Slam migrancki w Warszawie

Zapraszamy 24 stycznia o godz. 20:00 na jedenasty slam w Stole Powszechnym, tym razem na tematy migranckie, uchodźcze, bezgraniczne.

Piszcie i przynoście teksty już napisane, które burzą mury, roztrzaskują płoty, uwalniają pochody i spacery ludzkie między krajami, krainami, kontynentami.

Przychodźcie z walecznym słowem w głowie lub na kartce, z wierszami, z prozą, z najróżniejszymi tekstami przeciwko dyskryminującym praktykom państw, kolejkom w Urzędzie ds. Cudzoziemców, straży granicznej. 

Czeprcie ze swoich doświadczeń migranckich, wyjazdów na Erasmusa, miesiąca w Krakowie, życia w Japonii. 

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale - 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

TEKSTY NA SLAM MOGĄ BYĆ W DOWOLNYM JĘZYKU. GWARANTUJEMY TŁUMACZENIE NA POLSKI TEKSTÓW PRZESŁANYCH DO TRZECH DNI PRZED SLAMEM. TŁUMACZYMY Z ROSYJKIEGO, UKRAIŃSKIEGO, ANGIELSKIEGO, RUMUŃSKIEGO, FRANCUSKIEGO I JAPOŃSKIEGO.  

Benefit na Mămăliga de Varșovi
Kolektyw „Mamałygi Warszawskiej / Mămăliga de Varșovia/ Mamałygi Warszwskiej” powstał w listopadzie 2014 roku. Jest to przede wszystkim projekt wydawniczy ukazujący się w trzech językach – rumuńskim, polskim i angielskim. W skład jego redakcji wchodzi czwórka imigrantów z Rumunii i Mołdawii. „Mamałyga” publikuje teksty pisane przez imigrantów i o migracji, z perspektywy migrantów. Pismo jest próbą otwarcia przestrzeni dla dialogu między migrantami (nie tylko rumuńskojęzycznymi, i nie tylko osiedlającymi się w Polsce) a wspólnotą lokalną. Jest miejscem do refleksji nad, zrozumienia i poradzenia sobie z migracją, podążając tropami ekonomii, polityki, literatury pięknej, reportażu, kuchni i sztuk wizualnych.

BĘDĄ NAGRODY DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU:

Do zobaczenia!
STÓŁ POWSZECHNY

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.01.20, autor: blackrose)
Tagi: Slam migrancki, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia