Nabór. Międzynarodowe projekty artystyczne "Sztuka partycypacji"

Zapraszamy na polsko-niemiecko-francuską konferencję "Sztuka Partycypacji", która odbędzie się w terminie 15-18 października 2015 r. w Montreuil koło Paryża. Celem konferencji jest budowanie sieci kontaktów pomiędzy podmiotami edukacji kulturowej i artystycznej oraz wymiany międzynarodowej w Polsce, Niemczech i we Francji. Ma ona umożliwić wymianę doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk, uwrażliwić na różnice kulturowe i narodowe osobliwości, aby rozwijać partycypację w międzynarodowych projektach artystycznych.

Temat konferencji

W międzynarodowych spotkaniach młodzieży partycypacja jest zarazem koncepcją, metodą i celem; od wszystkich stron wymaga kompetencji oraz inicjuje procesy uczenia się. W międzynarodowych spotkaniach partycypacja odbywa się na różnych poziomach i w różnych momentach: w partnerskiej współpracy uczestniczących w danym projekcie instytucji i osób, w codziennej pracy instytucji i pracowników, w przygotowaniu projektów oraz podczas konkretnego spotkania. Partycypacja w wymianie międzynarodowej stanowi ciągły proces, zależny od struktur danej instytucji, i jednocześnie na nie oddziałujący. Rozważania te odzwierciedlają temat konferencji starającej się pokazać, że praca z młodzieżą w kontekście międzynarodowym nie jest "od święta" i nie stanowi tylko mile widzianego "dodatku" do działalności bieżącej i stałej oferty, lecz właśnie z powodu jej innych warunków ramowych, specyficznych struktur pracy w projektach i określonego czasu trwania staje się modelem i polem doświadczalnym dla metod partycypacyjnych. W idealnym przypadku właśnie spotkania międzynarodowe mogą stać się impulsem do zmiany i rozwoju w codziennej pracy instytucji i organizacji.

Prezentacje projektów

Oprócz debat fachowych nt. różnych definicji pojęcia "partycypacji" w trzech krajach, prezentacje wybranych projektów, wzbogacone o doświadczenia uczestników konferencji, pokażą dobre praktyki i warunki niezbędne dla sukcesu partycypatywnych metod w pracy z młodzieżą w dziedzinie animacji kultury. Warsztaty praktyczne i grupy robocze szczegółowo zajmą się szczególnymi aspektami partycypacji w międzynarodowej pracy z młodzieżą. Poza tym w programie przewidziane są liczne możliwości nieformalnej wymiany doświadczeń, co stwarza okazję do wzajemnego poznawania się, budowania kontaktów i rozmów o przyszłej współpracy w dwustronnej lub trójstronnej wymianie młodzieży.

Dla kogo?

Konferencja jest skierowana do specjalistów z zakresu pracy z dziećmi i z młodzieżą, edukacji kulturowej i animacji kultury, multiplikatorów i organizatorów międzynarodowych spotkań młodzieży, którzy są zainteresowani poznaniem partycypacyjnych metod i koncepcji w międzynarodowej pracy z młodzieżą oraz dyskusją nad nimi z kolegami z Francji, Polski i Niemiec. Języki robocze to niemiecki, polski i francuski (ze tłumaczeniem).

Dotacje do kosztów podróży

Uczestnicy otrzymują dotację do kosztów podróży lub ich zwrot na podstawie wytycznych Francusko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W przypadku późniejszego przyjazdu lub wcześniejszego wyjazdu nie ma możliwości wypłacenia zwrotu lub dotacji do kosztów podróży.

Opłata za uczestnistwo

Wkład własny uczestników za udział w całym programu konferencyjnym wynosi 80 Euro od osoby. Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach dwuosobowych niedaleko miejsca konferencji. Zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych jest możliwe za dopłatą w wysokości 30 Euro od osoby. Prosimy o zaznaczeniu odpowiedniej opcji na formularzu zgłoszeniowym.

Nabór uczestników trwa do 31 sierpnia 2015 r.!

Liczba uczestników z jednej organizacji jest ograniczona do dwóch osób. Przy dużym zainteresowaniu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ograniczenia tej liczby do jednej osoby, o czym zostaną Państwo poinformowani w odpowiednim czasie. Po upływie terminu rekrutacji utrzymają Państwo potwierdzenie rejestracji oraz wszystkie informacje niezbędne do przyjazdu na miejsce konferencji. Prosimy nie kupować wcześniej żadnych biletów!


Kontakt

Saskia Herklotz
Referentka ds. polsko-niemieckiej wymiany
Fon 0049 (02)2191 794-387
herklotz(at)bkj.de


Odile Bourgeois
Referentka ds. francusko-niemieckiej wymiany
Fon 0049 (2)2191 794-407
bourgeois(at)bkj.de

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.07.15, autor: blackrose)
Tagi: Nabór. Międzynarodowe projekty artystyczne, Sztuka partycypacji
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia