Co Jest Grane 24 Festival 2017 już jutro!

W tym roku redakcja „Co Jest Grane 24” zaprasza na miejski letni piknik, pełen koncertów i dobrego jedzenia, w nowe miejsce - na teren Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Po raz pierwszy wydarzenie potrwa dwa dni, a na scenie Co Jest Grane 24 Festival zagra 16 polskich artystów i zespołów: Voo Voo, Maria Peszek, Pablopavo i Ludziki, Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Łona i Webber, Sorry Boys, Rebeka, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Smolik/Kev Fox, Domowe Melodie, Dr Misio, Julia Marcell, Mary Komasa i Daria Zawiałow.

Na zakończenie festiwalu - w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 22:30 - na scenie głównej odbędzie się wyjątkowy pokaz jednego z najlepszych i najbardziej znanych spektakli Teatru Polonia „Danuta W.” z Krystyną Jandą w roli głównej. To sztuka opracowana na kanwie książki „Marzenia i tajemnice” - odważnej i przejmującej autobiografii Danuty Wałęsy. Mecenasem spektaklu jest Uniwersytet SWPS.

Oprócz koncertów gwiazd na uczestników Co Jest Grane 24 Festival będą czekały także otwarte spotkania z artystami występującymi na festiwalu, seanse filmów muzycznych, specjalny program dla dzieci, a także przysmaki z czołowych warszawskich restauracji i foodtrucków.

Bilety na imprezę są dostępne na stronie Cojestgrane24festival.pl. Bilet jednodniowy w przedsprzedaży kosztuje 49 zł (w dniu koncertu - 59 zł), a dwudniowy karnet - 79 zł (w dniu festiwalu - 89 zł). Dzieci do lat 12 oraz osoby powyżej 65. roku życia mogą wejść na festiwal za darmo.

GODZINOWY PROGRAM KONCERTOWY

SOBOTA 10 CZERWCA                            

Scena CO JEST GRANE 24 pod patronatem ZAIKS

Godz. 15.30                 NATALIA PRZYBYSZ

Godz. 17.30                 ŁONA/WEBBER & THE PIMPS

Godz. 19.30                JULIA MARCELL

Godz. 21.30                 FISZ EMADE TWORZYWO       

Scena na dziedzińcu pod patronatem Wysokich Obcasów

Godz. 16.30                PABLOPAVO I LUDZIKI

Godz. 18.30                 BISQUIT

Godz. 20.30                 DARIA ZAWIAŁOW

Godz. 22.30                 REBEKA


NIEDZIELA 11 CZERWCA                            

Scena CO JEST GRANE 24 pod patronatem ZAIKS

Godz. 15.30                 ŁĄKI ŁAN

Godz. 17.15                 SMOLIK/KEV FOX

Godz. 19.00                 MARIA PESZEK

Godz. 21.00                 VOO VOO

Godz. 22.30                 KRYSTYNA JANDA I SPEKTAKL „DANUTA W”                      

Scena na dziedzińcu pod patronatem Wysokich Obcasów

Godz. 14.30                 DR MISIO

Godz. 16.30                 SORRY BOYS

Godz. 18.30                 MARY KOMASA

Godz. 20.30                 DOMOWE MELODIE

Godz. 22.30                 TEN TYP MES


GODZINOWY PROGRAM SPOTKAŃ Z ARTYSTAMI W NEWSROOMIE CO JEST GRANE 24

SOBOTA 10 CZERWCA                            

16.45-17.30 Natalia Przybysz

17.45-18.30 Pablopavo i Ludziki

18.45-19.30 Łona i Weber

19.45-20:30 Bisquit

20.45-21.30 Julia Marcell

21.45-22.30 Daria Zawiałow

22.45-23.30 Fisz Emade Tworzywo

23.45-00.00 Rebeka


NIEDZIELA 11 CZERWCA                            

15.45-16.15 Dr Misio

16.45-17.30 Łąki Łan

17.45-18.30 Sorry Boys

18.30-19.15 Smolik/Kev Fox

19.45-20.30 Mary Komasa

20.30-21.55 Maria Peszek

22.15-23.00 Voo Voo

23.45- 00.00 Ten Typ Mes


GODZINOWY PROGRAM KULTURALNEJ STREFY DZIECI

SOBOTA I NIEDZIELA, godz. 14-19

* Niezwykłe filmowe odkrycia z Festiwalem Kino Dzieci (sobota i niedziela)

Pokazy filmów krótkometrażowych i zabawy dla najmłodszych (Kino Dzieci) - sala kolebkowa w Laboratorium CSW na parterze. To 11 krótkich, kolorowych i rozwijających wrażliwość animacji z repertuaru 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Między seansami zapraszamy do namiotu Kino Dzieci, pełnego energii tworzenia! Będą kolorowanki, wycinanki, rozmowy o filmach i codziennych odkryciach.

* Strefa gier i zabaw Wydawnictwa Hippocampus (sobota i niedziela)

„Było sobie życie”, „Był sobie człowiek”, czy „Byli sobie wynalazcy” to seria filmów, których bohaterem jest wszystkowiedzący Mistrz i towarzyszący mu młodzi bohaterowie. Już kilka pokoleń wspomina tę wspaniałą serię kreskówek edukacyjnych stworzonych przez Alberta Barillé, która swoją premierę miały ponad 30 lat temu.

Zapraszamy na spotkanie na festiwalu z siwobrodym Mistrzem, zagrania w „Było sobie życie” na ogromnej planszy XXL, spróbowania swoich sił w edukacyjnych grach planszowych i układaniu puzzli. Będzie też można wygrać nagrody w quizie z kołem fortuny.

* Interaktywna wystawa inspirowana twórczością Erica Carla (sobota i niedziela)

To znana i lubiana „Bardzo głodna gąsienica i przyjaciele” w plenerze. Na zwiedzanie wystawy, łamigłówki, malowanki i inne niespodzianki zaprasza Wydawnictwo Tatarak. Wszystkie mole książkowe mile widziane!

* Warsztaty „Dziób w dziób, czyli ptaki - nasi mali warszawscy przyjaciele” (sobota i niedziela)

„Rządzą gołębie, tylko gołębie, zawsze gołębie!”. Tak uważa banda ptaków przedstawiona w książce Maliny Prześlugi „Dziób w dziób”. Czy mają rację? O tym będzie można się przekonać podczas warsztatów „Dziób w dziób, czyli ptaki - nasi mali warszawscy przyjaciele”. Uczestniczące w nich dzieci poznają książkę, dowiedzą się, czy jest możliwa międzygatunkowa współpraca ponad podziałami i jakie ptaki zamieszkują Warszawę. Będą też mogły, używając różnych materiałów, własnoręcznie stworzyć ptasie stado. * Zielono mi - warsztaty w stylu eko (sobota i niedziela, zaprasza Skanska)
Dzieci - małe i duże - poznają tajniki sadzenia roślin i konstruowania budek lęgowych dla ptaków. W trakcie zajęć nie zabraknie ciekawostek z życia fauny i flory. Na koniec będzie można zabrać ze sobą wszystko, co powstanie na warsztatach! Warsztat prowadzi Mateusz Będkowski, przyrodnik z zamiłowania leśnik z wykształcenia.

* Strefa książki (sobota i niedziela)

Zapraszamy na pełne książek stoiska wydawnictw: Super Salon, Widnokrąg, Tashka, Wytwórnia, Hippocampus, Tatarak, Poławiacze Pereł, Druganoga i Zakamarki.


SOBOTA 10 CZERWCA

* Miniscena

15.00-15.45 - spotkanie z Adamem Wajrakiem. Mali festiwalowicze spotkają się i porozmawiają z Adamem Wajrakiem o ludzko-psiej przyjaźni, o której pisze w nowej książce - „Lolek”. To poruszająca opowieść o psie, który nie miał w życiu łatwo. Lolek jest kudłatym stworzeniem o wielkim sercu, który ma tylko jedno marzenie: znaleźć swoich ludzi. Ale trafić na tych właściwych wcale nie jest łatwo. Szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej. Pierwowzorem głównego bohatera książki jest pies, który pewnego dnia pojawił się w życiu Adama Wajraka i jego żony Nurii i który dziś mieszka z nimi w Teremiskach.

16.00 - 16.45 - fragmenty spektakli „Alicja w krainie czarów" oraz „Mały książę" (Teatr Muzyczny Roma).

Dzieci przeniosą się do tajemniczej krainy baśni, czarów i niesamowitego świata Alicji. Cztery utwory w wykonaniu bohaterki przedstawią: Magda Kusa, Klaudia Borejko, Karolina Puerto Cardozo i Maja Kwiatkowska. Widzowie usłyszą też piosenki z musicalu „Mały książę”.
Przedstawienie dla dzieci w wieku od 4 lat.

17.00 - 17.45 - Smykofonia - „Minipotańce pod słońcem” (Sinfonia Varsovia i Fundacja Muzyka jest dla wszystkich). The New Warsaw Trio zagra walce, tanga i marsze: do słuchania, klaskania, tuptania i pełzania. Plenerowa odsłona Smykofonii w U-jazdowski przyniesie dużo muzyki ze świata, jak zwykle zagranej specjalnie dla ucha malucha.
Prowadzenie: Anna Szawiel. Wystąpi: The New Warsaw Trio w składzie: Rafał Grząka - akordeon, Przemysław Skałuba - klarnet, Konrad Kubicki - kontrabas.

* Dodatkowe aktywności w strefie dzieci

15.00-16.00 Piegi z maku, suknia ze szpinaku - warsztaty artystyczne z cyklu „Jak smakuje sztuka?” (U-jazdowski). Czy liść sałaty może stać się elegancką suknią, a skórka od jabłka zastąpić zwiewny szal? Na warsztatach w U-jazdowskim wszystko jest możliwe! W jaki sposób można wykorzystać jedzenie sztuce? Czy produkty spożywcze mogą stać się materiałem do stworzenia dzieła sztuki? Podczas spotkania zbadamy inspiracje sztuką w kuchni i odwrotnie. Poznamy szalone pomysły artystów, obejrzymy jadalne rzeźby i krajobrazy, malarskie ciasta, kanapki jak z muzeum i warzywne instalacje. Stworzymy również wyjątkowe ilustracje bazujące na jedzeniu oraz kompozycje z ziół.
Prowadzenie: Iga Fijałkowska, Anna Szary. Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat.

16.00-17.00 Stopa czy ręka? - warsztaty artystyczne z cyklu „Smykowizje” (U-jazdowski)

Poznawanie świata to bardzo pasjonujący i wciągający proces. Czym najczęściej badamy świat - ręką czy może stopami? Podczas warsztatów dzieci wspólnie namalują wielki obraz, wykorzystując do tego własnoręcznie wykonane farby jadalne i nietypowe pędzle. Będzie kolorowo i smakowicie!
Prowadzenie: Iga Fijałkowska, Anna Szary. Warsztaty dla dzieci w wieku 0-5 lat.


NIEDZIELA 11 CZERWCA

* Miniscena
15.00-15.45 - Harfowe opowieści o stworzeniu świata. Jak powstał świat? Został utkany, ulepiony, rozsypany, czy rozlał się na wszystkie strony i od tej pory po prostu już był? Kto przyczynił się do jego powstania? Przy dźwiękach harfy, gwizdków, grzechotek usłyszymy historie pochodzące z tradycji, wierzeń, mitów różnych kultur. „Opowieści o stworzeniu świata” to muzyczno-teatralna podróż. Każdy kolejny kierunek to nowa opowieść, nowy muzyczny temat, nowy rytm i powstający na naszych oczach nowy świat.

Prowadząca Emilia Raiter - harfistka, opowiadaczka, tworzy spektakle narracyjno-muzyczne i koncerty teatralizowane, w których słowo mówione przeplata się z muzyką, a jedno uzupełnia drugie.

16.00-16.45 - „Za górami, czy za lasami"? - spektakl improwizowany dla dzieci (Szkoła Impro). Improwizowany spektakl komediowy w wykonaniu grupy Nikt Nic Nie Wie. Na scenie nie ma scenografii, improwizatorzy nie maja kostiumów, za to razem z widzami wymyślają światy, historie i scenariusze kolejnych bajek. W czasie spektakli to dzieci dają inspirację, wymyślają postaci, mają wpływ na przebieg przedstawienia. Improwizowany spektakl jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni - i dziecka, i rodziców. Jest to także jedyna w mieście komedia dla dzieci grana na żywo przez profesjonalnych improwizatorów!

17.00-17.50 - koncert „Ucho do klasyki"- kwartet smyczkowy zagra utwory Fryderyka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta, a autor tekstów do serii płyt dla dzieci "Ucho do klasyki!" Maciej Kaczyński opowie o utworach i postaciach tych  kompozytorów. Zapraszamy też na warsztaty plastyczne z Dorotą Wojciechowską - ilustratorką tomu o Fryderyku Chopinie.
Dla dzieci w wieku 5-12 lat.
"Ucho do klasyki!" to seria książek z płytami. W przyjazny dla dzieci sposób opowiada historie z życia słynnych kompozytorów, przytaczając np. zabawne historie z ich dzieciństwa czy ilustrując je dowcipnym ilustracjami.

* Dodatkowe aktywności w strefie dzieci

15.00-16.30 - Warsztaty „Hej, Szprotka!" (Wytwórnia). Poznajmy niesamowitą historię kundelki Szprotki i autorkę książki o swoim psie, Agnieszkę Kowalską. Muchy Samochwały i ilustratorka Ola Jasionowska pomogą uczestnikom warsztatów stworzyć fantazyjne psie portrety. A na koniec poznamy różne psie zwyczaje i będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi psiarze.
Prowadzące: Muchy Samochwały, Agnieszka Kowalska, Ola Jasionowska. Grupa wiekowa 3+, młodsze dzieci zapraszamy z rodzicami.


GODZINOWY PROGRAM MUZYCZNEGO KINA FESTIWALOWEGO

SOBOTA 10 CZERWCA, sala kinowa w Zamku Ujazdowskim

godz. 15.30 - Amy, reż. Asif Kapadia, Wlk. Brytania 2015, 127 min.

godz. 17.45 - 20 000 dni na Ziemi (20 000 Days On Earth), reż. Iain Forsyth i Jane Pollard, Wlk. Brytania 2014, 97 min.

godz. 19.45 - Sugar Man (Searching for Sugar Man), reż. Malik Bendjelloul, Szwecja/Wlk. Brytania 2012, 86 min.

godz. 21.30 - Miłość, reż. Filip Dzierżawski, Polska 2013, 92 min.


NIEDZIELA 11 CZERWCA, sala kinowa w Zamku Ujazdowskim

godz. 15.30 - Frank, reż. Lenny Abrahamson, Wlk. Brytania/Irlandia 2014, 95 min.

godz. 17.30 - Gimme Danger, reż. Jim Jarmusch, USA 2016, 108 min.

godz. 19.30 - Joe Strummer: Niepisana przyszłość (Joe Strummer - The Future Is Unwritten), reż. Julien Temple, Irlandia/Anglia 2007, 123 min.

godz. 21.30 - Control, reż. Anton Corbijn, Wielka Brytania/USA/Australia/Japonia 2007, 121 min.


PROGRAM POZOSTAŁYCH AKTYWNOŚCI, WARSZTATÓW I SPOTKAŃ


SOBOTA, NIEDZIELA, od godz. 14


* Strefa Uniwersytetu SWPS

W namiocie m.in. oszukaj wykrywacz kłamstw, zbadaj swój refleks, neurogra, czyli fitness dla mózgu, instalacja „Miłość” – o dynamice bliskich związków.

* Warsztaty sobota: Teatralno-ruchowe (prowadzenie: Kaja Tomczyk), Psychologia miłości na miękko (prowadzenie: Kaja Tomczyk), Krótki warsztat z komunikacji (prowadzenie: Agata Sikorska i Bartosz Szpakowski).

* Warsztaty niedziela: Z emisji głosu (prowadzenie: Julianna Maj), Krótki warsztat z komunikacji (prowadzenie: Agata Sikorska i Bartosz Szpakowski)

Wykłady (Laboratorium CSW, Sala Widowiskowa im. W. Krukowskiego na 1. piętrze)

sobota, godz. 17.00-18.00 „Seks – Internet – Młodzież” - dr n. med. Robert Kowalczyk

niedziela, godz. 17.00-18.00 „(Zboczona) historia obyczajów polskich”, dr Karol Jachymek


*Strefa „Wysokich Obcasów”: spotkanie z aktorką Magdaleną Boczarską

Przyjdźcie poczuć atmosferę: wolności, równości i siostrzeństwa! W czytelni i strefie chillout będzie można poczytać numery „Wysokich Obcasów”, odpocząć i nabrać sił przed kolejnymi koncertami, które odbędą się m.in. na scenie pod patronatem „WO” (Scena na dziedzińcu). Uwaga! W niedzielę o godz. 18:30 „WO” zapraszają do swojej strefy na spotkanie Magdalena Boczarska i „Sztuka kochania”. Z aktorką, odtwórczynią głównej roli w filmie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz dr. Karolem Jachymkiem kulturoznawcą i filmoznawcą (Uniwersytet SWPS) rozmawia dziennikarz Piotr Głuszkowski.


* Wystawa „Późna polskość” w U-jazdowskim

Artur Żmijewski o katastrofie smoleńskiej, Karol Radziszewski o powstaniu warszawskim, Paweł Althamer i Grupa Nowolipie o Lechu Wałęsie, Julita Wójcik o tęczy z pl. Zbawiciela. A nad tym wszystkim unoszą się widma Piłsudskiego i Dmowskiego i krąży duch Stacha z Warty – w U-jazdowskim trwa jedna z najważniejszych wystaw tego roku: „Późna polskość. Formy narodowej toższamości po 1989 roku”, którą będzie można zwiedzić w czasie festiwalu w godz. 14-19. Uwaga! Oprowadzanie po wystawie w języku angielskim w sobotę o godz. 15.

Będzie też można obejrzeć wystawę „Bracia”, odbędzie się pokaz „Kolekcja powieści artystycznych” The Book Lovers


* Rock Radio

Niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziennikarzami muzycznymi o pracy w radio i nie tylko. W ogniu pytań festiwalowiczów będą: Marek Starybrat, Piotr Kędzierski, Tomek Miara, Przemek Cacak i Mariusz Stelmaszczyk. Przez cały festiwal wejścia na żywo na antenę, rozmowy z artystami i relacje.


* Strefa Smart Citi Handlowy - mapping, gry, konkursy i leżakowanie

Z okazji 20. rocznicy wprowadzenia na polski rynek pierwszej honorowanej na całym świecie karty kredytowej Citi Handlowy przygotował atrakcje dla festiwalowiczów. W dużym sferycznym namiocie będzie można obejrzeć pokazy wideomappingu, a tuż obok, w strefie rozrywki - multimedialnym „Digital Truck” - m.in. zagrać na kinekcie w „Samoloty”. To gra, która bije rekordy popularności na wszelkich piknikowych spotkaniach. Dla strudzonych festiwalowymi atrakcjami będą leżaki i niebieska lemoniada. Będzie też konkurs - ten, kto zrobi sobie zdjęcie z rowerem miejskim Veturillo w naszej strefie, będzie miał szansę wygrać smartband Fitbit Flex 2. Dzieci zapraszamy do zabawy z bańkami mydlanymi!


* Strefa mody

Polscy projektanci, styl vintage, eko, street fashion. To wszystko u Chrum.Com, Fu-Ku Fashion Truck, Alkopoligamia.com, Mozaika Fashion Truck, Underworld


STREFA KULINARNA

SOBOTA, NIEDZIELA

Foodtrucki: Burrito in love, Curry Point, Falafel Bejrut, GoFreak, Krowarzywa, Pan Szama, Pizza Truck, Tuk Tuk, Wusztzkarry, Mięso, Fabryka Frytek, Melody - lody naturalne; restauracje: Qchnia Artystyczna, Instalacje Art. Bistro, Delikatesy Esencja; lody: Hagen-Dazs, Melody - lody naturalne; napoje: Perła, John Lemon, Gazeta Cafe.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
10 - 11 czerwca 2017

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.06.17, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Co Jest Grane 24 Festival 2017
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasia Nova
2
Vampire Weekend
3
My Dying Bride
4
Bokka
5
Eilish Billie
6
V/A
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Grzegorz Dębowski
2
Jan Jakub Kolski
3
Christian Petzold
4
Emily Atef
5
Krzysztof Łukaszewicz
6
Sam Taylor-Johnson
7
Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
8
Louise Archambault
9
Wim Wenders
10
Hae-yeong Lee
1
Darek Karp
2
Michael Sowa
3
Kamila Cudnik
4
Agnieszka Jeż
5
Claire Castillon
6
Namina Forna
7
George M. Johnson
8
Mia Kankimäki
9
John Irving
10
Delphine de Vigan
1
Katarzyna Baraniecka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia