Jakie będą festiwale przyszłości?

Szefowie najważniejszych polskich festiwali i instytucji kultury, animatorzy i dziennikarze spotkają się w Warszawie w czwartek, 17 stycznia, by rozmawiać o nowoczesnych wydarzeniach artystycznych i dyskutować o tym, jak nowe media i młoda publiczność rewolucjonizują imprezy na całym świecie.

Uczestnikami wieczoru „Festiwale przyszłości” będą dyrektorzy kilkunastu wydarzeń o międzynarodowej renomie, gromadzących tysiące uczestników i reprezentujących różne dziedziny: muzykę, teatr, design, film, fotografię. Spotkają się twórcy i szefowie min.: Łódź Design, Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, T-Mobile Nowych Horyzontów we Wrocławiu, Warszawskiej Jesieni, Brave Festival we Wrocławiu czy Ethno Port w Poznaniu. Uczestnikami debaty będą też reprezentanci instytucji kultury, takich jak: Instytut Adama Mickiewicza czy Stołeczne Estrada oraz przedstawiciele niezależnych inicjatyw kulturalnych, dziennikarze i uznani krytycy.

Tematem wieczoru są najnowsze tendencje, zmiany i wyzwania towarzyszące festiwalom. Ich pomysłodawcy i producenci będą rozmawiać o tym, jak zapewniać długie życie wydarzeniom kulturalnym w szybko zmieniającym się świecie. Jakie formuły festiwali są już przestarzałe, a jakie podbijają międzypokoleniową publiczność. Odwołają się do międzynarodowych wzorców, by wspólnie szukać odpowiedzi na potrzeby widzów, którzy coraz częściej stają się współtwórcami i aktywnymi użytkownikami kultury. Krytycznie też spojrzą na rolę, jaką festiwale odgrywają w rozwijaniu zainteresowania sztuką. Czy odbywające się raz w roku imprezy mogą konkurować z codziennym dostępem do wirtualnej kultury? Debata będzie też poświęcona innowacyjnym sposobom kontaktowania się z odbiorcami i budowaniu społeczności festiwalowych przy użyciu nowych mediów. Eksperci porozmawiają o roli, jaką wydarzenia kulturalne mają dla promocji miast i jak tworzyć wspólną tożsamość festiwali oraz miejsc.

Wieczór „Festiwale przyszłości” to pierwsza z nowego cyklu debat „Przystawka z kultury. Spotkania ekspertów”. Rusza forum wymiany poglądów specjalistów zajmujących się kulturą, w tym: twórców, promotorów, artystów, menedżerów, organizatorów, a także przedstawicieli mediów, biznesu, reklamy i marketingu, zaangażowanych we wspieranie kultury. Spotkania poświęcone będą istotnym zjawiskom, procesom i kierunkom kształtującym współczesną kulturę i jej przyszłość.

Pomysłodawcą spotkania jest Go Culture – inicjator i organizator wydarzeń festiwalowych oraz projektu „Przystawka z kultury”. Od 2011 r. Go Culture prowadzi autorski program edukacji kulturalnej „Przystawka z kultury”, cykl spotkań entuzjastów kultury z ekspertami. „Przystawka z kultury. Spotkania ekspertów” to kolejny etap rozwoju programu, wynikający z chęci prowadzenia stałej, swobodnej wymiany opinii i inspiracji profesjonalistów kultury. W 2013 r. Go Culture będzie współtworzyć pierwszy warszawski festiwal literacko-artystyczny. Go Culture to agencja zaangażowana we wspieranie i komunikację wydarzeń artystycznych, instytucji i marek oraz realizująca wspólne projekty sektora kultury i biznesu.

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.01.2013, autor: irka)
Dział wszystkie
Tagi: Jakie będą festiwale przyszłości? Go Culture ,Przystawka z kultury. Spotkania ekspertów
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasabian
2
Bring Me The Horizon
3
The Rolling Stones
4
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
5
Tarja
6
Muse
7
Sienna Spiro
8
Suki Waterhouse
9
The Pretty Reckless
10
Evanescence
1
Sébastien Vaniček
2
Yann Gozlan
3
Sang-il Lee
4
Gabriele Muccino
5
Olivia Wilde
6
Christopher Nolan
7
Quentin Dupieux
8
Steven Spielberg
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia