Technika komputerowa i żywy aktor w Fauście_XXI

Teatr Kropka Theatre zaprasza na spektakl FAUST_XXI wg Fausta W. Goethe i Porwanie Europy K. Koehlera 7 i 8 października do MCKiS w Warszawie.

Połączenie techniki komputerowej (Korea Poludniowa) z żywym aktorem (Polska).

Faust w interpretacji teatru Kropka Theatre to naukowiec CERN-u (Europejskie Centrum Badań Jądrowych), bada najbardziej fundamentalne zagadnienia filozoficzne, tj. granice możliwości poznania struktury Wszechświata ingerując w wymiar naszej egzystencji z poczuciem społecznej użyteczności.

Czy postęp i ułatwienie warunków życia jest rzeczywiście czymś lepszym? A może współczesny Faust nie jest już zdolny poczuć piękna, dla poznania, którego gotowy jest oddać wszystko? "Trwaj chwilo, jakże jesteś piękna" – któż to dziś wypowiada? albo słyszy?

Zahipnotyzowana Europa pozwala się porywać ciągle. Gwałt na Europie to gwałt na dzisiejszym człowieku pozostawionego bez wyboru czystego jedzenia, wody i powietrza. Ta Europa ‘będzie wyła jak suka, musząc wycierpieć wiele, zanim umrze; życie gwałciciela to degrengolada bez etycznego metrum.’

W teatrze Juszkiewicz dominuje uniwersalizm i niezależność, a punktem wyjścia jest przeważnie kobieta lub, jak w Fauście – żeński pierwiastek w męskiej naturze.

Jolanta Juszkiewicz, koncept, adaptacja, reżyseria, obsada /Polska-Australia
Boram Kim, animacja komputerowa /Korea Południowa
Marek Brodzki, film, Jerzy Rudziński kamera /Polska
Kinga Kowalewska, kostium /Polska
oraz Małgosia Dederko w roli Małgorzatki
teatr Kropka Theatre, produkcja

Spektakl dla widzów 15+

Zrealizowano przy pomocy finansowej Willy Rogalla /Niemcy, Korean Council of Arts
Wsparcie – Warszawska Szkoła Filmowa, Amulet Films

Jolanta Juszkiewcz - twórca teatralny, mgr sztuki absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Polsce oraz wielu staży międzynarodowych w klasycznym i współczesnym teatrze jak i formach alternatywnych w Kanadzie, Norwegii, Indiach. W 1997 założyła teatr Kropka Theatre w Sydney, Australia. Wielokrotnie nagradzana, uczestnik festiwali w Australii, Albanii, Armenii, Francji, Górnym Karabachu, Niemczech, Izraelu, Kosowie, Luksemburgu, Macedonii, Polsce, Rumunii, Rosji, Szkocji, Słowacji, Szwecji, Transylwanii, Ukrainie, UK, Zjednoczonych Emiratach.

Boram Kim – artystka koreanska, Prace w drewnie i sztuka mebli - Hongik Univ. Seoul, Korea, Digital Media Design Hongik Univ IDAS, stypendium IDAS KOREA New Millennium oraz Art Council Korea Grant. Wystawy indywidualne w Korei, Izraelu, Serbii, Artysta / Dyrektor Artystyczny/ Producent / Dyrektor Techniczny - Moving Image production, Interactive Digital Media project, Art Installation: projekty na Helsinki, Paryz, Londyn, Liverpool, Samsung Electronic Promotion for European Market, Xi Virtual Immersive Theatre for GE E&C,S-trenue Virtual Immersive Theatre for SK E&C, Westend Virtual Immersive Theatre for Daewoo E&C

Marek Brodzki – absolwent Państwowej Wyższej Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie, wydz malarstwa artystycznego. Filmowiec, pracowal z najwiekszymi nazwiskami swiata kina jako pierwszy asystent rezysera. Od lat współpracujący z niemiecką TV ZDF dla której zrealizował wiele filmów jako reżyser części fabularnej w dokumentalnych filmach ZDF. Zrealizowany z jego udziałem film „Dramat Drezna” otrzymał nagrodę Emmy Award 2005
Z teatrem Kropka Theatre wspolpracuje od 2008, sfilmowal i zedytowal prawie wszystkie tytuly teatru, wspolrezyserowal spektakl w j.angielskim – PentheMurder, nagrodzony Grand Prix na Miedzynarodowym Festiwalu Monodramow w Kosowie.

Kinga Kowalewska - Projektantka mody, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydz. Tkaniny i Ubioru, Collegium Mody w Łodzi. Projektuje w większości kolekcje żeńskie włączając zarówno modę ekskluzywną jak i codzienną. Szef zespołu projektowego firmy House, współproducent Greek Establishment., uznanie zdobyła sobie, jako młody projektant za serię kolekcji i pokazów na żywo oraz katalogu dla Pola Odzieżowego’07. Obecnie Kinga jest projektantem autorskiego dom mody Puch. Na zaproszenie reżyserów projektuje kostiumy do krótkich filmów gwiazd świata muzyki w Polsce. Kostiumy do projektu o Marii Skłodowskiej Curie był jej pierwszym projektem dla teatru Kropka Theatre.

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.09.13, autor: wanilia)
Tagi: FAUST_XXI wg Fausta W. Goethe , Porwanie Europy K. Koehler, teatr,
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia