Akademia Animacji Antydyskryminacyjnej

Fundacja Klamra zaprasza do udziału w Akademii Animacji Antydyskryminacyjnej – 10-dniowym cyklu szkoleniowym łączącym warsztat antydyskryminacyjny oraz warsztaty animacji społecznej: street-art/graffiti w działaniach społecznych, warsztaty dramowe i happeningi, elementy dziennikarstwa i fotografii, w tym praktyczne działania z lokalną społecznością Żywca.

Warsztaty poprowadzą doświadczone trenerki i trenerzy związane/i z Fundacją Klamra, Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA, Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej, Fundacją Autonomia (m.in. Małgorzata Borowska, Aleksandra Chodasz, Dariusz Paczkowski, Tomasz Piątek, Agata Teutsch, Małgorzata Winiarek-Kołucka).

Projekt przewiduje także wsparcie wybranych osób, które po zakończeniu Akademii będą chciały rozwijać swoje działania lokalne, i będą mogły uzyskać wsparcie eksperta/ekspertki tutora/tutorki w wdrażaniu zdobytych podczas warsztatów umiejętności, w działania w swojej społeczności.

Kiedy, gdzie, jak:

Warsztaty odbędą się w dniach 8–17 sierpnia w Żywcu (woj. śląskie), obowiązuje udział w całości programu, uczestnictwo jest bezpłatne, organizatorzy pokrywają koszty wyżywienia i zakwaterowania w pokojach 2–3 osobowych oraz na podstawie indywidualnych ustaleń – dodatkowe koszty uczestnictwa osób ze specjalnymi potrzebami (np. ze względu na stopień sprawności, dietę czy opiekę nad osobą zależną), w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach także koszty dojazdu na warsztaty.
Zwracamy uwagę, że ze względu na bogaty program warsztaty będą miały intensywny charakter – poza pierwszym i ostatnim dniem, warsztaty będą trwały 9,5 godzin dziennie plus przerwy.
Uczestniczki i uczestnicy będą pracować w podziale na dwie grupy tematyczne: w grupie streetartowej oraz w grupie dramowo-happeningowej (wybór na etapie ankiety zgłoszeniowej).
Akademia rozpocznie się w piątek 8 sierpnia o godz. 13 i zakończy w niedzielę o godz. 14.00. Osobom, którym łatwiej będzie przyjechać w czwartek wieczorem (7 sierpnia) i wyjechać w poniedziałek rano (18 sierpnia), zapewnimy możliwość dodatkowych noclegów.
Poza osobami deklarującymi specjalne potrzeby, dla wszystkich przewidziano posiłki wegetariańskie.
    

Profil osoby uczestniczącej:

Jeśli jesteś osobą zainteresowaną realizacją działań antydyskryminacyjnych w swojej społeczności oraz:

chcesz wziąć udział w warsztacie antydyskryminacyjnym i zwiększyć antydyskryminacyjny wymiar już podejmowanych lub planowanych działań…
chcesz poznać techniki animacji społecznej: graffiti, dramę, happeningi wykorzystywane w lokalnych działaniach społecznych o charakterze antydyskryminacyjnym, na rzecz integracji różnych grup społecznych, promowania wartości otwartości, równości, praw człowieka…
chcesz dowiedzieć się więcej jak opisać, pokazywać i promować działania antydyskryminacyjne…
działasz w lokalnej organizacji, grupie nieformalnej, instytucji w mniejszej miejscowości (poza największymi ośrodkami miejskimi) na rzecz lokalnej społeczności, rozwiązania konkretnego problemu społecznego…
chcesz poznać osoby posiadające duże doświadczenie w realizacji działań społecznych, antydyskryminacyjnych, działających w różnych organizacjach oraz animatorów/animatorki z całej Polski…
masz ukończone 18 lat
    

zgłoś się do udziału w Akademii!
Proces rekrutacji:

Rekrutacja do Akademii będzie trzyetpowa:

    I etap (do 10 czerwca) – wypełnienie ankiety rekrutacyjnej online » ,
    II etap (do 30 czerwca) – kontakt i rozmowy (telefoniczne) z osobami wyłonionymi w I etapie, zatwierdzenie listy osób uczestniczących i ew. listy rezerwowej
    III etap (do 15 lipca) – przesłanie do Fundacji podpisanej deklaracji udziału w Akademii
    

Udział w Akademii wezmą osoby, które przejdą wszystkie etapy rekrutacji.

Osoby ze specjalnymi potrzebami:
W projekcie przewidziana jest możliwość sfinansowania potrzeb związanych z równym dostępem osób uczestniczących w szkoleniach. Jeśli jesteś osobą zainteresowaną udziałem w szkoleniu, lub znasz taką osobę, która zwykle ze względu na ograniczenia związane np. ze stopniem sprawności ma utrudniony dostęp do podobnych szkoleń – skontaktuj się z nami. Każdą sprawę będziemy rozpatrywać indywidualnie, mając na uwadze nasze możliwości i kompetencje. Przewidujemy, że możliwe będą np.: zorganizowanie opieki na dziećmi i innymi osobami zależnymi, zapewnienie specjalnego transportu dla osób z niepełnosprawnościami lub zapewnienie pomocy tłumacza/tłumaczki czy asystenta/asystentki (lub pokrycia kosztów przejazdu/pobytu takiej osoby podczas szkolenia).

Powiedzieli o Akademii (I edycja, 2012 r):

W warsztatach wziąłem udział także z powodu ciekawości. Nauczyłem się działań bezpośrednich, za pomocą szablonów. Dzięki udziałowi w warsztatach nabyłem też większej pewności siebie. Wiedzę nabytą podczas warsztatów przekułem w działania z młodzieżą (działania techniką szablonów).Tomasz Piątek – animator, edukator, prezes Stowarzyszenia Przestrzeń w Węgrowie

Powodem, dla którego zapisałam się na warsztaty, była chęć rozwoju, dowiedzenia się jak najwięcej na temat różnych możliwych technik pracy z dziećmi, zwłaszcza dramy. Duże wrażenie zrobił na mnie rozmach projektu, a także to, że została w niego zaangażowana społeczność lokalna. Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas warsztatów wykorzystuję w codziennej pracy grupowej z młodzieżą. Dotyczy to przede wszystkim kształtowania postaw tolerancji. Aleksandra Szymczak – psycholożka, pedagożka, terapeutka

Kontakt:

Piotr Cykowski, p.cykowski@klamra.org, tel. 696 072 473

Akademia Animacji Antydyskryminacyjnej jest częścią projektu Mow@ Miłości realizowanego przez Fundację Klamra we współpracy z Miastem Żywiec, Áskorun ehf oraz Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Autorkami i autorem koncepcji Akademii Animacji Antydyskryminacyjnej są: Małgorzata Borowska, Małgorzata Jonczy-Adamska i Piotr Cykowski.

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Źródło: www.klamra.org
Daty wydarzeń:

8.8.2014 - 17.8.2014

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.06.14, autor: blackrose)
Tagi: Akademia Animacji Antydyskryminacyjnej
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia