Podróż do świata zbrodni

Klub Policjanta w Warszawie gorąco zaprasza 20 kwietnia o godz. 14:00 na "Podróż do świata zbrodni".

Autorzy kryminałów, specjaliści policyjni i dziennikarze śledczy postanowili skonfrontować fikcję literacką i filmową z brutalną rzeczywistością. Organizatorzy zapraszają na wielką gratkę dla miłośników kryminału!

W Klubie Policjanta (Restauracja Landa) dowiecie się, jak od „kuchni” wygląda praca dziennikarza śledczego i policjanta oraz z czym musi zmierzyć się autor kryminałów. Zobaczycie jak na prawdę prowadzi się oględziny miejsca zbrodni oraz posłuchacie historii o początkach gangsterskiego kina. Wydarzeniu towarzyszy wystawa grafik Waldemara Świerzego z cyklu "Gangsterzy".

Przebieg imprezy:

14:00 - 15:00 - „Zabiję za kiepski kryminał” - Jan Siwmir dyskutuje o literaturze kryminalnej z autorami : Katarzyną Bondą , Jackiem Skowrońskim i Hubertem Henderem.

15:30 - 16:30 - Początki filmu kryminalnego, czyli rozrywkowi gangsterzy kontra smutni policjanci. O starym kinie kryminalnym opowiada filmoznawca Andrzej Kawecki.

17:00 - 18:00 - „Co ty wiesz o zabijaniu?” - Dziennikarsko-gliniarska dyskusja pomiędzy dziennikarzem, a byłymi policjantami. Artur Górski, redaktor naczelny magazynu „Focus Śledczy”, rozmawia z Dariuszem Lorantym i Piotrem Pochuro.

18:30 - 19:30 - „Czego Holmes mógłby się nauczyć” - O tym jak zabezpieczać ślady na miejscu przestępstwa i jak jest to ważne dla pracy policyjnych detektywów i prokuratorów opowiada ekspert kryminalistyki Robert Duchnowski.

Podczas wydarzenia można będzie obejrzeć wystawę inkografii - limitowanych i sygnowanych grafik - Waldemara Świerzego, jednego z najwybitniejszych polskich plakacistów. Inkografie z cyklu „Gangsterzy” to propozycja nie do odrzucenia dla miłośników kryminałów. To sceny hazardu, mafijnych porachunków oraz spotkań w ciemnych uliczkach i szemranych klubach. To historie wypełnione dymem cygar i jazzową muzyką.

Dzięki galerii Desa Modern, w trakcie spotkania, dzieła tego wielkiego artysty można będzie nabyć po bardzo atrakcyjnych cenach. Nonszalancja postaci na obrazach i dynamizm scen podkreślą charakter każdego niepokornego wnętrza.

Link do galerii prac artysty: http://www.desamodern.pl/firm-pol-1355940388-Waldemar-Swierzy.html

Nasi goście:

Katarzyna Bonda - autorka powieści kryminalnych: „Sprawa Niny Frank” (2007), nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, wydana także jako „Dziewiąta runa” (2011), „Tylko martwi nie kłamią” (2010), "Florystka" (2012) oraz książek dokumentalnych: „Polskie morderczynie”(2008), „Zbrodnia niedoskonała”(2009, we współpracy z Bogdanem Lachem). Pisze też scenariusze filmowe.

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor kilkunastu powieści kryminalnych i sensacyjnych, m.in. "Gucci boys", "Al Capone w Warszawie", "Zdrada Kopernika" oraz książek reporterskich: "Świat tajnych służb" i "Gang". Były korespondent wojenny, specjalizuje się w tematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej oraz służb specjalnych, redaktor naczelny Focusa Śledczego.

Jacek Skowroński – współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego „Qfant„ laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne (2008 r.). Autor powieści sensacyjno-kryminalnych: ”Był sobie złodziej”, Mucha" (2010), „Zabić, zniknąć, zapomnieć” (2013). Imał się wielu profesji, zarabiając na życie między innymi jako tragarz, brukarz czy sprzedawca butów. Przez pewien czas "zajmował się" również włóczęgą.

Andrzej Kawecki - Filmoznawca, historyk sztuki. Współpomysłodawca i współorganizator festiwalu „Święto Niemego kina”. Autor artykułów popularyzujących kino w miesięcznikach „Film”, „Trendy”, „Heritage” i innych. Członek Rady Naukowej projektu „Filmoteka szkolna” przy PiSF oraz Rady Naukowej Muzeum Kinematografii w Łodzi. Współautor nagradzanego filmu dokumentalnego „Niegdyś w Afryce”. Z największą przyjemnością oddaje się edukacji filmowej.

Jan Siwmir – nauczyciel z powołania, kryminalista z zamiłowania, poeta z wściekłości na rzeczywistość. W wolnych chwilach ucieka w fotografię. Jest dwuosobowy. Więcej na www.jansiwmir.com

Dariusz Loranty - Publicysta magazynu „Focus Śledczy”, były negocjator policyjny Komendy Stołecznej Policji.

Robert Duchnowski - Ekspert w dziedzinie kryminalistyki, emerytowany funkcjonariusz policji.

Piotr Pochuro - Przestępcze opowieści to jego żywioł. Niegdyś gliniarz, dziś autor kryminałów.

Hubert Hender - Autor powieści "Zapora".

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.04.13, autor: blackrose)
Tagi: Podróż do świata zbrodni
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia