Brodka, Margaret i Rosalie prezentują utwór "Błyszczę"

Brodka, Margaret i Rosalie. prezentują utwór o kuszeniu, uwodzeniu i sile kobiecej energii. Przekaz dopełnia równie hipnotyzujący klip w reżyserii Brodki.

BABIE LATO to muzyczny projekt specjalny trasy festiwalowej Santander Letnie Brzmienia, który pokazuje, jak bardzo różnorodną energię mogą mieć kobiety. Liderką pierwszej edycji była Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy Mery Spolsky, Bovską, Margaret i Zalię. BABIE LATO nagrało w 2023 r. dwa single i teledyski, odsłuchany ponad milion razy na Spotify „Cudowne lata” i cover „Venus”.

JAKIE BĘDZIE WIĘC BABIE LATO 2024?

Tegoroczna edycja przenosi w świat młodości, łobuzerstwa i odważnych brzmień. Nowa odsłona projektu należy do jego liderki Brodki oraz zaproszonych przez nią Margaret i Rosalie. Artystki reprezentują wiele gatunków, od popu, przez rap, aż po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000. Razem udało im się stworzyć girls band, inspirowany takimi grupami, jak Destiny’s Child, Spice Girls czy TLC.

Będzie babskie, ale i dziewczyńskie, łobuzerskie, wesołe i all together. A na scenie, na której nie zabraknie gości specjalnych i coverów hitów ostatnich lat – sama siostrzana energia!

– opowiadają wspólnie artystki.

Artystki nie odsłaniają jeszcze wszystkich kart BABIEGO LATA! Na koncertach razem z Brodką, Margaret i Rosalie. mają gościnnie wystąpić wyjątkowe polskie artystki. Szczegóły niebawem na profilu Instagram www.instagram.com/babielato_pl.

ZOBACZ KLIP W REŻYSERII BRODKI DO UTWORU „BŁYSZCZĘ”

Utwór „Błyszczę” jest magnetyzującym, kobiecym hymnem o pewności siebie, seksualności, wspólnej kobiecej sile. To gra w uwodzenie i historia trzech dziewczyn, które nie boją się iść po swoje, i które wiedzą, czego pragną. Klip z kolei, w którym miałam przyjemność być zarówno przed, jak i za kamerą – zamienia tę miłosną grę w szaloną imprezę w Domu Gier, nawiązując estetyką do popowych klasyków przełomu lat 90. i 2000. To opowieść, w której trzy królowe nie oglądają się za siebie, biją króla i błyszczą!

– mówi Brodka.

Jako kobiety jesteśmy w takim momencie, że bardzo siebie odkrywamy – również to, do czego jesteśmy zdolne. I o tym jest też ten projekt. O kobiecości, odkrywaniu ciała, nie wstydzeniu się, wolności w wyrażaniu siebie. To jest ta radość i siła, która bije w naszym trio, szczególnie utworze „Błyszczę”. A jeśli chodzi o trasę – to będzie ikoniczne, BABIE LATO. Będziemy brały na tapet utwory, które lubimy i wywracały je do góry nogami. Nie mogę się doczekać tego procesu!

– ​dodaje Margaret.

BABIE LATO jest projektem, w którym mogę nauczyć się współpracy z dziewczynami, a taka praca z kobietami jest zawsze niezwykła. Super jest nauczyć się współgrać, do tego pewne rzeczy można podpatrzeć. Każda z nas jest z trochę innego świata, ale łączy nas konkret. Dlatego, jak spotkałyśmy się w trójkę, to zbudowała się między nami duża siła, którą chcemy dać innym kobietom. Wszystkie możemy błyszczeć!

– komentuje Rosalie.

NAJLEPSZA MUZYKA W TWOIM MIEŚCIE NA SANTANDER LETNIE BRZEMIENIA!

Popularna wakacyjna trasa koncertowa Santander Letnie Brzmienia z topową polską muzyką już po raz piąty wyrusza latem w podróż po kraju. W 6 miastach, przez 12 festiwalowych dni, odbędzie się ponad 100 koncertów. Festiwal zawita do Krakowa, Wrocławia, Katowic, Warszawy, Łodzi i Poznania. Na scenie pojawią się m.in. Daria Zawiałow, Mrozu, Zalewski, Vito Bambino, Artur Rojek, Kacperczyk, Kaśka Sochacka, Kortez, Łąki Łan i Poluzjanci.

Obok czołowych polskich twórców, na drugiej scenie zaprezentują się artyści, którzy nieśmiało, ale pewnie wkraczają na rynek muzyczny. Santander Letnie Brzmienia łączy siły z poznańskim festiwalem NEXT FEST Music Showcase & Conference. Aktywizując miejską przestrzeń i nawiązując współprace z lokalnym środowiskiem, organizatorzy zapraszają debiutujących artystów do występu na NEXT FEST Stage.

W przerwach między koncertami będzie można pobawić się kreatywnie, odwiedzić strefę rekreacji, beauty czy designu, spróbować foodtruckowych dań oraz zdobyć limitowane gadżety BABIEGO LATA.

HARMONOGRAM TRASY FESTIWALOWEJ SANTANDER LETNIE BRZMIENIA 2024

KRAKÓW / 5-6.07 / Parkowa  
BABIE LATO, MROZU, Vito Bambino, Zalewski, Kacperczyk, Łąki Łan, Poluzjanci, Sorry Boys, Margaret, Daria ze Śląska

WROCŁAW / 12-13.07 / Pola Marsowe  
BABIE LATO, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka, Artur Rojek, Łąki Łan, Poluzjanci, IGO, Natalia Kukulska, Margaret, Rosalie.

KATOWICE / 26-27.07 / Strefa Kultury  
BABIE LATO, Kortez, Zalewski, Artur Rojek, Kacperczyk, Łąki Łan, Poluzjanci, Natalia Przybysz, Margaret, Lordofon

WARSZAWA / 9-10.08 / Tor Służewiec 
BABIE LATO, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Nosowska, Artur Rojek, Łąki Łan, IGO, LemON, Mery Spolsky, Sorry Boys

ŁÓDŹ / 16-17.08 / Miejski Skwer na Lutomierskiej 
BABIE LATO, MROZU, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Kaśka Sochacka, Łąki Łan, LemON, Sorry Boys, Bartek Królik, Rubens

POZNAŃ / 30-31.08 / Park Cytadela  
BABIE LATO, MROZU, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka, Łąki Łan, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Zalia, Dawid Tyszkowski

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.05.24, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Brodka, Margaret, Rosalie, Babie Lato 2024, Błyszczę
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia