Kwietniowe propozycje Teatru Muzycznego w Lublinie

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na kwietniowe spektakle. Możecie wygrać u nas zaproszenia na niektóre z nich. Szczegóły konkursu w zakładce Społeczność/ Konkursy.

Calineczka
Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz
Scenografia i kostiumy: Ireneusz Salwa
Choreografia: Marcin Marzec
Muzyka: Janusz Baca i Mirosław Korbut
Przygotowanie wokalne: Zofia Bernatowicz
Kierownictwo Muzyczne: Janusz Baca, Zofia Bernatowicz
Asystent reżysera: Iwona Jarzyna Manel
Asystent choreografa: Beata Kamińska
Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego baśniopisarza.

Młody Widzu !!!
Przygotuj się na wspaniałą podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Otóż w tajemniczych okolicznościach pojawia się maleńka Calineczka, która staje się radością pewnej starszej Pani. Piękny kwiat nenufaru służy jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępują materac, a płatek róży - kołdrę. Marzeniem Calineczki jest kraina elfów, lecz w trakcie swojej podróży, zostaje porwana przez rodzinę muzykujących żab „Trio skrzek”, a następnie trafia do "Rewii szczypawek". W trakcie swojej wędrówki napotyka mysz, kreta i wiele innych ciekawych postaci. Jaki los czeka piękną dziewczynkę, komu przypadnie do gustu? …zobaczymy już wkrótce, na scenie teatru! Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewni całej Twojej rodzinie doskonałą zabawę i udowodni, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym.

Główne role zgrają dzieci, wybrane w drodze castingu, na scenie zobaczymy także solistów, chór, balet oraz orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.
09 i 10 kwietnia 2014, godz. 11:00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3
Bilety: 25 – 30 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

Ptasznik z Tyrolu
Reżyseria i inscenizacja: Andrzej Rozhin
Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
Choreografia: Violetta Suska
Scenografia i kostiumy: Pavel Hubicka
Przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz
Opis
Ptasznik to dzieło wyróżniające się, będące eksplozją ludowości. Karl Zeller wprowadził do skostniałego świata operetkowego, zdominowanego przez tematy zaczerpnięte z salonów, kabaretów i mitologii, folklor i kulturę ludową, co nadało operetce niepowtarzalny klimat, rodem z tyrolskich gór i lasów. Z tym powiewem świeżości do partytury wdzierają się tak charakterystyczne tyrolskie jodłowanie oraz śpiew leśnych ptaków. Jeśli dodamy jeszcze wartką i zabawną akcję, pełną niedomówień i miłosnych omyłek - do których wciągnięta zostaje nawet książęca para - oraz zabawne intrygi, jak chociażby... podstawinie świń zamiast dzików podczas polowania - już mamy zapewnioną wyśmienitą zabawę i niezapomniany wieczór w Teatrze Muzycznym.
TREŚĆ
Wśród nadreńskich kłusowników zapanował popłoch – oto na polowanie do swych włości przyjechać ma sam - nigdy w tej okolicy nie widziany - książę. Ponieważ wieśniacy już dawno wybili wszystkie dziki, a żądanej na powitanie dziewicy, również w okolicy nie uświadczysz, należy zastosować znany skądinąd dobrze wybieg z pastowaną świnią oraz fortel z niewinnie wyglądającą trzykrotną wdową, córką sołtysa Shnecka – Emmerenz.
Przygotowania do wizyty idą pełną parą, a w międzyczasie do wsi zjeżdżają tyrolscy ptasznicy, a wśród nich Adam, szukający okazji do spotkania swej narzeczonej listonoszki Krysi oraz załatwienia sobie posady na książęcym dworze. Tak się również składa, że do dworu przybywa utracjusz Stanisław, prywatnie zadłużony po uszy siostrzeniec barona Wepsa, książęcego łowczego. Jego to właśnie udaje się przekupić dlatego, by przymknął oko na świńsko-dziewicze machlojki - pieniądze na spłatę długów siostrzeńca potrzebne są natychmiast. Sytuacja staje się krytyczna, gdy książę nagle odwołuje swą wizytę – łapówka już wzięta, a wierzyciele Stanisława depczą dłużnikowi po piętach, farsę należy ciągnąć więc dalej. Księcia udać ma Stanisław, osobiście ma ustrzelić prosiaka oraz przyjąć powitanie „dziewicy”. Skoro księcia nikt wcześniej nie widział, to nikt go nie rozpozna, może z wyjątkiem jego własnej żony, która pełna podejrzeń postanawia osobiście i potajemnie śledzić przebieg polowania. Księżna przebrana za wieśniaczkę Marysię od razu wpada w oko Adamowi, przebywającemu w lokalnej karczmie.
Zakochana w Adamie Krysia, by przyśpieszyć wymarzony ślub wybiera się osobiście prosić o protekcję księcia… którym jest oczywiście Stanisław. Ten przyjmuje ją w domku myśliwskim, przekonany, iż jest to dziewczyna delegowana w roli dziewicy. Niestety tę dwuznaczną sytuację zauważa Adam, który targany zazdrością nie przyjmuje żadnych tłumaczeń o uczciwych zamiarach Krysi i niezwłocznie znajduje pocieszenie w życzliwości równie zazdrosnej i urażonej księżnej-Marysi.
Złość Adama skłania go do prób oblania tak wcześniej pożądanego egzaminu na dyrektora dworskiej menażerii, jednak pijani w sztok profesorowie Pijaczek i Robaczek, nie dają mu złudzeń wystawiając - na polecenie księżnej - najlepszą ocenę. Jednocześnie do akcji wkracza energiczna, choć nie pierwszej już młodości milionerka Adelajda, na zabój zakochana w nieszczęsnym Stanisławie. W dowód miłości przynosi mu plik wykupionych weksli, co z miejsca podbija jej wartość na matrymonialnym rynku. Co z tego, gdy ostatecznie w Stanisławie zdruzgotana Krysia rozpoznaje fałszywego księcia, dyskretnie informując o tym księżną. Skandal, któremu przygląda się cały dwór może zostać załagodzony tylko poprzez ślub Stanisława i Krysi, na co oczywiście żadne z nich niezbyt ma ochotę. Gdy już spiętrzenie perypetii sięga poziomu… operetkowego, nadchodzi równie operetkowy finał, który przynosi nam przy śpiewie i radości pozytywne rozwiązanie.
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 30 minut, z dwiema przerwami.
11 i 12 kwietnia godz. 18.00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3
Bilety: 40-55 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

Kot w butach
Inscenizacja i reżyseria: Jerzy Turowicz
Muzyka: Janusz Baca
Kierownictwo Muzyczne: Piotr Wujtewicz
Choreografia: Izabela Krupka
Opis
Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność, będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot... łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.
24 i 25 kwietnia 2014 godz. 11.00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3
Bilety: 25-30 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

Pan Twardowski
Premiera: 11-12-2011 12:00
Reżyseria: Violetta Suska
Choreografia i inscenizacja: Violetta Suska
Scenografia: Mariusz Napierała
Kostiumy: Anna Bobrowska - Ekiert
Muzyka: Ludomir Różycki
Opis
Międzynarodowy Dzień Tańca
Treść baletu oparta jest na znanej legendzie o czarnoksiężniku Twardowskim, postaci na wpół historycznej, a na wpół fantastycznej, o której mówią podania ludowe. Barwny, renesansowy Kraków, fantastyczny świat diabelskich sztuczek, ludowe obyczaje i tańce są pretekstem do stworzenia barwnego widowiska baletowego.
"Pan Twardowski" choć tematyką sięga do czasów bardzo nam odległych bazując na starej polskiej legendzie, to w w formie swej jest spektaklem bardzo nowoczesnym. Zachwyci młodych widzów na wskroś nowoczesną, multimedialną scenografią, na tle której dynamiczna choreografia językiem współczesnym przedstawi dzieje mistrza Twardowskiego. W założeniu twórców widowisko to będzie spektaklem familijnym.
Dla dorosłych silnie zarysowany został wątek Faustowski, a dzieci ujrzą w spektaklu barwne widowisko z pięknymi kostiumami. Spektakl ten dla zespołu baletowego Teatru Muzycznego w Lublinie jest dużym wyzwaniem i kolejnym etapem w jego rozwoju.
Czas trwania spektaklu: ok. 1 godzina 30 minut, z jedną przerwą.
29 kwietnia godz. 11.00 i 18.00 oraz 30 kwietnia godz. 11.00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3
Bilety: 20-25 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Grenadierów 13
20-331 Lublin
tel. 81 532 76 13 wew. 39
www.teatrmuzyczny.eu

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.04.14, autor: gaba)
Tagi: Kwietniowe propozycje Teatru Muzycznego w Lublinie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia