Carpathia Festival - Rzeszów 2021

W drugiej połowie sierpnia, w Rzeszowie odbędzie się 17. finał jednego z najciekawszych festiwali muzycznych w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, który promuje autorskie utwory i młodych artystów. Z towarzyszeniem znakomitych muzyków orkiestry festiwalowej o Grand Prix zawalczą wykonawcy z różnych zakątków Europy i świata wyłonieni w eliminacjach.

Do udziału w Festiwalu mogą zgłosić się osoby w wieku od 16 roku życia, z całego świata –soliści, duety, tercety i kwartety. Do prezentacji festiwalowej uczestnicy przygotowują dwie piosenki autorskie w dowolnym języku – kompozycje napisane przez samego wykonawcę lub specjalnie dla niego. Zgłoszenie można przesłać drogą elektroniczną, na adres festival@carpathia.rzeszow.pl, do 28 lutego 2021 roku. Powinno ono zawierać nagrania utworów oraz inne wymagane regulaminem załączniki: formularz zgłoszeniowy, zapisy nutowe i teksty utworów, dwie fotografie i życiorys. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.carpathia.rzeszow.pl.

Na podstawie nadesłanych utworów Komisja Kwalifikacyjna wyłoni zwycięzców I Etapu konkursu i 10 maja 2021 roku ogłosi, kto wystąpi w finale. Podczas Rzeszów Carpathia Festival 20-22 sierpnia 2021 roku, kompozycje oraz ich wykonania „na żywo” zostaną ocenione przez Jury Festiwalu. Najlepszy wykonawca zdobędzie Grand Prix – m.in. dofinansowanie wydania płyty lub organizacji trasy koncertowej oraz zaproszenie do wykonania koncertu w kolejnej edycji festiwalu – 15 tys. zł. Jurorzy przyznają także nagrody za zajęcie I, II i III miejsca, a także za najlepszą kompozycję i dla największej osobowości scenicznej. Przewidziane są również indywidualne wyróżnienia jurorskie.

Podczas konkursowego koncertu w Rzeszowie wykonawcom towarzyszy Orkiestra Festiwalowa. Od 2017 roku dyryguje nią Tomasz Filipczak, kierownik muzyczny Teatru Syrena w Warszawie.

Carpathia Festival wielu artystom otworzył drzwi do wielkiej sławy. Z festiwalem wiążą się początki kariery m.in. Tomka Szczepanika i zespołu Pectus, Edi Ann - wokalistki Varius Manx, Sary Chmiel – wokalistki zespołu Łzy, Kasi Moś - reprezentującej Polskę podczas Eurowizji 2017, Tercetu Mocha - CSWRZESZÓW wyróżnionego na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Kasi Popowskiej i Sarsy, a także takich artystów zagranicznych, jak Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), czy Peter Cmorik (zdobywca słowackiego Złotego Słowika).

Nieodłączną częścią festiwalowego programu jest też wokalno-taneczny spektakl w wykonaniu uczniów i absolwentów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – szkoły, z którą wiążą się początki Festiwalu i która może pochwalić się wieloma sukcesami w pracy z młodymi wokalistami.

Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu od jego pierwszej edycji w 2005 roku jest dr Anna Czenczek. Współgospodarzami wydarzenia są: Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, a od 2018 roku do współpracy dołączyła również Estrada Rzeszowska. Już 15 lat temu, podczas drugiej edycji, festiwal zyskał status wydarzenia o zasięgu międzynarodowym. W dotychczasowych edycjach o udział w finale Rzeszów Carpathia Festival walczyli wokaliści i zespoły reprezentujące 30 krajów.

Gościem honorowym XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2021 będzie Jacek Cygan, znakomity poeta, prozaik, autor tekstów piosenek i librecista.

Więcej informacji można znaleźć:
www.carpathia.rzeszow.pl
www.csw.info.pl
www.facebook.com/carpathiafestival

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.01.21, autor: blackrose)
Dział muzyka
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miśkiewicz Dorota , Miśkiewicz Henryk
2
Jones Norah
3
Sobel
4
Lovato Demi
5
Gerrard Lisa , Maxwell Jules
6
Gutek
7
Cave Nick, Ellis Warren
8
Girl In Red
9
Evanescence
10
Sochacka Kaśka
1
Daniels Lee
2
Cowperthwaite Gabriela
3
Mangold James
4
Mason Adam
5
Carnahan Joe
6
Holland Agnieszka
7
Bier Susanne
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
King Stephen
2
Czornyj Max
3
Quammen David
4
Sharon Jones
5
Tschida Sam
6
Markowski Adrian
7
Saltz Jerry
8
Glukhovsky Dmitry
9
Niemczynow Anna H.
10
Turowska Zofia
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia