Wystawa prac Michała Lenny

Warszawski Klub pod Blachą ma przyjemność zaprosić w terminie od 3 sierpnia do 5 września 2012 roku na nadzwyczajną wystawę prac Michała Lenny.

Michał Lenny (właśc. Michał Lenarczyk) urodzony w 1989 roku w Warszawie. Absolwent Policealnego Studium Plastycznego "Collage". Planował na początku karierę projektanta wnętrz a nawet kucharza - jednak przekonał się, że jego powołaniem jest malarstwo.Zaczynał malować już w wieku 3 lat kiedy pomalował mamie dowód osobisty, ale talent ujawnił się dopiero w Gimnazjum kiedy w szkole odbyła się pierwsza wystawa.

Jego prace charakteryzują się pełna paleta barw, ciekawe połączenia jaskrawych kolorów sprawiają, że obrazy przyciągają uwagę widza. Ostatnio zainspirowany jest kierunkiem zwanym Superrealizmem narodzonym w USA około 1965 dziś znów wraca do łask młodych artystów. Obecnie obrazy hiperrealistyczne wciąż pojawiają się sporadycznie w galeriach, zwykle jednak nie jako cel, lecz jako środek do innego zamysłu artystycznego.

Tradycyjną kompozycję zastępuje wybrany wzór fotograficzny przenoszony przez projekcję na powierzchnię obrazu, fotografia nie jest traktowana jako środek pomocniczy, ale jako świadomie wybrana sytuacja wyjściowa dla przedstawienia obrazu. Tematy które porusza Leny są prost czerpane z życia codziennego lub otoczenia artysty.

Jeśli chodzi o wpływy innych artystów – podziwia twórczość postimpresjonistów ale także ze współczesnych artystów, Scott Listfield, Jeremy Geddes, Ron Mueck. Maluje głównie olejami i akrylami. Na równi z formą stawia przesłanie. Nieodłączną częścią każdej pracy jest przemyślany, często wieloznaczny tytuł, który dopełnia całość i pomaga w interpretacji.

3 sierpnia (piątek) - 5 września 2012

Klub Pod Blachą, Plac Zamkowy 2, Warszawa

Bilety: wstęp wolny

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.08.12, autor: blackrose)
Tagi: Wystawa prac Michała Lenny
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia