Norah Jones
Visions
Data premiery: 08.03.24

8 marca, dziewięciokrotnie nagrodzona GRAMMY wokalistka, autorka tekstów i pianistka Norah Jones wyda swój dziewiąty solowy album studyjny "Visions", powstały we współpracy z producentem i multiinstrumentalistą Leonem Michelsem.

Utwór został napisany wspólnie przez Jones i Michelsa. Poza wspaniałym wykonaniem wokalnym,  usłyszymy w nim Norah grającą zarówno na pianinie, gitarze jak i na basie, a Leona na perkusji i saksofonie barytonowym.

Artystka zapowiedziała również daty swojej trasy koncertowej w Ameryce Północnej na wiosnę 2024 roku, która rozpocznie się 6 maja w Bostonie (MGM at Fenway) i obejmie koncerty w Waszyngtonie (The Kennedy Center, 13 maja) i na Manhattanie (Apollo Theatre, 19 maja). Przedsprzedaż biletów właśnie się rozpoczęła, a ogólna sprzedaż ruszy 25 stycznia. Pełna lista dat znajduje się poniżej.

"Visions" to tętniący życiem zestaw 12 utworów, w których Jones śpiewa o wolności, tańcu i akceptacji tego, co przynosi życie. Album "Visions" jest  jak yang do yin, którym niejako był "Pick Me Up Off The Floor", ostatni album Jones z nowymi oryginalnymi kompozycjami, który został wydany na początku pandemicznego lockdownu w 2020 roku i opowiadał o wielu mrocznych emocjach tamtego okresu.

"Powodem, dla którego nazwałam album "Visions" jest to, że wiele pomysłów pojawiło się w środku nocy lub w momencie tuż przed snem, a "Running" był jednym z nich. Powstał w momencie, kiedy jesteś na wpół śpiący i jakby jednocześnie obudzony" - mówi Jones. "Większość utworów zrobiliśmy w ten sam sposób, ja siedziałam przy pianinie lub gitarze, a Leon grał na perkusji i po prostu jammowaliśmy. Podoba mi się ta surowość między mną a Leonem i sposób, w jaki nasza muzyka brzmi, jest trochę garażowa, ale jest także trochę uduchowiona, ponieważ rodzi się tu i teraz, ale nie jest przesadnie dopracowana".

Michels grał na saksofonie w Sharon Jones & The Dap-Kings i występował z Lee Fields & The Expressions, zespołem Dana Auerbacha - The Arcs, Menahan Street Band i z własnym projektem El Michels Affair. Michels i Jones po raz pierwszy współpracowali przy singlu "Can You Believe", a później pracowali razem nad świątecznym albumem Norah Jones "I Dream of Christmas" z 2021 roku. Na "Visions" usłyszymy także trębacza Dave'a Guya, basistę Jessego Murphy'ego oraz perkusistów Briana Blade'a i Homera Steinweissa.

Tracklista:

1. All This Time (Norah Jones/Leon Michels)

2. Staring at the Wall (Norah Jones/Leon Michels)

3. Paradise (Norah Jones/Leon Michels)

4. Queen of the Sea (Norah Jones)

5. Visions (Norah Jones)

6. Running (Norah Jones/Leon Michels)

7. I Just Wanna Dance (Norah Jones/Leon Michels/Homer Steinweiss)

8. I’m Awake (Norah Jones)

9. Swept Up in the Night (Norah Jones/Leon Michels)

10. On My Way (Norah Jones/Pete Remm)

11. Alone With My Thoughts (Norah Jones/Leon Michels)

12. That’s Life (Norah Jones/Leon Michels

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 07.03.24 autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Norah Jones, Visions
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Anna Rusowicz
2
Lindsey Stirling
3
MARCIN
4
Bon Jovi
5
Axel Rudi Pell
6
Twenty One Pilots
7
Various Artists
8
Grzegorz Kupczyk
9
Jess Glynne
10
Dua Lipa
1
Hüseyin Tabak
2
Tony Goldwyn
3
Christian Petzold
4
Louise Archambault
5
James Napier Robertson
6
Hae-yeong Lee
7
Kaouther Ben Hania
8
Grzegorz Dębowski
9
Mstyslav Chernov
10
György Mór Kárpáti
1
Marta Górnicka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia