14 września nakładem Fabryki Słów ukaże się space-opera, która wykopała w kosmos George'a R. R. Martina.
James S. A. Corey debiutuje na polskim rynku czytelniczym powieścią "Przebudzenie Lewiatana". Jest to doskonała, napisana z rzadko spotykanym rozmachem space opera. Autor rysuje przed oczami Czytelnika bardzo przekonujący obraz skolonizowanego przez ludzi i targanego antagonizmami pomiędzy Planetami Wewnętrznymi i jego resztą Systemu Słonecznego, ze wszystkimi najrozmaitszej natury powikłaniami politycznymi i społecznymi. Książa napisana jest tak, że zawiera wszystko, co kochają czytelnicy - wartką akcję, doskonale przedstawione charaktery, a także swoisty, cierpki humor wypowiedzi bohaterów i sytuacji. Już na pierwszych stronach Czytelnik zderza się z problemem, w jaki żaden z nas nie chciałby zostać wplątany - a potem jest jeszcze bardziej ciekawie. Przytulony do skalistej asteroidy statek kryje w sobie tajemnicę, od której zależy pokój i przyszłość Systemu Słonecznego. Czy zechcecie ją poznać?
O książce. Ludzkość skolonizowała System słoneczny - Mars, Księżyc, Paz Asteroidów i satelity Planet Zewnętrznych - gwiazdy jednak wciąż są nieosiągalne.
Jim Holden jest ExO, zastępcą dowódcy statku Canterbury holującego ogromne bryły lodu z Pierścieni Saturna do zajmujących się górnictwem i wydobyciem minerałów Stacji Pasa Asteroidów. Gdy towarzystwie kilku członków załogi tego holownika trafiają na opuszczony statek Scopuli, stają się powiernikami tajemnicy, o której nigdy nie chcieliby niczego wiedzieć. Niektórzy ludzie, szefowie wielkich korporacji gotowi są ludzie gotowi zabijać dla zachowania tej tajemnicy - zabójstwo zaś osiąga skalę, jakiej Jim i jego załoga nigdy nie zdołają zrozumieć ani się z nią pogodzić. Systemowi Słonecznemu grozi wojna - o ile Holden i członkowie jego załogi nie odkryją, kto i dlaczego porzucił Scopuli na zatracenie.
Detektyw Miller poszukuje pewnej dziewczyny. Jednej z miliardów żyjących w systemie, ale jej rodzice posiadają pieniądze, a te mają swoją wymowę. Gdy wiedziony tropem trafia na Scopuli i sympatyzującego z buntownikami Holdena, zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że dziewczyna może być kluczem do wszystkiego.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |