Kultury znawstwo na Solcu

Solec, Instytut Kulturoznawstwa SWPS oraz Studenckie Koło Filmowe „Kinematograf”zapraszają na cykl spotkań: KULTURY ZNAWSTWO.

To cykl prelekcji poświęconych wybranym aspektom szeroko definiowanej kultury (popularnej). Tematami kolejnych wykładów staną się więc rozmaite „wyzwania” kulturoznawstwa, które – zestawione razem – złożą się w wielogłosową narrację na temat różnorodnych odprysków otaczającej nas wszystkich codzienności. Spotkania prowadzić będą kulturoznawcy, filmoznaw cy i medioznawcy związani z Instytutem Kulturoznawstwa SWPS w Warszawie, którzy – opowiadając o nie do końca oczywistych zjawiskach (pop)kultury – w niebanalny sposób przedstawią zakres podejmowanych przez nich problemów badawczych.

Do udziału w prelekcjach zapraszamy osoby zainteresowane zarówno pogłębieniem wiedzy, jak i wymianą poglądów na temat zagadnień poruszanych w trakcie poszczególnych wykładów.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w wybrane niedziele o godzinie 20.00 .

miejsce: Solec, ul. Solec 44

Wstęp wolny!

Program:

24.11.2013: Joanna Jeśman, Sztuka biologiczna, nauka i jabłka, czyli nic na temat Steve’a Jobsa

08.12.2013: dr Radosław Filip Muniak, Mężczyzna – nowy mroczny przedmiot pożądania

12.01.2014: Karol Jachymek, „Kalina w innych scenach jest dobrze podana i dobrze zdjęta”, czyli nagość i erotyka w kinie polskim lat 60.

02.02.2014: dr Aleksandra Drzał-Sierocka, Filmowe jedzenie

16.03.2014: dr Mirosław Filiciak, Poza ekran. Zmiany praktyk oglądania, od magnetowidów do torrentów

06.04.2014: dr Mateusz Skrzeczkowski, Sumienie obrazów – Zagłada jako wyzwanie (est)etyczne

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.11.13, autor: wanilia)
Dział wszystkie
Tagi: Kultury znawstwo, kultura popularna, kultura, popkultura
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia