Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacji 2014

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacji 2014 będą się odbywać w dniach 25-26 czerwca w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej. To wyjątkowe połączenie kreatywności, nauki, wzornictwa i przedsiębiorczości. Dwa dni poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów pomiędzy twórcami, projektantami, innowatorami, przedsiębiorcami, przedstawicielami świata nauki i samorządów.

MDTDI to 12 salonów tematycznych oraz kilkanaście inspirujących debat i kreatywnych warsztatów. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa dobrze zaprojektowanych, wyróżniających się produktów i wynalazków, a także cykl warsztatów regionalnych w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Szczegóły na plakacie oraz na stronie www.msodi.mazovia.pl

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacji organizowane są przez Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach projektu systemowego Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo-Informacyjnych w zakresie innowacji (MSODI). Projekt oraz wydarzenie współfinansowane są przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzień 1 – INSPIRACJE
26 czerwca, 12.00 – 20.00

Salony tematyczne 12.00 – 20.00

12.00 - Gala otwierająca z udziałem Marszałka Województwa


■ WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE - wystawa inspirujących prac dyplomowych studentów wydziału wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz wystawa prac polskich twórców i rzemieślników. Podczas wizyty część eksponatów będzie dostępna do kupienia.
■ INNOWACJE W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ - salon poszukujący odpowiedzi na pytanie jak przestrzeń, która nas otacza, wpływa na nasz styl życia i sposób myślenia. [pełny opis salonu]
■ NAUKA I MEDYCYNA– salon poświęcony prezentacji dorobku klastrów medycznych z województwa Mazowieckiego.
■ APLIKACJE MOBILNE – salon prezentujący tworzenie gier i aplikacji mobilnych na różnych platformach sprzętowych.
■ ŚRODOWISKO DLA KREATYWNOŚCI – salon poświęcony ofercie różnych instytucji wspierających sektor kreatywny, takich jak coworkingownie, fablaby, inkubatory przedsiębiorczości.
■ Ja robot – salon pokazujący wspaniałe dokonania polskich studentów w programowaniu i tworzeniu robotów.

Debaty – Panele dyskusyjne 16.00 – 19.00

16.00 - PRAKTYCZNY WYMIAR DESIGNU I INNOWACJI - debata o roli designu i innowacji we współczesnej gospodarce. W debacie uczestniczyć będą prof. Ksawery Piwocki (Dziekan Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), Paweł Rosół (klubokawiarnia MiTo), przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy, przedstawiciele Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
17.00 - BIOTECHNOLOGIA I JEJ WPŁYW NA GOSPODARKĘ MAZOWSZA- debata o innowacyjnej branży Mazowsza, jaką jest biotechnologia i o jej oddziaływaniu na nasze codzienne życie. W debacie będą uczestniczyć przedstawiciele Mazowieckiego Klastra Leczenia Bólu, Mazowieckiego Klastra Peptydowego oraz Klastra Innowacyjna Medycyna z Wrocławia.
18.00 - DESIGN YOUR BUSSINES (Networkingownia #4)- debata na temat efektywnej współpracy pomiędzy sektorem przemysłu a kreatywnym. To moment na pokazanie tych dwóch niezwykle ważnych i bliskich sobie partnerów. Porozmawiamy o tym jak designer widzi przedsiębiorcę,a jaki obraz designera posiada przedsiębiorca. Wszystko w obecności prawnika, który będzie korygował wyobrażenia i oczekiwania jednej i drugiej strony. [pełny opis debaty]


Warsztat - 14.00 - 15.30

■ FITNESS MÓZGU, CZYLI TRENING OD KREATYWNOŚCI DO INNOWACYJNOŚCI - warsztaty z elementami improwizacji, metod twórczego myślenia i treningu kreatywności w jednym.

Dzień 2 – MOŻLIWOŚCI
26 czerwca, 12.00 – 20.00

Salony tematyczne 12.00 – 20.00

■ INNOWACJE SPOŁECZNE– w salonie przedstawiony zostanie dorobek projektów, w których potencjał kreatywności i twórczości pomaga zmieniać społeczność. [pełny opis salonu]
■ INNOWACJE W TWOIM DOMU – prezentacja najciekawszych projektów realizowanych w Polsce, polepszających codzienne życie.
■ INNOWACJE W PROCESIE ZARZĄDZANIA FIRMĄ – salon pokazujący, w jaki sposób rozwiązania znane z gier komputerowych znajdują zastosowanie w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
■ IT - w salonie pokazana zostanie technologia tworzenia aplikacji oparta na potencjale kreatywności i twórczości.
■ PRZYKŁADY INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ I WYNALAZKÓW TECHNICZNYCH – salon poświęcony najciekawszym i najbardziej inspirującym rozwiązaniom i innowacjom technicznym.
■ KASA TO.. PRAWIE WSZYSTKO – salon, w którym będzie można zapoznać się z szeroką ofertą instytucji ukierunkowanych na wspieranie innowacyjności i porozmawiać z ich przedstawicielami.

Debaty – Panele dyskusyjne 16.00 – 19.00

■ FINANSOWANIE INNOWACJI – debacie o mechanizmach finansowania aktywności w sferze designu i innowacji przy wykorzystaniu mechanizmów finansowania: bezzwrotnego, dłużnego, kapitałowego i społecznościowego. W debacie udział wezmą: Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Tomasz Sypuła, Prezes Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, dr Maciej Wieloch, Członek Zarządu Akceleratora Innowacji NOT Sp. z o.o., przedstawiciel portalu crowdfundingowego wspieramkulture.pl oraz Prezes Bożena Gargas - Instytut Wzornictwa Przemysłowego, która opowie jak te środki można efektywnie zagospodarować.
■ INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE INNOWACJE W REGIONIE– debata o roli różnych instytucji w procesie tworzenia i rozwoju innowacyjnego przedsiębiorstwa od etapu preinkubacji, poprzez start-up aż do dynamicznego rozwoju. W debacie uczestniczyć będą: przedstawiciele Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, przedstawiciele Centrum Przedsiębiorczości Smolna; Pan Mariusz Stachnik - przedstawiciele Mazowieckiego Klastra ICT; Prezes Michał Luczewski - Płocki Park Przemysłowo Technologiczny S.A.
■ EDUKACJA DLA INNOWACYJNOŚCI I KREATYWNOŚCI - debata poświęcona roli jaką powinna odgrywać uczelnia w nowej gospodarce opartej na wiedzy. W debacie udział wezmą: prof. Kaswery Piwocki, Dziekan Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dr inż. Andrzej Królikowski, Prodziekan ds. Studenckich, Wydział Chemii, Politechnika Warszawska, przedstawiciele wiodących uczelni z województwa Mazowieckiego, prof.Tomasz Gołębiowski (SGH) – kierownik studiów IWP i SGH „Design Management. Zarządzanie rozwoje nowego produktu” i Katarzyna Rzehak – Dyrektor Kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży – 12.00 – 13.30 i 14.00 - 15.30

■ ROBOTYKA - PROJEKTOWANIE Z ARDUINO - warsztat dla dzieci w wieku od 10 lat, które przy użyciu prostego graficznego oprogramowania będą mogły spróbować swoich sił w sterowaniu robotami. Podczas warsztatu uczestnicy poznają podstawy robotyki i elektroniki. Kulminacyjnym momentem warsztatu będą zawody w przejechaniu prostego labiryntu na czas.
■ PROCESSING - PROJEKTOWANIE GRAFICZNE- warsztat dla licealistów i studentów, którzy będą mogli poznać język programowania Processing używanego przez VJ-ów i grafików. Podczas warsztatu uczestnicy spróbują swoich sił w fascynującym świecie programowania, ucząc się podstawowych zasad w nim obowiązujących – logiki, składni, konsekwencji, a przy tym będą mogli odkryć w sobie twórczy potencjał
POKAZ DRUKU 3D - podczas warsztatów cały czas będzie pracować drukarka 3D, drukując modele. W przerwach prowadzący będzie przekazywać ciekawe informacje na temat druku 3D.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.06.14, autor: blackrose)
Tagi: Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacji 2014
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia