Debiut reżyserski Paoli Cortellesi - „Jutro będzie nasze” w kinach już 24 maja

„Jutro będzie nasze” to debiut reżyserski Paoli Cortellesi, która – podobnie jak Phoebe Waller-Bridge w „Fleabag” – nie tylko reżyseruje, ale również gra w filmie główną rolę. Premiera już 24 maja.

Film opowiada historię Delii, włoskiej gospodyni domowej, która zmaga się z trudami codzienności w patriarchalnym społeczeństwie powojennych Włoch. Ciężko pracuje, by związać koniec z końcem, jednocześnie opiekując się domem, dziećmi i starszymi członkami rodziny. Mimo jej poświęceń, spotyka się tylko z przemocą i pretensjami ze strony męża Ivano (Valerio Mastandrea). Pewnego dnia, otrzymuje list, który wywołuje w niej bunt i prowokuje do działania. Delia zaczyna podejmować śmiałe decyzje, które zmieniają jej życie i pozwalają jej walczyć o własne prawa.

Film zdobył uznanie we Włoszech, pokonując w kinach nawet takie hity jak „Barbie” i „Oppenheimer”. To opowieść o sile kobiet, które jako pierwsze w historii postanowiły walczyć o swoje prawa i przyszłość.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.05.24, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Jutro będzie nasze, Paola Cortellesi
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia