Już za parę dni rozpocznie się tegoroczny festiwal w Jarocinie (20-22 lipca)! W tym roku w Jarocinie zagrają między innymi Kult (XXX-lecie), Within Temptation, Jello Biafra & The Guantanamo School Of Medicine, Lao Chce ("Powstanie Warszawskie"), Biohazard, Nosowska, Coma, Illusion, Lipali, KSU, TZN Xenna i wielu innych.
Imprezą zainauguruje konkurs Rytmy Młodych w Jarocińskim Ośrodku Kultury (czwartek, 19 lipca).
Duża scena na terenie boiska przy ul. Maratońskiej startuje w piątek o godzinie 15:00. Tego samego dnia rozpocznie działalność scena na dachu Red Bull Tourbus - wystąpią na niej młode zespoły konkursowe oraz Komety (piątek) i Tymon & The Transistors (sobota).
Pole namiotowe dla uczestników festiwalu będzie dostępne w czwartek od godziny 10:00!
Jak co roku w Jarocinie wokół terenu festiwalowego przeprowadzono akcję odkomarzania, dzięki czemu impreza powinna być wolna od insektów!
Wciąż można nabywać bilety oraz karnety na imprezę. W sprzedaży pozostały ostatnie sztuki biletów na sobotę oraz niedzielę. Bardzo dobrze sprzedają się także festiwalowe karnety. Bilety oraz karnety dostępne są za pośrednictwem www.patefon.pl, www.go-ahead.pl (możliwość zakupu biletu z drukiem w domu), www.ticketpro.pl (tylko punkty stacjonarne, m.in. Empiki, pełna lista na stronie), www.ebilet.pl (tylko punkty stacjonarne, m.in. Empiki, pełna lista na stronie) oraz w punktach w Poznaniu: Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shop, Gazeta Cafe oraz Rock Long Luck, a także w Jarocińskim Ośrodku Kultury.
Przypominamy także o specjalnym transporcie dla uczestników festiwalu.
Transport autobusowy zapewniają Jarocińskie Linie Autobusowe. Każdego dnia po koncertach odjeżdżać będzie transport w kierunku Poznania, Ostrowa oraz Kalisza. Szczegółowy rozkład wraz z przystankami poniżej:
z 20/21.07.2012 r. o godz. 01.30
z 21/22.07.2012 r. o godz. 01.30
z 22/23.07.2012 r. o godz. 00.30
Kierunki:
1. Jarocin – Poznań przez Mieszków, Klękę, Nowe Miasto, Środę Wlkp., Kórnik.
2. Jarocin – Ostrów Wlkp. przez Golinę, Koźmin, Krotoszyn.
3. Jarocin – Kalisz przez Witaszyce, Kotlin, Pleszew, Gołuchów.
Dodatkowe pociągi festiwalowe organizują także Przewozy Regionalne PKP:
Pociąg będzie kursował w nocy 21, 22 i 23 lipca 2012, zgodnie z poniższym rozkładem jazdy:
Jarocin 02:41
Mieszków 02:47
Chocicza 02:54
Środa Wielkopolska 03:08
Poznań Starołęka 03:35
Poznań Główny 03:44
Na przejazd pociągami dodatkowymi należy nabyć bilety wg taryfy REGIO.
Poza pociągiem dodatkowym do Poznania i innych miast kursują także pociągi zgodnie z normalnym rozkładem jazdy (www.rozklad.pkp.pl)
Szczegółowy program na www.jarocinfestiwal.pl.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |