Sonia Bohosiewicz w monodramie w Polonii

W Teatrze Polonia na 2 grudnia 2013 roku planowana jest premiera sztuki CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA, czyli monodramu w wykonaniu Soni Bohosiewicz! Wydarzenie tym bardziej warte uwagi, że będzie to swoisty „warszawski debiut teatralny” aktorki cenionej za role filmowe, ale też przez lata związanej ze Starym Teatrem z Krakowa. Po ponad 5 latach intensywnej i docenianej przez publiczność i krytyków pracy na planie filmowym, Sonia Bohosiewicz wraca na deski teatralnej sceny! Po sukcesie KONSTELACJI – sztuki, w której grają Maria Seweryn i Grzegorz Małecki – reżyserii monodramu pod tytułem CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA podejmie się Adam Sajnuk, co wróży powstanie spektaklu znakomicie zagranego oraz starannie skomponowanego, przemyślanego, inteligentnego, z dobrze i ciekawie opowiedzianą historią.

CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA
Autor: Andrzeja M. Żaka | Reżyseria: Adam Sajnuk | Scenografia, kostiumy: Katarzyna Adamczyk | Światło: Adam Sajnuk | Dźwięk: Michał Lamża | Producent wykonawczy i asystent reżysera: Ewa Ratkowska
Występuje: Sonia Bohosiewicz

Zapraszamy na opowieść o kobiecie, która znajdując się z sytuacji ekstremalnej mówi między innymi: "Nie wierzy  mi  pan?  Wie pan co?  Zróbmy  tak:  pan  mnie uruchomi, a ja dam panu wszystko. Wiem, że nie można kochać na zawołanie,   ale   nam   to   się   uda.   To   uczciwa   propozycja. Wstanę, wezmę prysznic, a potem będę już tylko pana. Będę na każde zawołanie, będzie pan mógł robić ze mną wszystko. Będę jak niewolnica, jak pies. Będziemy się  kochać  rano,  w  południe,  wieczorem  i  w  nocy.  Będę  pana całować,  tulić,  lizać,  prasować  koszule.  Będę  miała  zawsze dobry   humor,   nigdy   nie   będzie   bolała   mnie   głowa,   bez najmniejszego  szemrania  skoczę  po  piwo  i  obejrzę  z  panem każdy  mecz. I nigdy nie będę chciała nowego futra, a gdy kran zacznie ciec, sama zawołam hydraulika. Czasami tylko wymknę się do lasu,  pochodzę,  pobiegam,  podotykam  drzew...  Halo? Gdzie  pan  idzie?  Jeszcze  nie  skończyłam.  Proszę  nie wychodzić! Stój! Stój,  ty  niedouczony sukinsynu!  Masz  mi pomóc!  Za  to  ci  płacą,  rozumiesz?  To  twój  zasrany  obowiązek!!!"

Premiera odbędzie się 2 grudnia w Teatrze Polonia, ale Teatr Polonia zaprasza także na pokaz przedpremierowy w niedzielę 1 grudnia oraz na kolejne spektakle 3 i 4 grudnia.

SONIA BOHOSIEWICZ

Aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W latach 1998-2006 była aktorką Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, zaś w latach 2005-2007 krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego.

Zadebiutowała w filmie Spis cudzołożnic Jerzego Stuhra, a jej pierwszą główną rolą filmową była Hanka B. w Rezerwacie Łukasza Palkowskiego. Kreacja ta przyniosła jej uznanie publiczności i liczne nagrody, m.in. na nagrodę Jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę żeńską oraz nagrodę Prezesa TVP, a także nagrodę za debiut aktorski na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Otrzymała również Orła w kategorii „Odkrycie roku” za rok 2007 i Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Do jej ważniejszych ról filmowych należą także kreacje w Wojnie polsko - ruskiej Xawerego Żuławskiego, w Syberiadzie polskiej Janusza Zaorskiego, w Obławie Marcina Krzyształowicza i w Małej Maturze 1947 w reż. Janusza Majewskiego oraz w filmie Jeszcze nie wieczór Jacka Bławuta. W 2014 r. do kin wejdzie Obywatel w reżyserii Jerzego Stuhra, w którym aktorka gra żonę głównego bohatera. Stworzyła także cenione przez publiczność i krytyków kreacje aktorskie w wielu spektaklach telewizyjnych, m.in. w Szkole żon w reż. Jerzego Stuhra, Rosyjskich konfiturach w reż. Krystyny Jandy, w Twórcach obrazów w reż. Kazimierza Kutza, a także w spektaklu Pozory mylą Janusza Majewskiego.

Sympatię szerokiej widowni zyskała również dzięki swoim rolom w lubianych serialach, jak choćby Usta, usta, Czas Honoru, 39 i pół.

Na deskach teatralnych pracowała z różnymi reżyserami m.in. z Jerzym Trelą przy spektaklu PWST w Krakowie pt. Samobójca, za rolę w którym otrzymała I nagrodę Jury, z Krystianem Lupą (Lunatycy, Mistrz i Małgorzata, Zaratustra), z Barbarą Sass (Elektra Sofoklesa) i z Krzysztofem Nazarem (Nie-Boska Komedia).

ADAM SAJNUK

Aktor, reżyser i scenarzysta, założyciel i lider Teatru Konsekwentnego. Teatr ten od 2003 r. działa jako Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego, którego Adam Sajnuk jest prezesem. W 2013 r. Teatr Konsekwentny przekształcił się w Teatr WARSawy i przeniósł do starej siedziby Kina Wars przy  Rynku Nowego Miasta w Warszawie, a kierunek artystyczny niezmiennie nadaje mu Adam Sajnuk.

W swojej karierze współpracował także z innymi niezależnymi teatrami w Warszawie i w Polsce. W 2013 r. w Teatrze Polonia wyreżyserował znakomicie przyjętą przez krytyków i publiczność sztukę Konstelacje, na podstawie tekstu Nicka Payne’a, z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim w obsadzie.

W Teatrze Konsekwentnym razem z Aleksandrą Popławską wyreżyserował m.in. Kompleks Portnoya na motywach powieści Philipa Rotha i wg własnego scenariusza. W spektaklu tym zagrał również jedną z ról. Wyreżyserował i napisał scenariusz Zaklętych rewirów na podstawie powieści Henryka Worcella. Stworzył Zabawne gry na motywach scenariusza Michaela Hanekego do filmu Funny games. Współtworzył spektakl Zaliczenie. Lekcja,  który powstał na podstawie noweli filmowej Zaliczenie Krzysztofa Zanussiego i dramatu Lekcja Eugene Ionesco. Na podstawie trzech sztuk: Srebrnego wesela Ladislava Fuksa, Wernisażu Vaclava Havla i Lotu Pavla Kunjasa napisał scenariusz i wyreżyserował sztukę I póki nas śmierć nie rozłączy, czyli tryptyk czeski.

W 2012 r. wyreżyserował spektakl Gra na podstawie opowiadań Dorothy Parker, w którym tym razem skupił się na kobietach i ich emocjach oraz, we współpracy z Moniką Mariotti, stworzył spektakl Moja Nina na podstawie autobiografii, wywiadów i twórczości Niny Simone.

Jest laureatem nagrody Feliksy Warszawskie 2010 w kategorii „Najlepsza reżyseria” za Kompleks Portnoya. Spektakl ten przyniósł Sajnukowi także nominację do nagrody pisma Teatr w 2010 za najlepszą adaptację.

ANDRZEJ M. ŻAK

Autor tekstów dramatycznych, powieści oraz opowiadań. Zawodowo - czynny Kapitan Żeglugi Wielkiej. Absolwent Wydziału Nawigacji Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Zakochany w Gdańsku, gdzie mieszka. Napisał powieści Spokojnego Morza oraz Milion, wydał też zbiór opowiadań Kiedyś, jest autorem sztuk Merci Gardeon, Sztuka kuta na cztery ręce, a także Po obu stronach horyzontu, na podstawie której powstał spektakl Chodź ze mną do łóżka.

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.12.13, autor: blackrose)
Tagi: Sonia Bohosiewicz, monodram, Chodź ze mną do łóżka
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia