Kod genetyczny: 21. Warszawski obszar rzeźby

Wydarzenie artystyczne „KOD GENETYCZNY: 21. WARSZAWSKI OBSZAR RZEŹBY”, projektowane i realizowane w 2017 roku przez Fundację Sztuki Polskiej Art Gersonica we współpracy z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych, obejmuje zaaranżowaną w zabytkowej przestrzeni Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego prestiżową wystawę rzeźby współczesnej i stanowi prolog wielkich obchodów zbliżającego się jubileuszu 200-lecia Ogrodu (2018).

Celem wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym Warszawy i popularyzowanie współczesnych kreacji rzeźbiarskich artystów związanych unikalnym kodem genetycznym, wyrastającym z oryginalnych idei historycznych Pracowni Wydziału Rzeźby, prowadzonych przez wybitnych twórców i pedagogów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ekspozycja obejmuje obiekty następców Tadeusza Breyera, Bohdana Chmielewskiego, Xawerego Dunikowskiego, Oskara Hansena, Jerzego Jarnuszkiewicza, Grzegorza Kowalskiego, Jana Kucza, Adama Myjaka, Antoniego Pastwy, Franciszka Strynkiewicza, Mariana Wnuka i innych twórców, których dorobek i działalność artystyczna miały wpływ na rozwój polskiej sztuki.

Ważnym akcentem przedsięwzięcia jest katalog o szczególnej wartości dokumentacyjnej, zawierający fotografie zbioru rzeźb wkomponowanych w naturalne otoczenie roślinnych kolekcji i autorskie teksty podejmujące dyskurs o rzeźbie współczesnej, jej korzeniach i trendach rozwoju.

Uroczysty wernisaż wystawy w plenerze odbędzie się 24 czerwca 2017 r. w przestrzeni Ogrodu Botanicznego UW z udziałem wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki. Finisaż wystawy zaplanowany jest na 30 września 2017 r. w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wydarzenie współtworzy stałą, atrakcyjną ofertę kulturalną Warszawy i stanowi kolejną edycję wystawy rzeźby współczesnej w Ogrodzie Botanicznym UW, zorganizowaną przez Fundację Sztuki Polskiej Art Gersonica we współpracy z Wydziałem Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Edycja 2016,
zrealizowana w roku obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego pn. „Dialogi. Warszawska Stacja Sztuki”, zgromadziła ponad 35 tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy.

źródło: organizator

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.06.17, autor: blackrose)
Tagi: Kod genetyczny, 21. Warszawski obszar rzeźby, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia