Formacja Hatebreed zawita do Polski

Tytani metalcore’u z Hatebreed znów w Polsce! Amerykanie łączący metal z hardcorem wystąpią 20 czerwca we Wrocławiu i następnego dnia w Poznaniu.

Hatebreed to jeden z pionierskich składów w kontekście metalcore’u, ale mimo stażu i zasług nie spoczywają na laurach. Wciąż oferują ciężkie do granic breakdowny, twardzielskie riffy i maksimum konkretu. Mosh? W pełni wskazany!

Crowbar i Scowl wystąpią przed Hatebreed w Polsce!

Takiego zestawu supportów nie dostaje się codziennie! Crowbar to jeden z najcięższych zespołów na świecie, prawdziwa ikona sludge’u, która niedługo złoi was na Mystic Festival. Scowl są za to wizytówką współczesnego hardcore’u, a swą pozycję umocnili m.in. zeszłoroczną EP-ką, „Psychic Dance Routine”.

HATEBREED (USA) metalcore

Hatebreed grali metalcore przed wszystkimi. Jeszcze w momencie, gdy nurt nie tyle był w powijakach, co w zasadzie do końca nie istniał. Od tamtej pory Jamey Jasta i spółka pozostają wierni własnym korzeniom, w dalszym ciągu uprawiając zręczną, a przede wszystkim kąśliwą hybrydę różnych odmian metalu (z korzeniem przede wszystkim w thrashu) i nakoksowanego amerykańskiego hardcore’u. “Satysfakcja to śmierć pragnienia” – mówi tytuł ich kultowego debiutu, a rzeczywistość pokazuje, że grupa zdaje sobie sprawę z nieśmiertelności tego hasła. Nie miękną, nie idą na kompromisy, nie lecą w trendy, tylko konsekwentnie gonią króliczka w poszukiwaniu recepty na metalcore idealny.

Obserwowanie tych prób to sama przyjemność, ponieważ albumy wydają bezbłędne. Najważniejsze elementy – a więc ciężar, groove oraz punkowa dzicz – cały czas tu są i strzelają sierpa za sierpem w kontekście efektywności i odpowiedniej egzekucji. To co, dacie im się wychłostać we Wrocławiu?

CROWBAR (USA) sludge metal:

Jeśli sludge jest bliski waszemu sercu, na pewno kochacie Crowbar. Jeśli niekoniecznie – istnieje spora szansa, że również kochacie Crowbar. Niezmordowana załoga dowodzona przez Kirka Windsteina (czyli nowoorleańskiego króla riffu) potrafi przemówić do znacznej większości metalowców, niezależnie od estetycznych preferencji. Dlaczego? Dlatego, bo mają to, co w metalu najważniejsze: ciężar. Tony ciężaru. Te kruszące partie gitar, rozdzierające emocje w tekstach i samo gęste oraz bagniste, bez miejsca na słodycze, rozmontowują bez ostrzeżenia.

SCOWL (USA) hardcore punk, alternative rock:

Pulsująca od blisko kilku lat fala nowego hardcore’u wcale nie maleje, a wszystko dzięki takim składom jak Scowl. Stale energiczna Kat Moss i koledzy łączą bowiem agresję z luzem, nie siedząc wyłącznie w samym hc, ale czerpiąc także z gitarowej klasyki lat 90. Oprócz jadowitych ataków kochają też piosenkowego alt-rocka, pierwotny metalcore czy nawet power pop. Na scenie są nie do pobicia, z płyty i EP-ek również.

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.06.24, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Hatebreed, koncert w Polsce, Wrocław, Poznań
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Liu
2
Orden Ogan
3
Tomasz Stańko, Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz, Michał Miśkiewicz
4
Lindsey Stirling
5
Yellow Horse
6
MARCIN
7
Sade
8
Bon Jovi
9
Mandoki Soulmates
10
Anna Rusowicz
1
Nora Roberts
2
Wojciech Górecki
3
Alex Marwood
4
Małgorzata Warda
5
Jarosław Grzędowicz
6
Karen M. McManus
7
John Wyndham
8
Eliza Korpalska, Tomasz Brewczyński
9
Nati Ishigaki
10
Artur Nowak
1
Sebastian Fabijański
2
Katarzyna Baraniecka
3
Marta Górnicka
4
Gabriel Collet
5
Jakub Roszkowski
6
Robert Talarczyk
7
reż. Mariusz Treliński
8
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
9
Gabriela Zapolska
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia