Nowatorski projekt „Przygarnij mnie” w wiosennej ramówce TVP2!

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – tę utartą opinię potwierdzają liczby: w Polsce żyje aż 5,5 mln właścicieli czworonogów, a mimo to do schronisk trafia ponad 100 tys. psów rocznie. Wszystkie z utęsknieniem czekają na ciepły, szczęśliwy i zdrowy dom. Jak odmienić ich los? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć nowatorski program „Przygarnij mnie”, który już 29 marca pojawi się na antenie TVP2.

Od lat rośne liczba bezdomnych zwierząt. W 2001 roku do polskich schronisk trafiło ok. 17 tys. psów. W 2013 roku ich liczba przekroczyła 100 tysięcy! Czy można odmienić ich dolę? Program „Przygarnij mnie” ma pokazać, że nie tylko rodowodowy szczeniak zasługuje na prawdziwy dom – każdy pies jest niezwykły i potrzebuje kochających, troskliwych opiekunów.

Telewizyjny cykl „Przygarnij mnie” to zarazem integralna część szeroko zakrojonej kampanii na rzecz odpowiedzialnej adopcji bezdomnych zwierząt i propagowania wiedzy nt. zasad prawidłowej opieki nad czwornogimi domownikami. A wszystko to w przyjaznej i atrakcyjnej formule, która dowiedzie, że pies adoptowany ze schroniska może stać się wspaniałym członkiem rodziny na lata, wnosząc mnóstwo radości do życia każdego, kto zechce zapewnić mu dom!

Przez 10 tygodni, w niedzielne wieczory, TVP2 prezentować będzie poruszające historie 7 psów ze schronisk, które znajdą swą przystań i miłość w domach Ambasadorów Kampanii, znanych z zamiłowania do zwierząt i ogromnego zaangażowania w poprawę ich losu. Każdy z Ambasadorów zaadoptuje – na stałe – przebywającego w schronisku psa. Następnie pod kierunkiem specjalistów – lekarzy weterynarii i behawiorystów – Ambasadorzy pomogą swoim podopiecznym pokonać traumy, zsocjalizować się i nauczyć odpowiednich zachowań. W każdym odcinku „Przygarnij mnie” widzowie będą mogli śledzić postępy opiekunów i zwierząt w budowaniu wzajemnej relacji, stając się świadkami zarówno chwil trudnych, jak i pełnych radości czy wzruszeń.

Swój udział w programie zapowiedzieli: Agnieszka Włodarczyk, aktorka, laureatka nagrody TOP for DOG 2014 w kategorii Osobowość Roku, chętnie wspierająca wszelkie kampanie pomocy dla zwierząt, Marcelina Zawadzka, Miss Polski 2011, zaangażowana w akcje charytatywne wspierające schroniska dla zwierząt, Leszek Stanek, aktor i choreograf, prywatnie działacz Fundacji Pegasus ratującej życie koni, aktorzy – miłośnicy zwierząt: Małgorzata Ostrowska-Królikowska (Klan), Rafał Mroczek (M jak Miłość) i Dawid Zawadzki (O mnie się nie martw, Czas Honoru) oraz dziennikarz, Kamil Nosel (Radio ZET). Wszyscy oni – pod czujnym okiem trenerów-behawiorystów, specjalistów od żywienia zwierząt oraz lekarzy weterynarii – będą uczyć się, jak postępować z adoptowanym podopiecznym, jak zdrowo go odżywiać i właściwie pielęgnować. Dowiedzą się także, jak dbać o prawidłowy rozwój i aktywność pupila poprzez wspólną zabawę oraz rozwijanie prostych umiejętności.

W kolejnych odcinkach opiekunowie i ich pupile wezmą udział w zabawnej rywalizacji, w której psi podopieczni będą mogli popisać się świeżo nabytymi sprawnościami i zaprezentować drzemiący w nich potencjał. Zwycięska para odcinka przekaże dla wybranego schroniska zapas karmy oraz produktów do ochrony przeciwpasożytniczej dla psów, a w finale serii najwyżej oceniona przez jury para – uczestnik wraz z zaadoptowanym przez siebie psem – wskaże schronisko, które otrzyma cenną nagrodę, która poprawi los przebywających w nim zwierząt.

Postępy zespołów pies-właściciel oceniać będzie jury w składzie: Olga Frycz, aktorka, stale współpracująca z Fundacją Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt, Michał Olszański, dziennikarz radiowej Trójki, ambasador akcji „Zerwij Łańcuchy” walczącej z trzymaniem psów na uwięzi oraz Sylwester Wardęga, performer i autor głośnych, internetowych filmów, współtwórca inicjatywy „psiowóz” popularyzującej dokarmianie bezdomnych zwierząt.

Telewizyjny cykl „Przygarnij mnie” pomyślany został jako część kampanii promującej odpowiedzialną adopcję bezdomnych zwierząt. Jej celem jest nie tylko wsparcie w zapewnieniu przyjaznego i bezpiecznego domu siedmiu czworonogom biorącym udział w programie, lecz także innym psom – mieszkańcom schronisk.

W tym celu, równolegle z programem, uruchomiona zostanie specjalna platforma „Psadoptuj”. Na początku obejmie ona kilkaset psów ze schronisk w całej Polsce i sukcesywnie będzie się powiększać. Poprzez aplikację widzowie będą mogli znaleźć czworonoga, który potrzebuje domu, i zaadoptować go. Szanse na adopcję zweryfikuje schronisko, w którym przebywa zwierzę. Każdy adoptowany pies dostanie specjalną wyprawkę.

Powstanie także, dedykowany akcji, serwis www, obejmujący poradnictwo i porady eksperckie w zakresie szeroko pojętej opieki nad zwierzętami.

Program „Przygarnij mnie" dostarczy solidną dawkę merytorycznych porad dla właścicieli czworonogów. W roli doradców wystąpią Katarzyna Bargiełowska, wykwalifikowana behawiorystka i dyplomowany instruktor szkolenia psów Metodą Naturalną oraz Michał Ceregrzyn, doktor nauk weterynaryjnych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym oraz uniwersyteckim w pracy w instytucjach naukowych w Japonii, Niemczech i Polsce. W akcję informacyjną, popularyzującą adopcję bezdomnych zwierząt, włączą się dodatkowo inne programy TVP2, m.in. Pytanie na śniadanie oraz Magazyn Ekspresu Reporterów. W roli gospodyni programu zobaczymy Marzenę Rogalską, dziennikarkę, wielbicielkę zwierząt.

„Przygarnij mnie” – już w od 29 marca, w niedziele o godz. 18:55

Producent wykonawczy: Jake Vision Sp. z o.o.

PROBLEM BEZDOMNOŚCI PSÓW W LICZBACH

Raport roczny Głównego Lekarza Weterynarii z wizytacji schronisk dla zwierząt za rok 2013 (dane za rok 2014 są aktualnie kompletowane) • 106 267 psów trafiło do schronisk (728 więcej niż w roku poprzednim). • 58 464 psów zostało adoptowanych (660 mniej niż w roku poprzednim). • 10 268 psów zmarło w schroniskach (eutanazja i padnięcia). *Dane pochodzą ze 174 schronisk objętych inspekcją weterynaryjną za 2013 rok

PYTANIA i ODPOWIEDZI:

1/ Czy uczestnicy będą opiekować się psami wyłącznie w czasie programu czy adoptują zwierzęta na stałe?

Każdy uczestnik programu bierze na siebie obowiązek stałej adopcji wybranego psa, co jest równoznaczne z poddaniem się procedurze adopcyjnej obowiązującej w danym schronisku i obejmującej: wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, spotkanie/rozmowę z pracownikiem schroniska nadzorującego adopcję zwierząt bezdomnych, podpisanie umowy adopcyjnej i obowiązek stawiania się na wizyty przedadopcyjne i poadopcyjne. W myśl zapisów umowy wszyscy uczestnicy biorą na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo, zdrowie i życie psa, będąc świadomym stanu psychicznego i fizycznego adoptowanego ze schroniska zwierzęcia i z pełną odpowiedzialnością podejmują się opieki nad nim. Wezmą także udział w obowiązkowych szkoleniach dotyczących: bezpieczeństwa psa i i człowieka oraz udzielania pierwszej pomocy psu, które prowadzone będą przez trenera, behawiorystę i lekarza weterynarii.

2/ Dlaczego do udziału w programie zaproszono osoby publiczne?

Misją i celem programu jest propagowanie idei odpowiedzialnej adopcji zwierząt oraz popularyzacja wiedzy nt. opieki nad zwierzętami domowymi. Jedynie bowiem edukując i zmieniając świadomość ludzi dotyczącą adopcji zwierząt ze schronisk, możemy pomóc dużo większej liczbie zwierząt. Ich utrzymywanie w schroniskach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tylko adopcja naprawdę poprawia ich los.

Zaangażowanie w projekt osób publicznych, które świadomie i odpowiedzialnie decydują się adoptować psa, ma sprzyjać jak najszerszemu nagłośnieniu problemu bezdomnych zwierząt przebywających w schroniskach, uwrażliwieniu na ich los oraz promocji pozytywnych postaw społecznych.

Ponieważ osoby znane i pokazywane w mediach mogą wpływać na postawy Polaków, mamy nadzieję, że obserwacja uczestników programu na antenie TVP będzie dla widzów pozytywnym bodźcem do pracy z własnymi pupilami lub stanie się argumentem przeważającym w decyzji o adoptowaniu psa ze schroniska.

Warto przy tym podkreślić, że osoby zaproszone do udziału w programie mają na swoim koncie udokumentowaną działalność na rzecz zwierząt i udział w akcjach charytatywnych, co szczególnie predestynuje je do roli AMBASADORÓW kampanii.

3/ W jaki sposób producent i emitent zadbali o bezpieczeństwo (fizyczne i emocjonalne) zwierząt biorących udział w produkcji?

Producent programu Jake Vision wspólnie z TVP2, zgodnie z zapisami regulaminu programu, zapewnił bezpieczeństwo fizyczne i emocjonalne zwierząt biorących udział w produkcji poprzez szereg działań podjętych przez obydwie strony. Należą do nich, m.in.: staranna selekcja uczestników programu, którzy mogą poszczycić się nienaganną postawą i chlubną historią działań na rzecz poprawy jakości życia zwierząt, a także zapewnienie w okresie przygotowawczym i w czasie produkcji opieki oraz kontroli profesjonalistów – trenerów behawiorystów, lekarzy weterynarii i specjalistów ds. żywienia zwierząt. Opiekują się oni czworonożnymi bohaterami na planie oraz są do dyspozycji uczestników programu całodobowo. Ekipę wspiera także całodobowa klinika weterynaryjna, a program powstaje w ścisłej współpracy z warszawskim schroniskiem „Na Paluchu”.

Regulamin programu i zapisy umów zawartych z uczestnikami przez Producenta szczegółowo określają obowiązki, jakie bierze na siebie każdy z uczestników programu i jego współtwórców, mające na celu zapewnienie opieki, bezpieczeństwa, zdrowia i komfortu psychicznego zwierząt biorących udział w projekcie.

Wymienione wyżej działania gwarantują, że najszerzej pojęte dobro i komfort zwierząt jest priorytetem dla producenta, emitenta i wszystkich osób zaangażowanych w powstawanie programu.

Producent i emitent oświadczają także, iż mają świadomość, że psy biorące udział w nagraniach są zwierzętami schronisk, po przejściach, a w związku z tym wymagają szczególnej opieki, troski i odpowiedzialnego traktowania.

4/ Czy program powstaje z uwzględnieniem ustawy o ochronie praw zwierząt?

Program telewizyjny „Przygarnij mnie” ma na celu promocję adopcji zwierząt bezdomnych oraz szerzenie wiedzy o zasadach opieki nad zwierzętami domowymi w świetle zapisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Misją programu jest wsparcie w stworzeniu przyjaznego i bezpiecznego środowiska domowego każdemu z psów, biorących udział w audycji, a także pomoc w znalezieniu stałych domów dla innych psów (mieszkańców schronisk) poprzez szeroką kampanię informacyjną.

5/ Czy zwierzęta biorące udział w produkcji będą poddane treningowi? Na czym polegać będą zadania, które psy wykonywać będą w programie?

Formuła programu zakłada rozwijanie prostych umiejętności zwierzęcia poprzez wspólną zabawę z właścicielem, co zacieśni więzy i zbliży do siebie psa i opiekuna. Będą to nieskomplikowane zadania, nie wykraczające poza standardowe elementy wychowania większości czworonogów, żyjących w polskich domach, takich jak chodzenie na smyczy, podawanie łapy czy pokonywanie nieskomplikowanego toru przeszkód. Wszystkie aktywności zaplanowane zostaną przez specjalistów, lekarzy weterynarii i behawiorystów, a zabawa z właścicielem w ramach programu przebiegać będzie pod ich czujnym okiem. Producent oświadcza, ze żadne z zadań nie będzie powodować cierpienia zwierzęcia, zagrażać jego zdrowiu czy życiu, a całość produkcji realizowana będzie w zgodzie z zapisami Ustawy o Ochronie Zwierząt.

6/ W jaki sposób program ma wpłynąć na promocję adopcji bezdomnych zwierząt? Czy emisji będą towarzyszyć dodatkowe akcje, aktywności?

Program „Przygarnij mnie” to integralna część szerzej zakrojonej akcji społecznej, mającej na celu promocję adopcji bezdomnych zwierząt. Akcja ta będzie realizowana poprzez:

• aktywność Ambasadorów Projektu, uczestników programu, którzy własnym przykładem kreują pozytywne postawy społeczne wobec problemu bezdomnych zwierząt

• serwis www, będący platformą wszechstronnej, merytorycznej wiedzy nt. adopcji zwierząt i właściwej opieki nad nimi. Elementem serwisu będzie m.in. czat, za pośrednictwem którego widzowie będą mogli uzyskać porady ekspertów – m.in. lekarzy weterynarii, behawiorystów, specjalistów ds. żywienia zwierząt.

• platformę adopcyjną psadoptuj.pl

• szeroką kampanię informacyjną realizowaną w ramach innych programów emitowanych na antenie TVP2

7/ Dlaczego do programu zostały wybrane te konkretnie zwierzęta? Co z wszystkimi pozostałymi psami w schroniskach?

7 psów biorących udział w programie zostało wybranych przez uczestników, którzy zdecydowali się na adopcję konkretnego zwierzęcia, kierując się odruchem serca. Pozostałe zwierzęta w schroniskach będą wspierane trojako. Wraz ze startem programu uruchomiona zostaje platforma psadoptuj.pl. Ma ona pomóc osobom zainteresowanym adopcją psa znalezienie odpowiedniego zwierzęcia. Szanse na adopcję zweryfikuje schronisko, w którym przebywa zwierzę. Ponadto w trakcie programu jego uczestnicy będą przekazywać dary na rzecz wybranych schronisk, w tym zapas karmy. Warto także pamiętać, że program „Przygarnij mnie” to część szerszej kampanii społecznej promującej adopcję czworonogów ze schronisk, a jego podstawową misją jest nagłośnienie problemu bezdomności zwierząt i pokazanie, że adopcji nie trzeba się bać.

8/ Czy rozrywkowa formuła programu nie stwarza wrażenia, że adopcja zwierzęcia to zabawa?

Adopcja zwierzęcia to oczywiście przede wszystkim odpowiedzialność i praca, ale także dużo satysfakcji z jego osiągnięć i mnóstwo radości wynikającej z faktu, że w domu pojawia się czworonożny przyjaciel. Przyjazna formuła programu i zawarte w nim pozytywne emocje, mają na celu podkreślenie tego pozytywnego przekazu: wskazania zalet adopcji, związanych z nią wszystkich, także emocjonalnych, korzyści, jakie przynosi obu stronom – zarówno zwierzęciu, jak jego nowemu opiekunowi.

9/ Co stanie się w sytuacji, jeśli uczestnik programu wycofa się ze zobowiązania adopcji psa?

Twórcy programu dołożyli wszelkich starań, by zredukować do minimum takie prawdopodobieństwo. Uczestnicy programu zostali starannie wyselekcjonowani – to osoby czynnie angażujące się w akcje na rzecz zwierząt, posiadające zwierzęta, mogące poszczycić się nienaganną postawą i chlubną historią działań na rzecz poprawy jakości życia zwierząt. Już podczas wstępnych rozmów na temat udziału w programie wszyscy zadeklarowali wolę adopcji psa, a następnie poddali się procedurze adopcyjnej. Oczywiście liczymy się z tym, że w życiu mogą wystąpić nieprzewidziane sytuacje (alergia, konieczność dłuższego wyjazdu właściciela za granicę, ostry i nierozwiązywalny konflikt z innymi zwierzętami, pozostającymi pod opieką uczestnika programu). W takim wypadku uczestnik zobowiązany jest do znalezienia odpowiedniego domu dla swojego podopiecznego, kierując się takimi wytycznymi, jak dopasowanie charakterem psa do nowego właściciela oraz wszystkimi aspektami jest dobrostanu. Wierzmy jednak, że nie będzie takiej konieczności. Uczestnicy programu są niezwykle zdeterminowani, by stworzyć swoim nowym podopiecznym jak najlepsze warunki.

10/ Czym jest platforma psadoptuj.pl?

Platforma psadoptuj.pl to innowacyjne narzędzie na polskim rynku. Jest to aplikacja mobilna oraz strona internetowa, która umożliwia dobór odpowiedniego czworonożnego kompana spośród wszystkich zgłoszonych schronisk na terenie Polski. Ma na celu szerzenie świadomości jak ważny jest wybór odpowiedniego psa i czym jest dbałość o jego dobro. Platforma zawiera wiele narzędzi mających na celu pomoc osobom niezdecydowanym oraz tym już zdecydowanym podjąć odpowiednią decyzję. Aplikacja w prosty i przyjazny sposób przybliża temat adopcji zwierząt ze schronisk oraz uczy, jak ją przeprowadzić w rozważny sposób, optymalny zarówno dla zwierzęcia jak i nowego właściciela. Szanse na adopcję zweryfikuje schronisko, w którym przebywa zwierzę.

11/ Dlaczego do programu zaproszono jako sponsora akurat markę Pedigree?

Pedigree karmi rocznie 75 milionów psów na całym świecie a dodatkowo od lat wspiera adopcje psów w 28 krajach na całym świecie, m.in. USA, Brazylii, Kanadzie, Australii, a teraz w Polsce. To naturalny partner dla akcji ze względu na czołową pozycję w Polsce, zasięg i historię zaangażowania marki w pomoc psom, która poza adopcjami obejmuje regularne wspieranie zwierząt w schroniskach. Każdego roku w Polsce firma przekazuje do polskich schronisk ok. 200 ton karmy dla psów i kotów, m.in. dzięki zaangażowaniu konsumentów w program „Kupując – pomagasz” organizowany z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

12/ Dlaczego Bayer zostal sponsorem programu?

Bayer zdecydował się na wsparcie programu, aby promować odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami. Jednym z jej głównych elementów jest profilaktyka zdrowotna. Mamy szerokie doświadczenie w segmencie produktów weterynaryjnych dla zwierząt towarzyszących, jesteśmy liderem w segmencie preparatów przeciwpasożytniczych. Z naszych badań wynika, że jedynie ok. 20% psów i kotów w Polsce jest w miarę regularnie zabezpieczanych przed inwazją psaożytów wewnetrznych i zewnętrznych. Poprzez udział w programie chcemy zwrócić uwagę na ważność tego problemu i dzięki temu chronić nas i naszych czworonożnych przyjaciół przed wieloma groźnymi chorobami. .

13/ Dlaczego program pomaga psom, a pomija np. koty?

Pomoc psom wynika z wagi problemu, jak pokazują dane, do schronisk trafia ponad 100 tys. psów rocznie. Koty w schroniskach to około 20 proc. wszystkich zwierząt (*dane NIK za 2013 r.). Oczywiście znalezienie domu dla nich jest równie ważne, zaczynamy jednak od problemu, który jest bardziej palący ze względu na swoją skalę.

OPINIA EKSPERTA, BEHAWIORYSTY i INSTRUKTORA SZKOLENIA PSÓW - Katarzyny Bargiełowskiej

Dla psów po przejściach, przebywających długo w schronisku, każda nowa sytuacja może być związana ze stresem, ekscytacją lub radością. Psy biorące udział w programie mogą być na początku zdenerwowane, ale zarazem szczęśliwe z powodu zmiany otoczenia. Wreszcie zyskają człowieka dla siebie i wszelkie dobra, które się z tym wiążą.

Dużo ułatwia fakt, że przy programie „Przygarnij mnie" z producentami współpracuje schronisko dla zwierząt „Na Paluchu".

Zwierzęta biorące udział w nagraniach będą stopniowo oswajane z obecnością kamer i wszelkich urządzeń oraz rekwizytów wykorzystywanych przy kręceniu programu. O bezpieczeństwo czworonogów na każdym etapie zadbają behawioryści i trenerzy, oraz lekarze weterynarii.

Socjalizacja, a w niektórych przypadkach – resocjalizacja – to podstawa pracy z każdym psem, nie tylko adoptowanym ze schroniska.

Specjalny program treningowy ma na celu stworzenie prawidłowych relacji człowiek – pies. Poprzez wspólną zabawę, pozwolimy im odkrywać siebie nawzajem w różnych sytuacjach i przy realizacji rozmaitych zadań. Spróbujemy odkryć indywidualne predyspozycje zarówno ludzi, jak i psów, a poprzez odpowiednie ich ukierunkowane postaramy się osiągnąć zarówno rozwój socjalizacyjny, jak i szkoleniowy oraz motoryczny czworonogów.

OPINIA EKSPERTA, LEKARZA WETERYNARII - Michała Ceregrzyna

Dzięki programowi widzowie będą mogli zrozumieć i zobaczyć w procesie adopcji, na czym polega dobrostan psa, nie tylko zdrowotny, ale i psychologiczny. Dobrostan fizyczny to dbanie o ogólnie pojęte zdrowie psa: m.in. właściwe żywienie, zapobieganie chorobom skóry czy dbanie o higienę psa. Natomiast część psychologiczna to zapewnienie zwierzęciu bezpieczeństwa, aktywności psychicznej, socjalizacji z innymi psami oraz ludźmi, a także umożliwienie realizacji naturalnych instynktów. Zapewnienie całościowego dobrostanu to recepta na szczęśliwego psa.

UCZESTNICY, AMBASADORZY AKCJI

Agnieszka Włodarczyk

Aktorka i piosenkarka. Zadebiutowała w Teatrze Studio Buffo. Popularność przyniosła jej rola w filmie Macieja Ślesickiego „Sara” i wielu serialach, m.in. „Plebania”. Od zawsze towarzyszą jej psy i koty. Aktorka czynnie angażuje się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt, sama prowadzi tymczasowy dom dla zwierząt. Jest ambasadorką akcji „Ratuj bociany razem z nami”. Współpracuje m.in. z Towarzystwem Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacją Viva! Akcja dla zwierząt. Wystąpiła w autorskiej kampanii przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do celów doświadczalnych – „One czują tak jak my”. Za swoją działalność charytatywną otrzymała nagrodę TOP for DOG 2014 w kategorii Osobowość Roku. Była nominowana w Plebiscycie Gwiazdy Dobroczynności. Zagrała w 9 filmach i 14 serialach.

Mam nadzieję, że dzięki programowi „Przygarnij mnie” wzrośnie świadomość ludzi i liczba adopcji zwierząt bezdomnych. W tej chwili tylko w schronisku „Na Paluchu“ jest ok. 1500 bezpańskich psów. Chcemy udowodnić, że psiak adoptowany nie jest w niczym gorszy od rasowego. Wierzę w ten projekt i wspieram go całym sercem.

Marcelina Zawadzka

Zdobywczyni tytułu „Miss Polonia” w 2011 roku. Reprezentowała Polskę w konkursie „Miss Universe 2012”, kwalifikując się do czołowej szesnastki jako pierwsza Polka od 1989 roku. Miłośniczka czworonogów, zaangażowana w akcje charytatywne wspierające schroniska dla zwierząt. Posiadaczka kota.

Odkąd pamiętam w moim domu były zwierzęta - 6 psów, 9 kotów, 2 szczury, 2 myszy, żółw, kanarek i przez dwa dni gołąbek, którego z siostrą próbowałyśmy reanimować. Kiedy przyjechałam do Warszawy mieszkałam w wynajętych mieszkaniach, pracowałam w modelingu i wystartowałam w konkursie Miss Polonia. Ze względu na tryb życia jaki prowadziłam, nie mogłam mieć zwierząt, choć bardzo mi ich brakowało. Kiedy zamieszkałam ze swoją siostra Karoliną, która ma kotkę Lolę, postanowiłam, że skoro jest już kot, to musi być i pies, żeby żyły jak pies z kotem, czyli zgodnie;) Bo to, jak zachowują się zwierzęta, w dużej mierze zależy od ludzi. Od tego czy są kochane i od tego, jak są układane. Na udział w programie „Przygarnj mnie” zdecydowałam się, gdyż podjęłam ważną decyzję, że chcę mieć psa i chcę, aby pies miał mnie.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Największą popularność przyniosła jej rola Grażyny Lubicz w telenoweli „Klan”, w której gra od 18 lat. Wystąpiła w wielu serialach i sztukach teatralnych.

Kocha psy, chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych na rzecz zwierząt. Zdecydowałam się wziąć udział w programie, ponieważ uważam, że cały czas mamy małą świadomość, jak niewiele musimy zrobić, aby pomóc zwierzętom ze schronisk. Psy mają ogromną szlachetność. Bezdomność zwierząt nie bierze się znikąd. To my, ludzie jesteśmy temu winni i powinniśmy jak najszybciej to zmienić. Udział w programie to także lekcja, którą chcę odrobić. Przez lata w naszym domu były psy. Wszystkie adoptowane. Zapewne niejednokrotnie popełniłam błąd podczas ich wychowywania. Teraz będę miała okazję pracować ze specjalistami. Chcę nauczyć się, co ja mogę zrobić, aby psu żyło się lepiej. „Przygarnij mnie” propaguje adopcję zwierząt ze schroniska, ale jest także przewodnikiem dla wszystkich, którzy posiadają psy. Chcemy pokazać, jak w łatwy, a przede wszystkimi mądry sposób nauczyć psa wielu przydatnych umiejętności.

Wiem, że każde zwierzę miłością odwdzięczy się za miłość. Chciałabym pomóc jak największej liczbie bezdomnych zwierząt. Nie uda mi się zrobić tego samej. Wierzę, że wspólnie z pozostałymi uczestnikami programu „Przygarnij mnie” uda się nam przekonać wiele osób do adopcji zwierząt, a tym samym wspólnie zmienimy świat na lepsze.

Dawid Zawadzki

Dawid Zawadzki publiczności telewizyjnej znany z popularnych seriali jak „O mnie się nie martw”, „Misja Afganistan, czy „Przepis na życie". Niebawem będziemy mogli go zobaczyć w jednej z głównych ról nowego serialu TVP pt.: „Strażacy". Prywatnie przewodnik trzech owczarków niemieckich.

Nie jestem właścicielem psów – jestem ich przewodnikiem. W programie chciałbym podzielić się wiedzą, jaką zdobyłem przez lata uczęszczania na kursy behawiorystyki zwierząt i doświadczeniem w wychowywaniu psów własnych i cudzych. Mam nadzieję, że nasz program stanie się nie tylko dobrą rozrywką dla widzów, ale będzie uczył mądrego i dobrego traktowania zwierząt. Cieszę się, że będę miał szansę nie tylko dzielić się moją wielką pasją, ale też szeroko propagować adopcję zwierząt ze schronisk.

Rafał Mroczek

Aktor. Rola Pawła Zduńskiego w serialu „M jak miłość” przyniosła mu ogromną popularność oraz wzbudziła sympatię wśród fanów. Wziął także udział w pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, gdzie co odcinek zaskakiwał widzów nowo nabytymi umiejętnościami łyżwiarskimi. Wielki pasjonat piłki nożnej, od wielu lat reprezentuje drużynę „Artystów Polskich”. Kocha zwierzęta.

Kiedy byłem dzieckiem, duże wrażenie wywarło na mnie opowiadanie „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego – wzruszająca opowieść o tym, jak wiernym towarzyszem człowieka potrafi być pies.

Pyśka – suczka, którą przygarnęliśmy z rodzicami – każdego dnia odwdzięczała się nam bezgranicznym oddaniem. Jako członek naszej rodziny wypełniała sobą przestrzeń w naszym domu i życiu. Teraz, kiedy mam własny dom, pora żeby i w nim zagościł czworonożny przyjaciel. Byłem w schronisku i widziałem, jak te psiaki czekają, żeby ktoś je przygarnął. Zdecydowałem się to zrobić, bo uwielbiam zwierzęta. Dają mi dużo wewnętrznego spokoju.

Leszek Stanek

Aktor scen muzycznych, znany między innymi z serialu „Tancerze". Założyciel „Studio Teatru Fizycznego”. Chętnie angażuje się w działania mające na celu pomoc zwierzętom. Jest jednym z uczestników akcji „Kupując - pomagasz!" na rzecz psów i kotów przebywających w polskich schroniskach, organizowanej z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Pomaga także nieco większym czworonogom, działając w Fundacji Pegasus, ratującej życie koniom.

Zdecydowałem się wziąć udział w programie, bo całkowicie podpisuję się pod ideą projektu. Od lat wspieram akcje „Nie Kupuj – Adoptuj", „Domy Tymczasowe", a w styczniu ruszyliśmy z inicjatywą "KOŃszulka", w ramach której zbieramy fundusze na ratowanie koni z transportów w makabrycznych warunkach.

Mój adoptowany psi senior, Pan Fuks, miał ze mną wesołe życie. Zagrał w serialu „Tancerze", nauczył się jeździć koleją i podrywał panie w autobusach. Bardzo się zżyliśmy. Najważniejsze jest jednak to, że mógł żyć w warunkach, o które w schronisku, mimo starań wielu ludzi niosących pomoc bezdomnym zwierzętom, bardzo trudno. Od pewnego czasu zacząłem myśleć o kolejnej adopcji. Zbiegło się to w czasie z propozycją wzięcia udziału w programie „Przygarnij mnie". Od razu stwierdziłem, że to świetna okazja do uratowania kolejnego psiaka, a przy tym pokazania innym, jak ważne jest to, aby pomagać naszym braciom mniejszym. Nic na tym nie tracimy. Wprost przeciwnie, zyskujemy kompana na dobre i na złe, który kocha nas bezinteresownie.

Kamil Nosel

Dziennikarz Radia Zet. Prowadzi tam autorski program „Nosel kręci w Radiu Zet”, w którym wkręca bardziej i mniej znane osobowości w zabawne, humorystyczne sytuacje. Miłośnik zwierząt. Od dawna chciał zaadoptować psa ze schroniska. Człowiek pogranicza kultur. To naprawdę wspaniałe, zdecydować się na adopcję psa, dać mu szansę na to, aby był szczęśliwy i kochany.

Każdy pies chciałby mieć własny szczęśliwy dom, własnego człowieka, dla siebie i ewentualnie innych towarzyszy. Dom to dom - miło, zdrowo i u siebie. Nikt, tak jak nasz pies, nie oszaleje ze szczęścia tylko dlatego, że nas widzi. Nie będzie nigdy nas krytykował, dla niego zawsze będziesz najwspanialszą osobą na świecie. Adoptowany pies będzie chciał zawsze z Tobą wyjść na spacer bez względu na porę, obojętnie na jak długo i zawsze tam gdzie Ty.

Nikt tak nie kocha, jak pies. Nikogo nie da się tak kochać, jak psa.

JURY

Michał Olszański

Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania dziennikarz. W TVP2 jest gospodarzem „Magazynu Ekspresu Reporterów” i razem z Anną Popek prowadzi poranny program „Pytanie na śniadanie”. Z jego inicjatywy w tym programie pojawił się kącik adopcyjny, dzięki któremu nowy, kochający dom znalazło wiele bezdomnych zwierząt. Dziennikarz radiowej Trójki.

Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych i działaniach na rzecz zwierząt. Jest ambasadorem akcji „Zerwij łańcuchy”, która walczy ze zwyczajem trzymania psów na uwięzi. Uważa, że świat bez zwierząt byłby pusty i bezbarwny.

Olga Frycz

Aktorka filmowa i telewizyjna. Znana między innymi z filmów „Weiser", „Maraton tańca", „Wszystko co kocham" oraz z telewizyjnej sagi „Nad Rozlewiskiem". Obecnie można ją oglądać w serialu „M jak miłość ". Zaangażowana w pomoc zwierzętom. Współpracuje między innymi z Fundacją Niechciane i Zapomniane SOS Dla Zwierząt, Fundacją Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! oraz z Klubem Gaja i kampanią „Jeszcze żywy karp". Członkini Polskiej Akademii Filmowej.

Sylwester Wardęga

Performer, youtuber. Filmy z jego udziałem oglądane są codziennie przez tysiące internautów. Zabawne i zarazem inteligentne nagrania obiegły internet w zdumiewającym tempie. W jednym z jego nagrań wystąpił pies-pająk. O filmie było głośno zarówno w mediach polskich jak i zagranicznych. Tę nietypową rolę zagrała Czika – 10 letnia suczka, którą Sylwester przygarnął z ulicy. Jest miłośnikiem zwierząt. Niedawno na swoim oficjalnym profilu umieścił informację, iż chciałby pomagać psom w schroniskach - ma zamiar kupić samochód dostawczy i przerobić go na „psiowóz”, a następnie wozić nim karmę do schronisk. Dzięki temu symbolicznemu samochodowi cała akcja zyskałaby rozgłos i można by nakarmić więcej psiaków. To marzenie będzie mógł spełnić dzięki programowi.

EKSPERCI PROGRAMU

Katarzyna Bargiełowska - behawiorystka i dyplomowany instruktor szkolenia psów Metodą Naturalną.

Absolwentka studiów podyplomowych na Wydziale Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, absolwentka COAPE, największego stowarzyszenia wykwalifikowanych behawiorystów i trenerów zwierząt w Wielkiej Brytanii, dyplomowany instruktor szkolenia psów Metodą Naturalną. Przez okres dwóch lat pełniła funkcję członka Komisji Rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Zoopsychologów. Od października 2011r. członkini Rady Programowej czasopisma Vet Personel. Vet Personel jest jedynym w Polsce pismem skierowanym do osób biorących udział w leczeniu, opiece, rehabilitacji, pielęgnacji oraz szkoleniu zwierząt. Inicjatorka działań na rzecz zwierząt. Myśl przewodnia Jej działań to „Zapobieganie pogryzieniom przez psy" szerzona wśród dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych.

Michał Ceregrzyn – dr nauk weterynaryjnych

Lekarz weterynarii. Specjalizuje się z gastroenterologii i dietetyce psów i kotów. Obronił doktorat w Katedrze Farmakologii i Toksykologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Pracował jako naukowiec i wykładowca na uniwersytetach w Japonii i w Niemczech oraz w Polskiej Akademii Nauk. Obecnie pracuje jako specjalista do spraw żywienia zwierząt w Mars Polska. Jednocześnie kontynuuje swoją praktykę weterynaryjną konsultując przypadki chorób przewodu pokarmowego w dużej klinice weterynaryjnej w Warszawie i w swoim gabinecie. Jest autorem kilkudziesięciu oryginalnych prac naukowych z zakresu fizjologii przewodu pokarmowego i wielu publikacji popularnonaukowych w tematyce medycyny weterynaryjnej i żywienia psów i kotów. Jest także redaktorem i współautorem pierwszego polskiego podręcznika z zakresu żywienia psów i kotów.

PROWADZĄCA:

MARZENA ROGALSKA - prowadząca program

Dziennikarka telewizyjna i radiowa. Prowadzi programy telewizyjne, śpiewa, gra epizody w filmach, dubbinguje. Obecnie prowadząca porannego programu w TVP2 – „Pytanie na śniadanie”. Wcześniej była gospodynią teleturnieju „Dzieciaki górą” i kapitanką drużyny w show „Kocham Cię, Polsko!”. Marzena Rogalska to miłośniczka zwierząt, żyje blisko natury. Szczególnie upodobała sobie koty. Wielokrotnie pomagała bezdomnym zwierzakom znaleźć szczęśliwy dom – przez lata obdzieliła kotami większość rodziny i znajomych.

PLATFORMA PSADOPTUJ

Ważnym elementem szeroko zakrojonej kampanii promującej adopcję bezdomnych zwierząt, będzie specjalna Platforma Adopcyjna PSADOPTUJ, przygotowana przez markę Pedigree, jednego ze sponsorów programu, która uruchomiona zostanie wraz z rozpoczęciem emisji programu na antenie TVP2. Jej głównym celem będzie skomunikowanie osób pragnących adoptować psa z odpowiednimi schroniskami. Szanse na adopcję zweryfikuje schronisko, w którym przebywa zwierzę.

Platforma składać się będzie z serwisu www oraz aplikacji mobilnej dedykowanej na systemy: iOS, Android oraz Windows Mobile, a jej multimedialne funkcjonalności umożliwią m.in. wyszukanie w bazie psów o określonych kryteriach (wiek, płeć, waga, sierść itp.). To jednak nie koniec jej możliwości!

Platforma PSADOPTUJ to również:

• Lista wszystkich schronisk, które biorą udział w akcji.

• Sekcja „blogowa”, w której użytkownicy znajdą wiele ciekawych i cennych porad.

• Możliwość obserwowania interesujących użytkownika psów, których profile będzie można przypisać do specjalnej listy „obserwowane”, a także udostępniać informacje o możliwościach adopcji wybranego czworonoga poprzez konta w mediach społecznościowych.

• Zbieranie odznak dla najbardziej aktywnych użytkowników, np. za udostępniane w swoich mediach społecznościowych ogłoszeń o adopcji.

• Zamówienie wyprawki - każdy, kto adoptuje psa poprzez platformę PSADOPTUJ będzie mógł otrzymać dla swojego pupila wyprawkę ufundowaną przez Sponsora.

SERWIS INTERNETOWY PRZYGARNIJMNIE.TVP.PL

Równolegle z aplikacją uruchomiony zostanie serwis www, będący platformą wszechstronnej, merytorycznej wiedzy nt. adopcji zwierząt i właściwej opieki nad nimi. Elementem serwisu będzie m.in. czat, za pośrednictwem którego widzowie będą mogli uzyskać porady ekspertów: lekarzy weterynarii, behawiorystów, specjalistów ds. żywienia zwierząt. Na stronie przedstawione będą również profile Ambasadorów akcji oraz powierzonych im psów, aktualności, ciekawostki i materiały wideo z planu produkcji.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.03.15, autor: blackrose)
Tagi: Nowatorski projekt, Przygarnij mnie,TVP2
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia