna nie może pogodzić się z utratą jednej piersi. Anders obnaża się przed kobietami i szuka pomocy u seksuologa, a jego syn, Jonas, jest swojej atrakcyjności na tyle świadomy, że ją sprzedaje. Wszyscy są na swój sposób samotni, wszyscy pragną miłości i bliskości. W końcu ich ścieżki zejdą się w najbardziej nieoczekiwanym dla nich miejscu.
Nominacja dla Europejskiego Odkrycia Roku 2011 dla Mikkela Munch-Falsa (Europejskie Nagrody Filmowe).


Przebaczenie krwi
Albania/Dania/USA/Włochy, 2011, 109 min.
Tytuł oryginalny: The Forgiveness of Blood
Reżyseria: Joshua Marston
Scenariusz: Joshua Marston, Andamion Murataj

Nik i Rudina są rodzeństwem. On ma siedemnaście lat i chce po szkole otworzyć kafejkę internetową. Ona, choć o dwa lata młodsza, już myśli o studiach. Jednak świat nastolatków wkrótce się zawali. Ich ojciec bierze udział w sąsiedzkiej kłótni, w czasie której ginie człowiek. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i ucieka z miasteczka. Zgodnie z zasadami Kanunu, lokalnego prawa uświęconego tradycją, rodzina zamordowanego może krwawo zemścić się na dowolnym mężczyźnie z rodziny mordercy, jeśli ten opuści dom. Nik skazany jest więc na przymusowe zamknięcie, a na Rudinę spada obowiązek utrzymania rodziny. Dziewczyna szybko oswaja się z nową sytuacją, ale sfrustrowany chłopak chce sam rozwiązać sprawę. Nawet za cenę życia.
Srebrny Niedźwiedź za scenariusz na MFF Berlin 2011 i nagroda za najlepszy scenariusz na MFF Chicago 2011.


W pół drogi
Niemcy, 110 min., 2011
Tytuł oryginalny: Halt auf freier Strecke
Reżyseria: Andreas Dresen
Scenariusz: Andreas Dresen, Cooky Ziesche

Czterdziestoletni Frank wiedzie spokojne życie, ma żonę, dzieci, stałą pracę i nowy dom na przedmieściach. Pewnego dnia lekarze stwierdzają u niego nieoperowalnego raka mózgu. Zostało mu tylko kilka miesięcy życia. Frank musi radzić sobie z narastającymi objawami i trudnym leczeniem. Przy pomocy iPhone'a prowadzi coś w rodzaju emocjonalnego dziennika. Decyzja, żeby opiekować się nim w domu to ogromne obciążenie dla kochającej Simone. Choroba Franka jednocześnie oddala od siebie członków rodziny i trzyma ich razem.
Zwycięzca Prix Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2011.


Wszyscy w naszej rodzinie (Everybody in the family)
Rumunia/Holandia, 2012, 107 min.
Tytuł oryginalny: Toată lumea din familia noastră
Reżyseria: Radu Jude
Scenariusz: Radu Jude, Corina Sabau

Marius jest rozwiedziony, zbliża się do czterdziestki. Jego pięcioletnia córka Sofia mieszka z jej matką, co dla Mariusa jest powodem głębokiej frustracji. W dniu gdy przyjeżdża zabrać córkę na coroczne wakacje dowiaduje się, że dziewczynka jest chora. Ojciec nie wierzy w to i upiera się, żeby ją zabrać ze sobą. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli, a cała rodzina uruchamia spiralę wydarzeń, w której nie brak humoru, przemocy, dziecięcych piosenek, interwencji policji i miłosnych wyznań.
Rewelacja sekcji Forum na tegorocznym Berlinale.


Zaginiony mundial
Włochy/Argentyna, 2011, 95 min.
Tytuł oryginalny: Il mundial dimenticato
Reżyseria: Lorenzo Garzella, Filippo Macelloni
Scenariusz: Lorenzo Garzella, Filippo Macelloni

Film jest efektem wielu lat badań nad największą zagadką w historii dwudziestowiecznego futbolu. Przedstawia prawdziwą historię Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1942r. Nigdy oficjalnie nie potwierdzona przez organizacje sportowe, pozostawała otoczona legendą przez dziesiątki lat. Nie wiadomo było nawet kto wtedy zwyciężył. Niedawne odkrycie ludzkiego szkieletu z kamerą filmową pośród skamieniałości dinozaurów w argentyńskiej Patagonii niespodziewanie dostarczyło brakującego elementu, pozwalającego wreszcie rozwiązać zagadkę zapomnianego mundialu z 1942 r.

więcej: www.latofilmow.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.04.12, autor: irka)
Dział film
Tagi: lato filmów, Luna, Warszawa, kino
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia