"Komora" Johna Grishama już w księgarniach

W ekranizacji tej powieści zagrali Chris O’Donnell, Gene Hackman i Faye Dunaway.

Czy na amerykańskim Południu może dojść do sprawiedliwego procesu rasisty?
Miasteczko Greenville, stan Missisipi, rok 1967. Dwóch członków Ku-Klux-Klanu podkłada bombę w kancelarii adwokata żydowskiego pochodzenia. Ginie dwóch pięcioletnich chłopców. Jeden ze sprawców, Sam Cayhall, zostaje błyskawicznie ujęty i oskarżony o podwójne zabójstwo. Choć dowody nie pozostawiają wątpliwości, że jest winny, dwa kolejne procesy kończą się – wskutek niemożności ustalenia werdyktu przez ławę przysięgłych – unieważnieniem postępowania.

Czasem nawet najzagorzalszy przeciwnik kary śmierci ma wątpliwości.
Kilkanaście lat po pierwszych dwóch procesach Sam Cayhall ponownie staje przed sądem. Tym razem zostaje skazany na karę śmierci. Trwająca dziewięć lat batalia apelacyjna kończy się niepowodzeniem. Do egzekucji pozostały dwa tygodnie i wygląda na to, że nic już nie uratuje go przed komorą gazową, zwłaszcza że zrezygnował z pomocy prawnej. Nagle jednak do walki o uratowanie mu życia włącza się młody adwokat z Chicago. Jego decyzja nie jest przypadkowa. I nie chodzi tylko o to, że jest przeciwko karze śmierci.

Powieść, która hipnotyzuje i zmusza do myślenia.
„Washington Post“

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.06.24, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Albatros, Komora, John Grisham
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Storyteller
2
Wojtek Mazolewski Quintet
3
Daniel Blumberg
4
Steve Hackett
5
Paul Weller
6
Pink Floyd
7
Ólafur Arnalds
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Paolo Cognetti
2
Samuel Van Grinsven
3
Mike Flanagan
4
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
5
Ido Fluk
6
David Marqués
7
Rebecca Lenkiewicz
8
Paolo Genovese
9
Jan Hřebejk
10
Juliusz Machulski
1
Ewa Platt
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia