"1923.webcam": Intymne spotkanie w Studium Teatralnym

"1923.webcam" to intymne spotkanie online zarezerwowane dla jednego widza. Całości towarzyszą przetworzone sample od Beethovena do Spoliansky'ego oraz dźwięki modemu 56k. Niecodzienny spektakl autorstwa duetu TukaWach, który tworzą Anita Wach i Magdalena Stawman-Tuka będzie miał swoją premierę już 15 grudnia w Studium Teatralnym.

"1923.webcam" nie jest pokazem stworzonym na scenę i transmitowanym online, ale oryginalną pracą Live Art powstałą specjalnie dla Sieci (Web), gdzie browser (przeglądarka) jest sceną, a widownia... tobą. Jak przyznają twórcy spektaklu, "1923.webcam" to futurystyczna, staroświecka, anachroniczna subwersja współczesnego, internetowego przemysłu erotycznego i Nacktkultur okresu międzywojennego.

Duet TukaWach (Anita Wach i Magdalena Stawman-Tuka) postanowił potraktować fakt braku fizycznego miejsca do pracy twórczej jako wyzwanie i dlatego przeniósł "1923.webcam" w przestrzeń wirtualną. Paradoksalnie w tym nowym, nieznanym przedsięwzięciu pomaga im dwójka tancerzy sprzed niemalże 100 lat. Anita Berber i Sebastian Droste nie byli tymi, którzy znaleźli się w podręcznikach z historii tańca współczesnego, jednak ich radykalne życie i twórczość otworzyło duet na kompletnie nową formę poszukiwań.

W 2018 roku spektakl zostanie oficjalnie opublikowany w Internecie. Jednak zanim to nastąpi można będzie go zobaczyć w Studium Teatralnym już 15 grudnia (godz. 18:00-00:00) i 16 grudnia (17:00-00:00). Pokazy odbywać się będą co pół godziny (dla jednego widza).

To nie jedyne przedsięwzięcie duetu TukaWach. Kilka dni po premierze - 17, 18 i 19 grudnia - Anita Wach i Magdalena Stawman-Tuka poprowadzą w Studium Teatralnym warsztaty performatywne, których tematem będą rytuały przejścia. Ideą zajęć jest poszukiwanie nowych strategii dramaturgii łączącej ruch, słowa, użycie obiektów i pracy z przestrzenią. Uczestnicy tworząc serię mikro wydarzeń opartych na działaniach indywidualnych, zarówno korzystając z elementów improwizacji, jak i wypracowanej struktury będą poszukiwać własnej, szczególnej jakości wypowiedzi. Warsztat zakłada konfrontację powstałego materiału z zaproszonymi widzami. Więcej informacji: www.facebook.com/events/265540600640927/. Koszt udziału w warsztatach: 80 zł, zapisy na: steatralne@gmail.com

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.12.17, autor: blackrose)
Tagi: 1923.webcam, premiera, Anita Wach, Magdalena Stawman-Tuka
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Christophe André, Antoine Pelissolo, Patrick Légeron
2
Robin Sharma
3
Jung Chang
4
Małgorzata Rogala
5
Karen Horney
6
Katarzyna Majewska-Ziemba
7
Mieczysław Gorzka
8
Agnieszka Lewandowska-Kąkol
9
Michael Connelly
10
Bernard Minier
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia