Już dziś Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej 2014!

14 czerwca 2014 Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej - wydarzenie, którego bohaterami są młodzi ludzie. Tegoroczna edycja odbywać się będzie na Podzamczu w godzinach 11:00 - 18:00.

Celem Festiwalu jest prezentacja i promocja prac, działań i projektów zrealizowanych w sezonie artystycznym 2013/2014, które powstały w lokalnych instytucjach kultury, szkołach, przedszkolach, bibliotekach, organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych etc. Tego dnia mają one okazję zaprezentować się mieszkańcom całej Warszawy w najpiękniejszej scenerii miasta.

W tym roku będzie również wiele aktywności animacyjnych. Wspólne działania i zabawa sprawią, że każdy poczuje przez chwilę artystą - niezależnie od wieku i doświadczenia.

Festiwal jest działaniem podjętym w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

PROGRAM

Rodzinna zabawa terenowa - Zbierz klejnoty historii na Podzamczu

Jeśli lubisz przygody, skrywane tajemnice i legendy, masz talent odkrywcy-detektywa - zapraszamy do udziału w rodzinnej zabawie terenowej organizowanej w ramach Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej.

Podczas zabawy pt. „Zbierz klejnoty historii na Podzamczu” poznamy niezwykłe zakamarki Podzamcza i Nowego Miasta oraz ukryte w nim sekrety. Na uczestników czeka szesnaście zagadek. Ich rozwiązanie doprowadzi do tajemnego hasła - klucza i finalnie do nagrody niespodzianki. Korzystając z dołączonej do karty mapy, spróbuj zmierzyć się z zadaniami.

Przyłącz się do gry! Startujemy w sobotę 14 czerwca o godz. 11 na Podzamczu. Karty do zabawy czekają na Ciebie w Starej Prochowni. Weź ze sobą coś dopisania. Zapisz się już dziś!

Zapisy odbywają się pod adresem: zabawa.terenowa@wpek.pl. W e-mailu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz imię i nazwisko oraz numer telefonu opiekuna. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do piątku 13 czerwca, do godziny 14.00

Happening Literacki

Projekt „Czytam ponieważ...” - pisanie na tkaninie, rozpoczęty w czasie Warszawskich Targów Książki, będziemy kontynuować 14 czerwca podczas II części Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej na Podzamczu.

Tego dnia pisanie na 20 metrowej tkaninie będzie próbą stworzenia wraz festiwalową publicznością jedynego w swoim rodzaju „Wiersza na dwadzieścia metrów” zaczynającego się frazą:
Ten wiersz dwadzieścia metrów ma....

Ponadto zaprezentujemy nagrodzone w konkursach prace literackie uczniów warszawskich szkół, uczestnicy i słuchacze otrzymają wydrukowane teksty. Warto przyjść i poznać młodych autorów!

W literackim Hyde Parku będzie można głośno przeczytać swój ulubiony tekst literacki. Dzieci pod kierunkiem bajkopisarza Marka Samselskiego będą miały możliwość włączenia się we wspólne napisanie bajki. Liczymy na Waszą kreatywność!
Zaprezentowane zostaną także wywiady z pisarzami przeprowadzane przez uczniów z LXXVII L.O. im. Jakuba Jasińskiego w czasie Targów Książki.

Nasz projekt na pewno przekona warszawiaków, że warto czytać, a współczesna oferta literacka jest na tyle bogata, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Pasaż malarski

To będzie pierwsze doświadczenie młodzieży z Liceum Plastycznego w roli wykładowców. Każdy z nas może przyjść na pierwszą lekcję rysunku, malarstwa.

Instalacja o człowieku - Liceum Plastyczne
Rozszczepienie. Michał Ciesielski (Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie)

Postrzegamy siebie przez pryzmat danej pozycji społecznej czy roli. Wciąż jesteśmy „rozszczepieni”, gramy w ogromnym teatrze świata, zakładając wciąż nowe maski. Życie współczesnego człowieka przypomina niekiedy ciągłe poszukiwanie stałego punktu, w którym będzie mógł wreszcie zobaczyć siebie w całości.
Tak w kilku słowach można opisać zamysł twórczy Michała Ciesielskiego. Tę niezwykłą instalację będzie można obejrzeć podczas naszego Festiwalu. Zapraszamy do refleksji nad kondycją człowieka w świecie!

Pasaż animacji

Pasaż animacji jest formą promocji działań związanych z edukacją kulturalną w poszczególnych dzielnicach naszego miasta. Tutaj warszawiacy będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, literackich, ruchowych, a także w wielu innych atrakcjach. Spacer pasażem stanowi też znakomitą okazję do poznania oferty zajęć z zakresu edukacji kulturalnej, jaką dysponują miejskie ośrodki kultury oraz placówki oświatowe: Ośrodek Kultury Ochoty, Centrum Kultury Wilanów,Klub Kultury Zastów, Dom Kultury Śródmieście, Mlodzieżowy Dom Kultury Mokotów, Dom Kultury Praga, Dom Kultury Dorożkarnia i Biblioteki z Wilanowa i Pragi Południe. oraz Dzielnica Bemowo. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy tego dnia wybiorą się na Podzamcze. Czekamy na Was!

SCENA - widowiska, koncerty, prezentacje

11:00 – 11.40
Wesołoś, wesołoś, kiedy ci bedziy doś... Podhalańsko-Pienińskie nuty i tańce
Występują członkowie zespołów góralskich „Mali Wyrchowanie” i „Sromowianie”
Pozaszkolna Placówka Specjalistyczna „Orle Gniazdo” w Sromowcach Wyżnych
Zaproszone zespoły zaprezentują tańce krzesane, ozwodne, zbójnickie oraz śpiew pasterski. Zaprezentują również instrumenty pasterskie i tradycyjną muzykę Skalnego Podhala.
Opieka artystyczna: Agnieszka Koszarek, Janusz Łukaszczyk – „Mali Wyrchowianie”
Jadwiga Kobylarczyk i Artur Majerczak – „Sromowianie”

11:55 – 12:55
Trzepak show, Dom Kultury „Włochy”
Musical został stworzony specjalnie dla grupy wokalnej „Edyta Band” z Domu Kultury "Włochy". Opowiada o nie tylko muzycznych perypetiach grupy nastolatków. Jest dynamicznie, tanecznie i wzruszająco... Po prostu śpiewająco!
Występują: Klaudia Kmiecik, Izabella Fabrycka, Emilia Serafin, Maja Marzec, Kinga Pietruczuk, Karolina Polesiak, Monika Styczek, Alicja Michalczuk, Julia Wodniak, Antonina Wąsowicz, Zuzanna Grochowska, Maria Kozik, Ignacy Pindelski, Aleksander Szmorliński i Kuba Anusiewicz oraz gościnnie Wojciech Pietruczuk.
Muzyka, słowa i aranżacja piosenek: Marek Paweł Błaszczyk,libretto i reżyseria: Tomek Mitrowski
przygotowanie wokalne i opieka artystyczna: Edyta Kiesewetter,choreografia i ruch sceniczny: Jolanta Wdowczyk. scenografia: Paweł Czajkowski, realizacja dźwięku: Arkadiusz Gołąb. Spektakl zrealizowany na podstawie pomysłu Wiesławy Sadowskiej

13:00 – 13:15
Prezentacje wokalno-taneczne, Zespół Szkół nr 2 im. Wandy Rutkiewicz
Występują: Neoto Okazaki – taniec Amanda Abramczuk, Julia Rogozińska – piosenka

13:15 – 13:30
Występ grup tanecznych Pantery i Koty, Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”
Zespół taneczny Pantery:Choreografia: "Happy" i "szkoła" – inst. Małgorzata Bartecka, "Iron"- inst. Magdalena Baranowska
Zespół taneczny KOTY, Troublemaker – inst. Małgorzata BarteckaBig mouth - inst. Magdalena Baranowska. Grupy taneczne trenujące w dwóch stylach – taniec współczesny i nowoczesny, hip hop. Zaprezentują układy: Happy – taniec do piosenki Pharella Williamsa, Big mouth, oraz Troublemaker - którego współtwórcami są uczestnicy zajęć. Grupa KOTY zajęła 1 miejsce w konkursie tanecznym PRO FUTURO, prezentując układ Big mouth.

13:30 – 13:45
Prezentacje taneczne i wokalne ze Szkoły Podstawowowej nr 12, Zespołu Szkół nr 69, Zespołu Szkół nr 121
Laureaci tegorocznej Złotej Weny – Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów zaprezentują pokazy taneczne i wokalne.
Występują: Malowana Lala, Mały jazzie – Zespół Taneczny Dwunastka (7-10 lat), Pióreczko – Szkolny Zespół Wokalny (9-10 lat), Muzyka z gramofonu – Maria Miecznikowska i Michał Podwójski (gimnazjum), Pasodoble i rock and roll – Footlose (liceum)

13:50 – 14:30
Światełko, Szkoła Podstawowa nr 81 i Służewski Dom Kultury
Spektakl opowiada o złożoności ludzkiej natury, o ciągłym zmaganiu się z przeciwnościami, o walce charakterów. Główną bohaterką jest mała dziewczynka, której ciepło i jedyną nadzieję daje światełko podarowane przez jednego z aniołów.
Występują: Kontra ze Szkoły Podstawowej nr 81 i Afera ze Służewskiego Domu Kultury.
Reżyseria: Magdalena Golla

14:35 – 14:55
Dziecięcy Zespół Wokalny „Gong”, Dom Kultury „Rakowiec”
Dziecięcy Zespół Wokalny „GONG” od ponad trzydziestu lat bawi dzieci i dorosłych. Zespół działa pod kierownictwem Jacka Kowalczyka przy Domu Kultury „RAKOWIEC” na warszawskiej Ochocie. Kadra zespołu to jego wychowanki: Zuzia Kordowska, Ola Krupa, Weronka Orłowska i Milenka Sieńska.

15:00 – 15:30
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej,Zespół Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej
Cztery wokalistki Teatru N.O.R.A. (Nadwiślańskich Oddziałów Rezerw Artystycznych) pod opieką Krzysztofa Konrada śpiewają solowo piosenki Agnieszki Osieckiej: „Na kulawej naszej barce”, „Niech żyje bal”, „Małgośka”, „Komu weselne dzieci”, „Mówiłam żartem”, „Oczy tej małej”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Okularnicy”, „Ulica japońskiej wiśni”, „Miasteczko cud”, „Miasteczko Bełz”, „Dookoła noc się stała”.

15:40 – 16:00
Zespół wokalny Decybele, Służewski Dom Kultury
Zespół dziecięco-młodzieżowy śpiewający w wielogłosie. Dobra muzyka, ciekawe aranżacje wokalne. Świetna zabawa. Zespół zamierza w przyszłości wykonywać utwory pisane specjalnie dla DECYBELI, ale nie zamierza odcinać się od utworów już istniejących.
Decybele prowadzi Agnieszka Piotrowska i Piotr Hajduk.


16:10 – 16:30
Piosenki poezji śpiewanej
Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II oraz XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Leopolda Lisa-Kuli
Wokalistki są laureatkami wielu konkursów wokalnych szczebla miejskiego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Ich wspólną pasją jest poezja śpiewana. Pracują pod opieką artystyczną Agnieszki Drzewskiej. Zaprezentują następujący program:
Małgorzata Heinrich -„Sama chciała” sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski
„Mówiłam żartem” sł. Agnieszka Osiecka, muz. Jarosław Abramow-Newerly
Delfina Wierzchucka- „Samba przed rozstaniem” sł. Jonasz Kofta, muz. Baden Powell, „Wariatka tańczy” sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski
Paula Kwaśny- „Sztuczny miód” sł. Agnieszka Osiecka, muz. Krzysztof Paszek,„Dobranoc panowie” sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski

16:35 – 17:05
Piosenki lat 80 tych, Studio Wokalne im. Jerzego Wasowskiego (działające przy Ośrodku Kultury Ochoty)
W programie znajdą się piosenki z lat 80 tych. w interpretacjach młodych wokalistów.Usłyszymy m. in. utwory pochodzące z repertuaru Michaela Jacksona, zespołu Eurythmics czy Whitney Houston.
Wystąpią: Milena Kołodziejczyk, Weronika Zaborowska, Nina Tygielska, Katarzyna Brzezińska i Jarek Kościelnicki.
Wokalistom akompaniować będzie zespół pod kierownictwem Grzegorza Karasia.

17:10 – 17:15
Raindrops
Centrum Kultury Wilanów
Grupa taneczna z Centrum Kultury Wilanów zaprezentuje choreografię Katarzyny Warowny w technice modern jazz do utworu B.J. Thomasa „Raindrops keep falling on my head”.

17:30 – 18:45
Across the Universe, Ośrodek Kultury „Arsus””
„Across the Universe” to 75 minut znakomitej rozrywki. Taniec, śpiew i muzyka na żywo. Piękna miłość, przyjaźń, wojna, cierpienie, agresja to tematy aktualne również dziś, ale przeboje nieśmiertelnego zespołu The Beatles przeniosą widzów w szalone i pełne niepokoju lata 60-te w USA. Można będzie usłyszeć m.in.: „Let it be”, „Because”, „Strawberry Fields Forever”, „With a little help for my friends”, „Revolution” i wiele innych niezapomnianych utworów.
Reżyseria: Anna Kałużna, Występują członkowie Młodzieżowej Grupy Musicalowej


STARA PROCHOWNIA
Zapraszamy na chwilę wytchnienia w chłodnych i gościnnych podziemiach Starej Prochowni w towarzystwie dzieł małych artystów.

Galeria Exslibrisu - Projekt "Mała grafika - Wielka sprawa". Jest to projekt edukacyjny realizowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, którego uczestnikami były dzieci i młodzież spędzająca ferie w Warszawie. Zmierzyli się oni z dość trudnym zadaniem – mieli wykonać własny ekslibris za pomocą tradycyjnej techniki graficznej, jaką jest linoryt.

Warszawska Galeria Ekslibrisu istnieje przy Wypożyczalni nr 75 Biblioteki Publicznej Dzielnicy Ochota od 1992 roku. Rozpoczynała swoją działalność pod szyldem „Mała Galeria Ekslibrisu” i jest do dzisiaj jedyną galerią znaków książkowych w Warszawie. Jest znaczącym ośrodkiem sztuki ekslibrisowej w kraju i na świecie. Poprzez międzynarodowe konkursy, biennale i przeglądy twórczości galeria jest znana grafikom z całego świata, którzy zabiegają o wystawy indywidualne w Warszawie.

Multimedialna Wystawa prac przedszkolaków 2014

Zapraszamy do obejrzenia najlepszych prac wykonanych przez najmłodszych warszawiaków, którzy rozwijają swoje talenty w warszawskich przedszkolach. Warszawskie przedszkola organizują i biorą udział w wielu konkursach podczas całego roku, w galerii postaramy się Państwu przybliżyć twórczość dzieci podsumowując całoroczny wysiłek.
Chcemy też Państwu przypomnieć projekt Przedszkolaki malują Stadion 2012

Multimedialne projekty młodzieżowe

W gościnnych progach Starej Prochowni będzie można obejrzeć pokaz multimedialny, na który złożą się prezentacje kilku młodzieżowych projektów filmowych.

Festiwal jest realizowany przez Stołeczną Estradę, a finansowany ze środków Biura Edukacji i Biura Kultury.

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.06.14, autor: blackrose)
Tagi: Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej 2014!
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia