„Kiczery. Podróż przez Bieszczady”: Spotkanie z Adamem Robińskim w Poznaniu

Winiarnia "Pod Czarnym Kotem" w Poznaniu zaprasza 16 stycznia 2020 roku o godz. 20:00 na spotkanie z Adamem Robińskim.

Dobra, kto chociaż raz nie chciał rzucić wszystkiego i wynosić się w Bieszczady niech pierwszy rzuci kamieniem z Połoniny Wetlińskiej!

Mój kolega pasał tam owce, mąż mi się oświadczył, są tam wyludnione wioski, stare jabłonie i dużo legend. Również tych prawdziwych. Są Grecy i Adam Robiński, który łazikuje, śledzi zmiany w krajobrazie i rozmawia z ludźmi. Robi to jak zawsze po mistrzowsku. Że tylko plecak pakować i... No właśnie. Co to jest z tymi Bieszczadami, że ciągnie w nie okrutnie?
To pisałam ja, Maria Nieodżałowana. Będę miała przyjemność poprowadzić spotkanie z Adamem. Bardzo zapraszam, bo Kubiak w Berlinie, ale też zaprasza!

Bieszczady – wyśniona kraina połonin i wyludnionych wsi, w których wciąż owocują jabłonie. Polska Patagonia, ziemia dziwaków, wyrzutków, utracjuszy i kowbojów. Ojczyzna stracona, ojczyzna zyskana. Kraj wilków i niedźwiedzi. Dzicz, w którą jedzie się – jak głosi slogan przepracowanych – rzuciwszy wszystko inne. Adam Robiński z mapą w ręce, książką Bruce’a Chatwina w plecaku i garścią orzechów w kieszeni przemierza pogranicze Polski, Ukrainy i Słowacji, nie mając żadnego innego celu poza byciem w drodze. Natyka się na ludzi, którzy w tutejszych dolinach zapuścili korzenie, i z każdym kolejnym miesiącem podróży uświadamia sobie, że coś tu nie gra. Bo w Bieszczadach wszystkim się coś wydaje, nie ma jednej pamięci, a pięknego kłamstwa nigdy nie wolno mylić z oszustwem.

Adam Robiński (ur. 1982) – człowiek dwóch warszawskich biegunów. Urodził się na Bielanach, wychował na Ursynowie, gdzie mieszka do dziś. Jako dziennikarz debiutował w „Życiu Warszawy”, potem związany był m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”. Obecnie stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i m.in. „Pisma”.

Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Jego pierwsza książka „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” zdobyła tytuł Podróżniczej Książki Roku w konkursie Travelery 2018 oraz Nagrodę Magellana 2018. Był za nią także nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada. W listopadzie 2019 roku nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się jego druga książka, „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”.

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.01.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Winiarnia Pod Czarnym Kotem, Kiczery. Podróż przez Bieszczady, spotkanie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia