Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać podwójne zaproszenia na spektakle Teatru Muzycznego w Lublinie: "Usta milczą, dusza śpiewa..." i "Porwanie Sabinek". Szczegółów konkursu szukajcie w dziale Społeczność/ Konkursy.
Usta milczą, dusza śpiewa...
Chór Teatru Muzycznego w Lublinie pragnie zaprosić Państwa na muzyczną podróż przez najpopularniejsze i najpiękniejsze sceny zbiorowe z oper, operetek i musicali. Nie zabraknie z pewnością tak wspaniałych fragmentów jak „Va pensiero” z opery „Nabucco” G. Verdiego, „Mazur” z opery „Straszny Dwór” S. Moniuszki, „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” F. Lehara, „To świt to zmrok” z musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka, „I feel pretty” z musicalu „West side story” L. Bernsteina oraz wielu innych, równie dobrze znanych i lubianych. Zaprezentujemy Państwu również najpiękniejsze duety i arie operetkowe opracowane specjalnie na ten wyjątkowy koncert. Magia teatru utworzy z tej wspaniałej i niezapomnianej muzyki niepowtarzalne widowisko, którego głównymi bohaterami będą utalentowani chórzyści Teatru Muzycznego w Lublinie.
PROGRAM SPEKTAKLU:
CZĘŚĆ I
1. C. Orff - Carmina Burana część I O fortuna
2. S. Moniuszko - Mazur z opery Straszny Dwór
3. G. Verdi - Chór cyganek z opery La Traviata
4. G. Verdi - Chór matadorów z opery La Traviata
5. G. Verdi - Chór niewolników z opery Nabucco
6. C.M.Weber - Chór Myśliwych z opery Wolny strzelec
7. C. Zeller - Lat 20 miał mój dziad... opracowanie arii z operetki Ptasznik z Tyrolu
8. F. Lehar - Wokaliza i Wilia - scena zbiorowa z operetki Wesoła wdówka
9. J. Strauss - Hura, już po bitwie z operetki Baron cygański
10. F. Lehar - Usta milczą dusza śpiewa... z operetki Wesoła Wdówka
CZĘŚĆ II
11. A.L. Webber - Maskarada z musicalu Upiór w operze
12. Abba - Mamma Mia
13. Abba - Money Money Money
14. J. Jacobs - Letnia noc z musicalu Grease
15. L. Bernstein - I feel pretty z musicalu West side story
16. L. Bernstein - I like to be in America z musicalu West side story
17. F. Lehar - Septet z III aktu operetki Wesoła wdówka
18. J. Kander - Cell block tango z musicalu Chicago
19. Skaldowie - Ktoś mnie pokochał
Kierownictwo muzyczne: Agnieszka Tyrawska-Kopeć
Choreografia: Violetta Suska
Reżyseria: Tomasz Janczak
Efekty audiowizualne: Andrzej Kopeć
Asystent Choreografa: Aliaksandr Rymasheuski
15 lutego 2014 r. godz. 18.00 oraz 16 lutego 2014 r. godz. 17.00
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Akademicka 15, Lublin
Bilety: 30-40 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 2 , tel./fax. 81 534 20 25
tel. kom. 607 839 601
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Porwanie Sabinek
W mieszkaniu panuje względny porządek (żona Ernestyna w sanatorium, ale pokojówka Weronika na posterunku). Profesor języków starożytnych Paweł Owidowicz nie ma zielonego pojęcia o tym, że w ciągu kilku dni jego całe profesorskie życie stanie na głowie. To, o czym Paweł Owidowicz wie doskonale, to stan jego portfela, który od pewnego czasu prowokuje go do refleksji o przemijaniu i kruchości życia.
Paweł Owidowicz jest szacownym obywatelem, dlatego to w jego właśnie drzwiach staje dyrektor Strzyga-Strzycki z osobistym zaproszeniem na spektakl swojego teatru, który właśnie zawitał do miasta. Dowiadując się, że profesor jest autorem niepublikowanej sztuki „Porwanie Sabinek” postanawia ją natychmiast wyreżyserować i wystawić jej prapremierę w ciągu tygodnia. Odurzony spodziewaną sławą, bogactwem i uznaniem profesor zapomina o ostrożności i skromności – zgadza się na inscenizację. Jest tylko pewien mały szkopuł – żona Pawła Owidowicza nie jest – mówiąc delikatnie – do teatru przekonana. Właściwie teatru nienawidzi oraz nim gardzi. Ponieważ Ernestyna niespodziewanie wraca z Krynicy, sprawa schodzi na poziom konspiracyjny.
Dalsze perypetie, to już parada dowcipu sytuacyjnego i literackiego. Mieszanka ambicji literackich okraszona zawiłościami rodzinnymi (Karol i chorobliwie zazdrosna Madzia) i towarzyskimi (stary znajomy Gromski i jego marnotrawny syn Emil, w którym kocha się – a jakże! - córka profesora Anulka). O tej sytuacji powiedzieć humor to mało, tu trzeba powiedzieć Tuwim!
Zapraszamy na zwariowaną komedię ze starożytnością w tle, w której pokojówka poprawia wypracowania z łaciny, a łacina dla odmiany nikogo nie obraża. Poglądowa lekcja nowoczesnej bankowości pod tytułem: Ile razy można pożyczyć to samo pięćset koron - GRATIS!
Reżyseria i inscenizacja: Daniel Kustosik
Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap
Scenografia i kostiumy: Anna Adamek
Aranżacja: Janusz Baca
Asystent reżysera: Tomasz Janczak
Asystent scenografa: Magdalena Kolary
Autorzy: Franz i Paul Schonthan
Adaptacja: Julian Tuwim
Muzyka: Tadeusz Sygietyński
22 lutego godz. 18.00 oraz 23 lutego godz. 17.00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3
Bilety: 35-45 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 2 , tel./fax. 81 534 20 25
tel. kom. 607 839 601
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |