Teatr Dobry Wieczór
Dwa Teatry

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu 21 maja 2011 roku odbyła się premiera spektaklu „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego. Na spektaklu pojawili się studenci WSKSiM, przedstawiciele rady naukowej oraz goście spoza uczelni. Był oczywiście obecny rektor uczelni o. Krzysztof Bieliński CSsR, który w tym dniu obchodził swoje urodziny.

Obsada aktorska nie miała nic do zarzucenia, jak również dopasowane do sytuacji na scenie - kreacje. Aktorzy idealnie wcielili się w role bohaterów dramatu Jerzego Szaniawskiego, ukazującego metaforyczną koncepcję teatru. Sztuka „Dwa teatry” została odegrana w sposób jak najbardziej bliski treści książki. Widzowie spotkali się z przedstawiającymi różne wizje teatrami; realistycznym Małym Zwierciadłem i ukazującym symbolikę podświadomości Teatrem Snów. Oczywiście pamiętano o zaznaczeniu podziału na akty, z których każdy rozpoczynał się odegraniem krótkiego utworu na skrzypcach przez jedną ze studentek, wprowadzając widzów w tajemniczy nastrój. W rolę Dyrektora Małego Zwierciadła doskonale wcielił się sam reżyser sztuki o. Dariusz Drążek CSsR. Na zakończenie wszyscy aktorzy zaśpiewali utwór Marka Grechuty „Świecie nasz” i oczywiście nie brakowało uznania ze strony publiczności i wielokrotnych oklasków.

Pragnę zauważyć, że pomimo idealnego odzwierciedlenia dramatu Szaniawskiego - z samej sztuki powiało nudą, miało się wrażenie, że jest ona za długa i nużąca. Ale warty jest podkreślenia fakt, wprowadzenia widza w głębszy zamysł i refleksję nad swoim życiem.

Warto zaznaczyć, że studencki teatr „Dobry Wieczór” realizował już takie utwory literackie jak: „Moralność Pani Dulskiej” Zofii Nałkowskiej, czy jednoaktową sztukę teatralną „Na pełnym morzu” autorstwa Sławomira Mrożka. 

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 08.06.2011 autor: anastazja)
Tagi: WSKSiM, Toruń, Dwa Teatry, Teatr Dobry Wieczór
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
09.06.2011
38 lat
Toruń / Kielce
Źródło fotografii: http://www.simradio.pl/
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Evanescence
2
Tarja
3
Maisie Peters
4
Blindead23
5
Crown Lands
6
Black Label Society
7
At the Gates
8
Arlo Parks
9
Bryan Ferry
10
Archive
1
Travis Knight
2
Karsten Kiilerich
3
Gang Zhang
4
Ben Gregor
5
Sarah Miro Fischer
6
Rafał Reyman Głombiowski
7
Sang-il Lee
8
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
9
David Merriman, Jim Sheridan
10
Dariusz Walusiak
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia