W przyszłym tygodniu w Klubokawiarni Chłodna25 w Warszawie

Garść informacji co czeka nas w przyszłym tygodniu na Klubokawiarni Chłodna25 w Warszawie.

7 listopada (poniedziałek)
godz. 18:00

zapraszamy na piąte spotkanie w ramach projektu
"Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną"

"Zmodyfikowane obrazy rzeczywistości"

Gościem będzie Jan Brykczyński z kolektywu fotograficznego Sputnik Photos.

Zmodyfikowane obrazy rzeczywistości – od „twórczej” inscenizacji do „twórczej” obróbki obrazu fotograficznego. W dobie ograniczania fotografom możliwości realizowania zdjęć każdego w każdej sytuacji (ochrona prywatności) pojawia się pokusa tworzenia zdjęć identycznych z naturalnymi. Narzędzia do obróbki zdjęć też kuszą swoimi możliwościami. Czy te pokusy są nie do odparcia ?

Przed nami w tym roku jeszcze jedno spotkanie w klubokawiarni Chłodna 25:
5 grudnia - Włodzimierz Krzemiński, "Czy te zdjęcia mogą kłamać"

Dotychczas w ramach projektu odbyły się spotkania z Filipem Ćwikiem, Maćkiem Nabrdalikiem, Maćkiem Jeziorkiem i Agnieszką Rayss. Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną - człowiek zanurzony w rzeczywistości".

Jan Brykczyński, ur. 1979 r., fotograf wolny-strzelec, zajmuje się fotografią dokumentalną. Absolwent fotografii na wydziale operatorskim PWSFTiT w Łodzi. Studiował również na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Filmowej FAMU w Pradze. Współzałożyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotografów Sputnik Photos. Stypendysta Europejskiej Fundacji Kultury, Funduszu Wyszechradzkiego i Ministra Kultury. Jest reprezentowany przez agencje fotograficzne Anzenberger i Forum.
www.janbrykczynski.com

wstęp wolny

8 listopada (wtorek)
godz. 18:30

NETWTOREK

Netwtorek to spotkania dla wszystkich zainteresowanych częścią wspólną dwóch zagadnień: działalnością organizacji pozarządowych oraz nowymi technologiami. Spotykamy się w nieformalnej atmosferze, żeby rozmawiać oraz dzielić się wiedzą na temat wykorzystania narzędzi informatycznych i internetu w szczytnych celach – do innowacyjnych i skutecznych społecznych inicjatyw.

Już na początku grudnia w Warszawie odbędą się Random Hacks of Kindness! Jest to polska edycja międzynarodowego cyklu spotkań w ramach których realizowane są projekty "technologiczne" służące działalności społecznej. Z tej okazji NetWtorek będzie poświęcony tematyce maratonów programistycznych, hackathonów, booksprintów i wszelkich innych form towarzysko-roboczych spotkań oraz, przede wszystkim, odpowiedzi na żywotne pytanie: jak organizacja pozarządowa może skorzystać ze swojej obecności na takim zdarzeniu?

Coraz więcej hackathonów ma za cel działania społeczne lub różnorakie formy "technologicznej" pomocy organizacjom pozarządowym. Specjaliści i specjalistki z różnych dziedzin, takich jak programowanie lub grafika komputerowa spotykają się na nich, aby przez kilkanaście, kilkadziesiąt godzin wolontariacko pracować w dobranych ad hoc zespołach. Pomysły na realizowane przedsięwzięcia są obmyślone (i realizowane) wspólnie z działaczami i działaczkami społecznymi.

Jako że niebawem nadarzy się okazja, aby spróbować udziału w takim wydarzeniu osobiście, na NetWtorku przybliżymy wszystkim zainteresowanym formułę hackathonów (z naciskiem na najbliższy Random Hacks of Kindness). Wspólnie z osobami korzystającymi z takiego formatu pozastanawiamy się nad projektami, które możecie zgłosić do realizacji na najbliższy Random Hacks of Kindness. Przyjdźcie ze swoimi potrzebami i pomysłami: razem zastanowimy się jak je sformułować i zareklamować uczestnikom i uczestniczkom hackathonu, aby organizacja zgłaszająca odniosła jak największe korzyści.

Listopadowy NetWtorek będzie prowadził Michał Mach, współorganizator cyklu NetWtorków, absolwent Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz entuzjasta barcampów, hackathonów czy booksprintów i ich otwartej formuły. Staramy się ściągnąć na spotkanie jak najwięcej osób, które uczestniczyły lub współorganizowały sprinty programistyczne, aby podzieliły się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat tego formatu i potencjalnych pomysłów do zgłoszenia. Spotykamy się tradycyjnie na Chłodnej 25, 8 listopada (we wtorek!) o godzinie 18:30, rozmawiamy przez około 1,5 godziny, a następnie kontynuujemy spotkanie w nieformalnej atmosferze. Zapraszamy!

wstęp bezpłatny.

9 listopada (środa)
godz. 20:00

zapraszamy na

KABARET FRASZKA
"GRAU"

Kabaretus Fraszka zaprasza na nowy program pt GRAU. Program opowiada o radościach życia codziennego, ale i o zwyczajnych ludzkich problemach, z którymi każdy uczy się sobie radzić. O tym, jak świat byłby smutny, gdyby nie można było się nim dzielić z innymi.

GRAU kontynuuje i uwypukla niektóre wątki, jakie pojawiały się we wcześniejszych programach Fraszki. Ktoś mógłby się dopatrzeć tu inspiracji analizą konwersacyjną Harolda Garfinkela czy badaniami interakcji Ervinga Goffmana, ktoś inny mógłby dopatrzeć się gestów pychy wykonawców. Ktoś inny mógłby wyjść poza taki odbiór, a ktoś inny - po prostu wyjść.

wstęp 10 zł

10 listopada (czwartek)
godz. 20:00

teatr improwizowany
KLANCYK

Spektaklem Longplay wchodzimy do świata długich form improwizowanych. Inspiracją jest jedno słowo. Po nim nasz monolog. Następnie seria scen nawiązujących do monologu, układających się w kolaż skojarzeń i nawiązań. Żadnych gier, żadnych wymyślnych założeń, tylko fabuła, wyimprowizowana na waszych oczach przez siedem osób umiejscowionych na scenie i wyposażonych w niepowtarzalne umiejętności kojarzenia rzeczy z rzeczami.Czasem całkiem dziwnych rzeczy.

Na całym świecie długie impro to spektakle w których improwizacja znajduje swoją tożsamość a teatr, gra, zabawa, opowiadanie historii, komedia i energia spotykają się w jednym punkcie. Wy macie tylko przyjść, powiedzieć słowo i wyrabiać się na wirażach skojarzeń. A, no i krzyczeć "głośniej!" jak czegoś nie słychać. Zapraszamy!

Klancyk od pięciu lat wykorzystuje różne formy teatru i komedii improwizowanej - tworzy spektakle skeczowe, muzyczne, wykorzystujące konwencje gatunkowe oraz oparte o stworzonych wcześniej bohaterów. Najbliższa premiera jest jednocześnie zebraniem wszystkich dotychczasowych doświadczeń, w swej otwartości pozwalającej na najróżnorodniejsze ukazanie działań improwizatorów. Jednocześnie stanowi największe wyzwanie dla aktorów.

wstęp 10/15 zł

11 listopada (piątek)
godz. 21:00

koncert
Jakob Munck Mortensen // The Adventures of the Omnichord

Jakob zaprezentuje zbiór autorskich utworów napisanych przy użyciu i na omnichord – fortepian wszystkich pól namiotowych - instrument, który inspirował takich artystów jak David Bowie, Brian Eno, Dolly Parton czy Khalil Abdul- Rahman.

Jakob Munck Mortensen grywa koncerty w całej Polsce wraz z Czesław Śpiewa. Z wielką radością zapraszamy na jego solowy występ.

http://adventuresoftheomnichord.bandcamp.com/

wstęp 15 zł

12 listopada (piątek)
godz. 20:00

pokaz filmowy „DKF 12.-ego”

Stowarzyszenie FILM 1,2 i klubokawiarnia Chłodna 25 zapraszają na drugi wieczór z cyklu „DKF 12.-ego”.

W sobotę 12. listopada o 20:00 rozpoczniemy wieczór poświęcony kulturotwórczej roli alkoholu w historii kina, i pokażemy dwa filmy: dokumentalny „Korkociąg” w reżyserii Marka Piwowskiego (10`), oraz fabularny „Osobliwości Narodowego Wędkarstwa” w reżyserii Aleksandra Rogożkina (99`).

Przed projekcją planujemy rozmowę z gościem – niespodzianką, a po projekcji degustację dla wytrwałych.

Klubokawiarnia Chłodna25, Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.11.11, autor: redakcja)
Tagi: chłodna25
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia