Czytelnia pełna pasji – nowe miejsce w sercu Warszawy

Na mapie Warszawy powstała zupełnie nowa przestrzeń, w której będą się odbywały spotkania i warsztaty wokół różnych pasji i zainteresowań. Czytelnia to wyjątkowe miejsce wyróżniające się retro stylem w nowoczesnej przestrzeni salonu Empik Junior. To właśnie tam Empik od 19 lutego, zaprasza na wydarzenia w sześciu cyklach tematycznych. W najbliższy czwartek, 21 lutego, Ola Szałek ze SlowHop porozmawia z Łukaszem Długowskim o mikrowyprawach w stylu slow.

Czytelnia – inspirujące spotkania

Zaprojektowane przez warszawskiego architekta – Jana Stumiłłę – wnętrze Czytelni nawiązuje do dawnych Empików, czyli Klubów Międzynarodowej Prasy i Książki. W wyjątkowej przestrzeni z neonami, stylizowanymi meblami i widokiem na Pałac Kultury i Nauki, będą się odbywały spotkania i warsztaty w 6 cyklach tematycznych:

Klub Książkowy – dyskusje i rozmowy wokół literatury – we współpracy z Kurzojady.pl
W Stylu Slow – turystyka, slow life, natura, reportaże podróżnicze – we współpracy z SlowHop
Zacznij Kochać Design – projektowanie, urządzanie, wzornictwo
Wybieram Zielony – ekologia, świadome żywienie, rośliny ozdobne i jadalne, zdrowy styl życia
Gramy! – planszówki, gry karciane – we współpracy z Fanami Gier i Board Game Girl
Sztuka Codzienna – rysowanie, malowanie, ozdabianie i szycie

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na niektóre obowiązują zapisy przez aplikację Going. Pierwsze z nich odbędzie się już dziś (19 lutego). W cyklu „Wybieram zielony” Jagna Niedzielska opowie o kuchni zero waste i o tym, jak żyć bez resztek
(https://www.facebook.com/events/2241965132685303/).

Podczas kolejnych spotkań Ola Szałek (SlowHop) porozmawia z Łukaszem Długowskim o mikrowyprawach w stylu slow (21 lutego), Fani Gier zaproszą chętnych na wieczór planszówek (22 lutego), Barbara Michalska (Elfik TV) poprowadzi warsztaty rysunku realistycznego (23 lutego), Olga Wróbel (Kurzojady.pl) zaprosi do dyskusji o książce „Syrena i Pani Hancock” Imogen Hermes Gowar (25 lutego) a Beata Bochińska poprowadzi warsztaty z kolekcjonowania w ramach cyklu „Zacznij kochać design” (28 lutego). Poza nowymi wydarzeniami w Czytelni, Empik kontynuuje program spotkań autorskich z twórcami na scenach w salonach w największych miastach.

Magazyn online

Dla osób, które szukają inspiracji i chcą rozwijać swoje pasje, a nie mają możliwości udziału w spotkaniach w warszawskiej Czytelni, Empik uruchomił specjalny magazyn online. „Empik Pasje. Magazyn online” został stworzony, by stymulować do pogłębiania zainteresowań i odkrywania nowych. Czytelnik znajdzie w nim teksty, które będą przewodnikami po różnych pasjach. Ich autorzy podpowiedzą, co przeczytać, zobaczyć, czego posłuchać, ale także jak zacząć swoją przygodę z rysowaniem, graniem w gry, DIY, gotowaniem, bieganiem, dbaniem o urodę, życiem ze zwierzętami czy pasjami dziecka. Autorami są eksperci w danej kategorii. Teksty dotyczące pasji Czytam, Oglądam, Słucham – będą pojawiały się codziennie, a inspiracje dotyczące pozostałych zainteresowań – będą publikowane na początku każdego miesiąca.
www.empik.com/pasje-magazyn-online

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.02.19, autor: gaba)
Tagi: Czytelnia pełna pasji – nowe miejsce w sercu Warszawy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Mrozu
2
Jones Norah
3
Platt Ben
4
Czornyj Max
5
Kapral Zajączek
6
Wasio
7
Lor
8
Rani Hania
9
Black River
10
Łopatniuk Paulina
1
Antonin Baudry
2
Jean-Luc Godard
3
Frederic Tellier
4
Roxann Dawson
5
A.B. Shawky
6
Perry Lang
7
Constanze Knoche
8
Lee Cronin
9
Jenny Gage
10
Brady Corbet
1
Anna Gryszkówna
2
Witold Gombrowicz
3
Jakub Skrzywanek (reż.)
4
wg Jarosława Iwaszkiewicza
5
Aleksander Fredro
6
Jagoda Skowron, Jan Nowara
7
Aldona Figura (reż.)
8
Stanisław Moniuszko
9
wg Philipa Barry`ego
10
Piotr Ratajczak (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia