U.K. Subs
Work in progress

Punk rock zawsze uważany był za muzykę młodzieżową. Tej tezie przeczą Anglicy z U.K. Subs, którzy właśnie obchodzą 35 lecie działalności zespołu, a ich wokalista Charlie Harper skończy w tym roku 67 lat. Imponujący wynik.

Kiedy w 1979 roku pojawił się na rynku debiutancki album U.K. Subs pod tytułem „Another kind of blues” muzycy wpadli na pomysł, żeby każda nazwa płyty zaczynała się na kolejną literę alfabetu. Najnowszy album nazywa się „Work in Progress”, co oznacza, że jest to już 23 płyta UK Subs, a do zakończenia misji zespołu pozostało już niewiele. Patrząc na kondycję fizyczną wiekowego wokalisty myślę, że możemy być o te kilka albumów spokojni, o ile muzycy nie będą za bardzo zwlekać z pisaniem nowych piosenek.

Prace nad „Work in Progress” trwały prawie dziewięć lat, ale opłaciło się czekać, bo album prezentuje się bardzo dobrze, chociaż poprzeczki zawieszonej przez wydany w 1997 roku krążek „Quintessentials” nie przeskoczyli. Na pewno pogorszyły się możliwości wokalne dziadka Harpera, który niekiedy wypada z rytmu – jak choćby w „Rock’n’roll whore” – ale przecież punk rock to nie filharmonia. Na szczęście do wiekowych członków zespołu dołączyła młodzież w postaci gitarzysty Jeta i perkusisty Jamiego, którzy zadbali o uwspółcześnienie warstwy muzycznej płyty. O osadzenie muzyki w przeszłości zadbali Harper i Gibbs, dzięki czemu słychać wpływy pierwszej i drugiej fali brytyjskiego punk rocka oraz bluesowe i rock’n’rollowe korzenie. Jako ciekawostkę mogę dodać, że tekst do kawałka „This chaos” napisał Lars Frederiksen z Rancid, który w przeszłości udzielał się także jako gitarzysta na jednej z tras U.K. Subs.

„Work in Progress” na pewno zainteresuje starych punkowych wyjadaczy, a dla młodzieży będzie niezłą lekcją klasycznego punkowego grania. 

U.K. Subs „Work in progress”
Captain Oi!, Styczeń 2011

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 05.02.11 autor: sylwesterzimon)
Dział muzyka
Tagi: uk, subs, u.k., punk, rock, recenzja
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Maciej Pieprzyca
10
Park Chan-wook
1
David Hatcher Childress
2
Terry Pratchett
3
James Marlon
4
Michael Katz Krefeld
5
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
6
Susan Elizabeth Phillips
7
Nadia Sawczenko
8
Nils Thorsen
9
Hanni Munzer
10
Maja Lunde
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia