Warszawiacy, do tablicy ! VIII Edycja Festiwalu Niewinni Czarodzieje !

Już 20 listopada, rusza VII Edycja Warszawskiego Festiwalu Niewinni Czarodzieje.

Ósma edycja festiwalu nawiązywać będzie do lat 90, pod kryptonimem NIE MA PRZEBACZ. Do 24 listopada będziemy mogli przypomnieć sobie (niektórzy POZNAĆ dopiero) Warszawę ze sprzedawanymi łóżkami polowymi przy Rotundzie i stoiskiem kaset video obok.

To był gorący i chaotyczny transoformacyjnie okres dla Polski. Odczytywaniu symboliki tamtego czasu posłużą filmy i seriale kryminalne. Jak sami organizatorzy nadmieniają, nie będzie to gloryfikacja przemocy, ale ukazanie wysokiej temperatury tamtego czasu.

To czas, gdy w warunkach „wolnej amerykanki” w przestrzeni miejskiej popełniano „zbrodnie estetyczne” niewyobrażalne dzisiaj.

Był to jednak także ostatni moment w naszej kulturze, gdy wolni byliśmy od globalnych formatów. Kultura masowa w swojej przeważającej większości stanowiła rodzimy produkt. Byliśmy wtedy wolni od „formatów” telewizyjnych i komputerów układających „play listy” w rozgłośniach radiowych.

Bogaty program propozycji jest dostępny na stronie festiwalu: www.niewinniczarodzieje.pl

Oczywiście trafia to do działu filmowego nieprzypadkowo. Sama odliczam już do spotkania z Kamilem Śmiałkowskim, gdzie wraz z nim będziemy mieli okazję dokonać przeglądu najgorszych filmów lat 90. Pokazy gdzie ucieczka z kina nie jest częścią tytułu produktu z Januszejm Gajosem, a czynnością przewidzianą podczas pokazu. ;)

Zapraszamy serdecznie na festiwal ! 

 

 

 

 

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.11.2013, autor: beniovska)
Dział wszystkie
Tagi: Warszawa, festiwal, film
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
At the Gates
3
Bryan Ferry
4
Bring Me The Horizon
5
Black Label Society
6
Crown Lands
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Karnivool
1
Łukasz Palkowski
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Sarah Miro Fischer
5
Giorgos Georgopoulos
6
Kleber Mendonça Filho
7
Kirill Sokolov
8
David Borenstein, Pavel Talankin
9
Jan Komasa
10
Joachim Trier
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia