Zobacz najnowszy teledysk do utworu „Let it shine” z drugiego albumu międzynarodowego zespołu tres.b. Płyta „40 winks of courage” swoją premierę miała 15 maja.
Très.B to międzynarodowy zespół składający się z polskiej wokalistki i basistki, Misi Furtak i dwóch muzyków o europejsko - amerykańskich korzenia - perkusIsty Toma Pettit i gitarzysty Oliviera Heim'a. Za swój debiutancki album "The Other Hand", którego premiera odbyła sie 21.09.2010, zespół Très.b otrzymał nagrodę "FRYDERYK 2011" w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.
Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) "bardzo.b" i jest dwuznacznym odniesieniem do, z jednej strony francuskiego très bien (bardzo ładne), a z drugiej do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej. Poza tym Très.B ("bardzo.b") to nawiązanie do faktu, że muzycy z różnych stron świata nieprzerwanie przeprowadzają się z miejsca na miejsce, przez co nigdzie nie są do końca "u siebie". Angelika Kucińska ( "Machina", "Hiro", "Przekrój") o wokalistce Très.B pisze: "charyzmatyczna, piekielnie
zdolna polska dziewczyna na emigracji". Z kolei holenderski magazyn, OOR, o debiutanckiej Ep'ce zespołu: "nie nudzi ani przez moment i rozbudza apetyt na nowy materiał".
Debiutancka płyta Très.B, "The Other Hand", ukazała się na rynku polskim jesienią 2010. Finalnego szlifu nadał jej w swym nowojorskim studio nadworny producent Nicka Cave'a - Victor Van Vugt, znany ze współpracy z the Bad Seeds, P.J Harvey, Beth Orton i Athlete. Album zebrał świetne recenzje. Na łamach "Wprost" został nazwany jedną z najlepszych płyt 2010 roku. Podsumowaniem sukcesu debiutanckiego krążka zespołu była nagroda "Fryderyk 2011" w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.
Z okazji tego prestiżwego wyróżnienia przygotowana została specjalna reedycja albumu "The Other Hand", którego premiera odbyła się 21 czerwca 2011 r.
Très.B występowali z wieloma znakomitymi zespołami, jak m.in Jamie Lidell, TV on The Radio, HEY, Myslovitz, Spiritualized, Astroids Galaxy Tour, Seabear i wielu innych. Misia śpiewała m.in. na składance "Wyspiański Wyzwala" (z Dr.No) i na ostatniej płycie Bajzla. Mają za sobą ponad 150 występów na scenach całej Europy, m.in niedawne występy na brytyjskich festiwalach The Great Escape i Liverpool Sound City, czy na francuskim Europavox. Cieszą się opinią doskonałego zespołu koncertowego.
Skład zespołu:
Misia Furtak - vocals/bass
Olivier Heim - guitars
Tom Pettit – drums
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |