Paris Paloma przedstawia debiutancki album “Cacophony”

Paris Paloma debiutuje krążkiem “Cacophony”!

Pierwszy singiel z debiutanckiego LP Paris Palomy ukazał się jeszcze w marcu ubiegłego roku. W trakcie tego niemal osiemnastomiesięcznego okresu brytyjska artystka zapewniła odbiorcom niegasnące napięcie podtrzymywane kolejnymi premierami utworów. Od “labour”, przez “drywall” i “my mind (now)”, aż po ostatnie “the warmth”, Paris Paloma zagwarantowała nam build-up godny energii popowych klasyków minionych dekad. Tak też można podsumować zarówno ambicje jak i realizację “Cacophony” - bajkowa wrażliwość, momentami sakralna podniosłość i spora dawka introspektywnej liryki spotykają się tutaj z bogatymi kompozycjami, wstrząsającymi aranżacjami i intrygującym instrumentarium, które sprawdza się w najróżniejszych wariantach. Od delikatnych ballad, przez stadionowe wręcz hymny, aż po bardziej eksperymentalne i eklektyczne utwory.

Niezwykle skutecznym podsumowaniem albumu jest też najnowszy singiel - “last woman on earth” - wydany dzień przed premierą płyty.

“Cacophony” to materiał, który opiera się przede wszystkim na głęboko przemyślanych tekstach, w których Paris Paloma opowiada historie podkreślające podobieństwa między przeszłością, a teraźniejszością, inspirowane zarówno fantazją, jak i prawdziwymi doświadczeniami. To jej własna perspektywa na tematy miłości, żalu, śmierci i władzy. Od czułych i łamiących serce piosenek po numery wzniosłe, agresywne i mściwe, jej eteryczne brzmienie czerpie z mrocznego popu, folku i indie, tworząc całość, która przywołuje coś pierwotnego, potężnego i z natury kobiecego. Na albumie znajdą się m.in. “Labor”, “My Mind (Now)” i “Drywall”. Czerpiąc z romantyzmu, fantastyki czy mitologii, Paris pisze historie prawdziwych kobiet i na każdym kroku podkreśla konieczność walki z nierównościami.

Tracklista:
My Mind (Now)
Pleaser
His Land
Drywall
Labour
Boys, Bugs, and Men
Knitting Song
As Good a Reason
Triassic Love Song
Escape Pod
Last Woman on Earth
Bones on the Beach
Hunter
The Warmth
Yeti [feat. Old Sea Brigade]

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.09.24, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Paris Paloma, Cacophony, debiut
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Helloween
2
Matteo Bocelli
3
Tom Odell
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Anna Krzeszowiec
7
Twenty One Pilots
8
Il Volo
9
Jean-Michel Jarre
10
Sophie Ellis Bextor
1
Kate Woods
2
Anthony D'Ambrosio
3
Johannes Schmid
4
Ari Aster
5
Felipe Vargas
6
Michael Chaves
7
Burhan Qurbani
8
Robert Wichrowski
9
Ron Howard
10
Samuel Van Grinsven
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia