3. Home Movie Day Warszawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

Tegoroczna edycja Home Movie Day Warszawa odbędzie się 5 i 6 listopada w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52.

Zachęcamy do przyniesienia własnych domowych archiwalnych filmów. Uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo się nimi opiekować. W programie warsztaty i liczne wydarzenia towarzyszące.

Wiele osób ma stare filmy rodzinne, ale nie może ich obejrzeć. Powodem może być brak projektora, zły stan taśmy, obawa przed jej uszkodzeniem. Podczas Home Movie Day będzie można nie tylko zobaczyć przyniesione filmy na dużym ekranie, ale także dowiedzieć się, jak prawidłowo opiekować się domowymi archiwami.

Filmy można przynosić w sobotę 5 listopada w godz. 14-17 i 6 listopada w godz. 10-15.
Dyżury filmowe poprowadzą Monika Supruniuk i Magdalena Staroszczyk.

Pierwszego dnia 3. Home Movie Day Warszawa o godz. 15 odbędą się także warsztaty noncamerowe. Uczestniczy dowiedzą się, jak zrobić swój własny film z istniejących już obrazów. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane kolejnego dnia, 6 listopada o godz. 16 z muzyką na żywo. Zagrają Warsaw Improvisers Orchestra.

Podczas Home Movie Day Warszawa będzie można także więcej dowiedzieć się o projekcie Lokalna pamięć filmowa, organizowanym od 2014 roku przez Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy. To program zbierania i opracowywania nieprofesjonalnych filmów, kręconych w Warszawie zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych, a także materiałów, które powstały w warszawskich Amatorskich Klubach Filmowych.

Jak skorzystać z programu?
Jeśli posiadasz archiwalne materiały filmowe możesz przynieść je na dyżury organizowane przez Muzeum Woli w każdy czwartek w godz. 15-17. W zamian za przekazanie filmów do archiwum, otrzymasz cyfrową kopię, którą już łatwo obejrzeć w domu.

Ale to nie koniec atrakcji przygotowanych w ramach 3. Home Movie Day Warszawa. W programie także pokazy docenionych filmów wykorzystujących archiwalne, prywatne taśmy filmowe. W niedzielę 6 listopada o godz. 10 będzie można zobaczyć „Prywatne kroniki. Monolog” Witalija Manskiego, którego film „Pod opieką wiecznego słońca” o Korei Północnej można było niedawno oglądać w kinie. Na godz. 12 zaplanowany jest pokaz filmu „Prywatny wszechświat” Heleny Třeštíkovej.

Home Movie Day zostało ona zainicjowana w 2002 roku przez grupę archiwistów filmowych i od tego czasu, corocznie w jedną z październikowych sobót odbywa się w coraz większej ilości miast na świecie - w tym roku będzie to prawie 70 miejsc!

Na wszystkie wydarzenia 3. Home Movie Day Warszawa wstęp wolny.

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.10.16, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Diana Krall
2
Harusha
3
Mateusz Ziółko
4
Rammstein
5
Linkin Park
6
Dr Misio
7
Procol Harum
8
Grzegorz Hyży
9
Jula
10
Harry Styles
1
Stefan Ruzowitzky
2
Michał Węgrzyn
3
Ira Sachs
4
Hans Petter Moland
5
Simon Rumley
6
Gabe Klinger
7
Jordan Peele
8
Dominik Moll
9
Steven C. Miller
10
Asghar Farhadi
1
Katarzyna Archimowicz
2
Katarzyna Archimowicz
3
Waldemar Andrzejczyk
4
Górski Artur
5
Burke Alafair S., Clark Mary Higgins
6
Kosmowska Barbara
7
Tacik Jacek
8
Jagielski Krzysztof
9
Chastain Emma
10
Miłoszewski Wojtek
1
Rodion Szczedrin
2
Lars von Trier
3
Henry Lewis, Jonathan Sayer i Henry Shields / reż. Tomasz Dutkiewicz
4
5
Artur Pałyga / reż. Piotr Ratajczak
6
Paweł Huelle / reż. Krzysztof Babicki
7
Magdalena Popławska
8
reż. Mariusz Babicki
9
Éric Assous / reż. Wojciech Pszoniak
10
William Shakespeare
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia