Spotkanie z Szymonem Hołownią: "Jak robić dobrze?"

Zapraszamy 22 marca o godz. 19:30 na spotkanie z Szymonem Hołownią pt. "Jak robić dobrze?"

Startujemy 22 marca 2019 roku o godzinie 19:30.
Miejsce: kościół Poklasztorny w Grodzisku Wielkopolskim

Świat trzeba zmieniać po centymetrze, tak uważa Szymon Hołownia, który spotka się z mieszkańcami Grodziska Wielkopolskiego i okolic . Tym razem, znany dziennikarz i publicysta opowie o swojej fascynacji Afryką, o tym jak możemy zmieniać świat, a przede wszystkim "Jak robić dobrze?".

Dziennikarz, publicysta, dwukrotny laureat nagrody Grand Press, związany m.in. z "Tygodnikiem Powszechnym" „Gazetą Wyborczą”,"Rzeczpospolitą”, tygodnikami „Newsweek Polska oraz „Wprost”, programami telewizyjnymi  „Mam talent!” oraz „Mamy Cię!”. W swoich książkach tłumaczy prawdy wiary na współczesny język – sięga po przykłady z popkultury, skłania do refleksji i rozbawia.

Szymon Hołownia założył dwie fundacje: Fundację Kasisi i Dobrą Fabrykę.
Na stronie Fundacji Kasisi czytamy: "Chcę pokazać poprzez moją Fundację, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniam świat."

W Dobrej Fabryce produkuje się dobro w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, zdrowie, radość i życie.
„Zawsze powtarzałem, że to, co stanowi o absolutnej wyjątkowości Kasisi, to miłość. A miłość już tak ma, że zawsze się dzieli. A jak się dzieli, to się mnoży. Odważyłem się na założenie Dobrej Fabryki, bo po tym jak założyłem Fundację Kasisi, uwierzyłem w ludzi. Tysiące osób, które tak cudownie wspierają nasze 250 zambijskich dzieciaków z Kasisi, pozwoliło mi na zuchwałą myśl: A może, zamiast lamentować jak zły jest ten świat, możemy zmienić jego kolejne 5 cm2 na lepsze?”

Podczas spotkania będzie można zakupić książki Szymona Hołowni, które są cegiełkami, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka m.in. w ośrodku dożywiania w Ntamugendze, wiosce trędowatych w Togo czy hospicjum w Rwandzie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.03.19, autor: blackrose)
Tagi: spotkanie z Szymonem Hołownią, Jak robić dobrze?
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
wg Jarosława Iwaszkiewicza
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia