Łowcy, dusze i ostatni na ziemi ludzie. "Intruz"

W poświąteczny piątek w kinach pojawią się łowcy, dusze i ostatni na ziemi ludzie.

"Intruz" to kolejna ekranizacja nowej powieści Stephenie Meyer, autorki „Sagi Zmierzch”.

Stephenie Meyer wpadła na pomysł fabuły „Intruza”, jadąc przez niekończącą się pustynię rozciągającą się od Phoenix do Salt Lake City. „Saga Zmierzch” stawała się wtedy dopiero międzynarodowym fenomenem czytelniczym, a Meyer musiała zabijać jakoś czas, więc wymyślała różne historie i sama je sobie opowiadała.

„Przyszła mi do głowy koncepcja dwóch silnych osobowości zamieszkujących jedno ciało”, wspomina autorka. „Kochają różnych ludzi, mają inne cele, inne doświadczenia. W ten sposób rodzi się potężny wewnętrzny konflikt, który doprowadza do wielu starć. Lubię takie skomplikowane relacje między postaciami, a w tym wypadku wszystko działo się poza zasięgiem ludzkiego wzroku!”

Popularna autorka uwielbia także opowiadać o wielkiej miłości, choć tym razem nie jest to jedynie romantyczne uczucie znane z perypetii bohaterów „Sagi Zmierzch”. „Chodzi również o miłość matczyną, która wypełnia moje życie”, mówi Meyer. „Chodzi o miłość społeczną – o poświęcanie się dla bliskich. Miłość sprawia, że robisz rzeczy, których byś w innym wypadku nie zrobiła. Tworzy wewnętrzne konflikty, emocjonalny chaos”.

INTRUZ. W KINACH OD 5 KWIETNIA.

Reżyseria: Andrew Niccol („Wyścig z czasem”, „Pan życia i śmierci”)

Obsada:
•Saoirse Ronan („Niepokonani”, „Hanna”, „Nostalgia anioła”)
•Diane Kruger („Troja”, „Bękarty wojny”, „Skarb narodów”)
•William Hurt („Robin Hood”, „The Incredible Hulk”, „Historia przemocy”)

Gatunek: Sci-Fi/ Romans
Produkcja: USA 2013
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films
Premiera: 5 kwietnia 2013

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.03.13, autor: wanilia)
Dział film
Tagi: intruz, Stephenie Meyer, Sci-Fi/, Romans, Monolith Films
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia