Na ekrany Multikina powraca spektakl „Antoniusz i Kleopatra”, już 14 maja o godz. 19:00.
Inscenizacja dramatu Szekspira – ciągu dalszego „Juliusza Cezara” – z wybitnymi rolami Ralpha Fiennesa i Sophie Okonedo zdobyła serca publiczności i zebrała entuzjastyczne recenzje krytyków nie tylko w Wielkiej Brytanii. Za role w tym spektaklu Okonedo i Fiennes zostali nagrodzeni Evening Standard Theatre Awards – prestiżowymi brytyjskimi nagrodami teatralnymi. Spektakl dużą popularność zdobył również wśród widzów Multikina – dlatego, tuż przed końcem sezonu teatralnych transmisji, powraca na ekrany wybranych kin.
W sztuce Szekspira z 1606 roku z wielką polityką splata się wielka miłość. W historii Antoniusza i Kleopatry dramatopisarz dochował wierności podstawowym faktom historycznym (opierając się prawdopodobnie na źródłach starożytnych tłumaczonych na angielski – m.in. na „Żywotach sławnych mężów” Plutarcha). Fakty te posłużyły mu jednak – jak zawsze zresztą – do pokazania ludzkich namiętności i ich wpływu na losy jednostek i całych narodów. Kluczową postacią okazuje się tu piękna królowa Kleopatra.
Cezar i jego zabójcy nie żyją (tę część historii Rzymu odmalował Szekspir w dramacie „Juliusz Cezar”). Rządy sprawuje jedyny ocalały – generał Marek Antoniusz, ale o władzę upomina się spadkobierca Cezara – Oktawian, wnuk siostry Juliusza i jego adoptowany syn. Tymczasem na pograniczu cesarstwa, w Egipcie, rozkwita romans Antoniusza i Kleopatry, który u Szekspira przybiera postać chorobliwego uzależnienia wojownika od miłości namiętnej królowej. W tragicznej walce między oddaniem i obowiązkiem obsesja staje się katalizatorem wojny.
Spektakl wyreżyserował Simon Godwin, który w poprzednich latach stworzył transmitowane do kin w cyklu „NT Live” inscenizacje „Człowieka i nadczłowieka” (również z Ralphem Fiennesem), „Strategii gołych kawalerów” i „Wieczoru Trzech Króli”.
„Antoniusza i Kleopatrę” będzie można zobaczyć 14 maja 2019 r. o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Targówek, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.
Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround.
Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition, z polskimi napisami.
Czas trwania: 230 minut.
Spektakl dla widzów od 15 roku życia.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |