Wystawa i Aukcja Art Outlet: Sztuka Współczesna w Desa Unicum

Desa Unicum w Warszawie ma przyjemność zaprosić 24 stycznia o godz. 19:00 na wystawę i aukcję Art Outlet: Sztuka Współczesna.

Henryk Stażewski jest jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych artystów na rynku sztuki. Ikona polskiej awangardy, człowiek o wielu talentach – malarz, projektant wnętrz, mebli i scenografii teatralnej, autor typografii do książek, współzałożyciel warszawskiej Galerii Foksal. XX-wieczny dandys z nieskazitelnymi manierami. Zawsze nienagannie ubrany z melonikiem na głowie. To w jego studiu spotykali się najwybitniejsi przedstawiciele polskiej awangardy. W ubiegłym roku obchodziliśmy 30. rocznicę śmierci artysty. Już od paru lat można zaobserwować wzmożone zainteresowanie twórczością artysty na rynku sztuki. Na styczniowej aukcji pojawi się jego „Kompozycja” z 1978 roku.

Na najbliższej aukcji pod młotek pójdzie również praca pochodząca z najbardziej rozpoznawalnych serii malarskich kultowego malarza pop-artu Jana Dobkowskiego. Prace artysty znajdują się obecnie w zbiorach najważniejszych instytucji kulturalnych, m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, R. Guggenheim Museum w Nowym Jorku oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Szwecji, Danii, USA, Szwajcarii czy Francji. W katalogu znalazła się również praca Stanisława Młodożeńca, artysty, który od lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku. W swojej twórczości czerpie inspiracje ze sztuki awangardowej XX wieku. Licytowane będą także prace m.in. Włodzimierza Pawlaka, Aleksandry Jachtomy, Andrzeja Nowackiego, Erny Rosenstein. Nie zabraknie również dzieł wybitnych, ale mniej znanych artystów. Wszystkie prace można już oglądać na wystawie przedaukcyjnej w siedzibie DESA Unicum.

Art Outlet to doskonała okazja nie tylko dla doświadczonych, ale również początkujących kolekcjonerów i koneserów sztuki. Ze względu na szeroki zakres oferty i nierzadko bardzo okazyjne ceny, daje to możliwość rozpoczęcia nowej kolekcji, której wartość może wzrosnąć nawet kilkukrotnie w kolejnych latach.

Aukcja Art.Outlet: Sztuka Współczesna: 24 stycznia 2019, godz.19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 14-24 stycznia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:
https://desa.pl/pl/auctions/524/art-outlet-sztuka-wspolczesna-pierwsze-obiekty-24-stycznia-2019-godz-19

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.01.19, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
V/A
2
The Raconteurs
3
Bitamina
4
Hans Solo
5
KAT
6
donGURALesko
7
Hollywood Vampires
8
Popek, MaroMaro
9
Soundgarden
10
Soundtrack
1
Lars Kraume
2
Jaime Rosales
3
Lars Klevberg
4
Lars Klevberg
5
Tate Taylor
6
Trevor Nunn
7
Dexter Fletcher
8
Luc Besson
9
Bartosz Konopka
10
Benedikt Erlingsson
1
Braithwaite Rodric
2
Reeve Philip
3
Ornacka Ewa
4
Taylor C. L.
5
Nesbo Jo
6
Krentz Jayne Ann
7
Jones Geraint
8
Moyes Jojo
9
Fisher Kerry
10
Musso Guillaume
1
Terence Frisby
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia