Moda na Czytanie u Braci Jabłkowskich

Jak zapewne wiecie, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy w Warszawie wrócił w ręce rodziny Jabłkowskich, dlatego przestała istnieć mieszcząca się w nim ostatnio największa warszawska księgarnia. Spółka Akcyjna Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy prowadzi prace mające na celu otwarcie przy ulicy Brackiej 25 nowej księgarni, nie uda się to jednak w tym roku.

Wielu mieszkańców Warszawy przyzwyczaiło się już do obcowania z książką w tym miejscu, dlatego aby umożliwić im zakup ciekawych wydawnictw, także w nadchodzącym sezonie przedświątecznym, podjęliśmy się zorganizowania i przeprowadzenia w okresie od 15 listopada do 24 grudnia imprezy Moda na Czytanie u Braci Jabłkowskich. Przez cały ten okres, codziennie, w godzinach 9.00 – 21.00 przy ul. Brackiej 25 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, będzie działał kiermasz książek.

Naszym klientom oferujemy duży wybór ciekawych tytułów, które mogą stać się znakomitymi prezentami. Nie ma znaczenia czy ukazały się tydzień, czy trzy lata temu. Chcemy poszerzać dostępną ofertę, dlatego ważne są dla nas dobre książki, również te, które z różnych przyczyn nie trafiły do sprzedaży w dużych sieciach.

Moda na czytanie u Braci Jabłkowskich, to nie tylko kiermasz. W weekendy zaprosiliśmy autorów, którzy będą podpisywać swoje książki. Warszawiacy spotkają u nas między innymi Jarosława Grzędowicza, Wacława Holewińskiego, Martę Ignerską, Jana Jabłkowskiego, Stanisława Janickiego, Maję Lidię Kossakowską, Cezarego Łazarewicza, Krzysztofa Łoszewskiego, Mikołaja Łozińskiego, Tomasza Raczka, Tomasza Sekielskiego, Marcina Szczygielskiego i Michała Śledzińskiego.
W sobotnie i niedzielne poranki zapraszamy dzieci w wieku powyżej pięciu lat, na czytanie książek, warsztaty plastyczne, które poprowadzi twórca komiksów Piotr Nowacki oraz na spotkanie z Witoldem Vargasem, który pokaże jak rysować istoty opisane w książce Bestiariusz słowiański.
Kupując książeczki dla dzieci, wydane przez Polską Akcję Humanitarną, klienci wesprą działania Fundacji w zakresie edukacji globalnej w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Polski.

Wierzymy, że nasza praca, także autorów, wydawców i dziennikarzy, przyczyni się do stworzenia mody na czytanie, a książki kupione na kiermaszu przyniosą wiele radości na Święta i długo, długo później.

 Kalendarz imprez

30 listopada, sobota
11.00-13.00
Warsztat plastyczny dla dzieci* poprowadzi Piotr Nowacki, autor rysunków do serii komiksów Detektyw Miś Zbyś na tropie wydawanych przez Kulturę Gniewu.
14.00
Wacław Holewiński, którego książka Opowiem ci o wolności otrzymała tegoroczną Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza, podpisuje swoje publikacje.

1 grudnia, niedziela
14.00 Rozmowa Cezarego Łazarewicza, autora książki Sześć pięter luksusu, z Janem Jabłkowskim o historii Domu Towarowego Braci Jabłkowskich.

7 grudnia, sobota
14.00 Michał Śledziński podpisuje swoje komiksy wydane przez Kulturę Gniewu.

8 grudnia, niedziela
11.00-13.00
Spotkanie z Aleksandrą Szkodą i Radkiem Żabińskim, autorami książek dla dzieci wydawanych przez Polską Akcję Humanitarną.
14.00
Krzysztof Łoszewski będzie podpisywał książki Smart casual. Męski styl oraz Dress code. Tajemnice męskiej elegancji, opublikowane przez wydawnictwo Bosz.

9 grudnia, poniedziałek
19.00 Marcin Szczygielski będzie podpisywał książki wydane nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik, między innymi: Filipinki – to My!, Poczet królowych polskich, Pl-Boy do kwadratu, Omega.

11 grudnia, środa
18.00 Tomasz Sekielski podpisuje swoje książki Sejf i Obraz kontrolny, opublikowane przez Dom Wydawniczy Rebis

14 grudnia, sobota
11.00-13.00
Spotkanie dla dzieci* z Martą Ignerską i Mikołajem Łozińskim, autorami Prawdziwej bajki, którzy opowiedzą jak powstały ilustracje do ich książki i jak autor tekstu współpracował z autorką ilustracji.
14.00
Tomasz Raczek podpisuje swoje książki wydane nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik.

15 grudnia, niedziela
14.00
Maja Lidia Kossakowska i Jarosław Grzędowicz będą podpisywać swoje książki wydane przez Fabrykę Słów.

22 grudnia, niedziela
Witold Vargas, autor ilustracji w Bestiariuszu słowiańskim oraz współautor tekstu i ilustracji
do książki Duchy polskich miast i zamków zaprasza:
12:00 AD/HD – występ zespołu bębniarzy , a po nim warsztat plastyczny dla dzieci*
Jak narysować potwora?
14.00 Podpisywanie książek.
14.30 Multimedialny wykład o duchach, strzygach i innych stworach.

17.00
Rozmowa ze Stanisławem Janickim o książce Odeon. Felietony filmowe opublikowanej przez wydawnictwo Bosz.

*na poranne imprezy zapraszamy dzieci w wieku powyżej 5 lat.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.12.13, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Moda na Czytanie u Braci Jabłkowskich
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia