Posłuchajcie utworu „Jesień – Tańcuj” stworzonego przez L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra

Do sieci trafił utwór „Jesień – Tańcuj” – stworzony przez L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra specjalnie do malowanej adaptacji „Chłopów”, nominowanej do Oscara.

Wokalnie produkcję ubarwili tacy artyści jak Kayah, Laboratorium Pieśni oraz Dagadana. Singiel ukazał się nakładem Agora Digital Music.

„Jesień – Tańcuj” to pierwszy z czterech singli autorstwa L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, promujących film "Chłopi". Każdy z tych utworów, zgodnie z duchem powieści Reymonta - nawiązuje do jednej z czterech pór roku. "Jesień – Tańcuj" przenosi nas na wesele Boryny i Jagny, zachęca do tańca i łączy pokolenia oraz gatunki muzyczne. W utworze usłyszeć można hipnotyzujące wokale Kayah, Laboratorium Pieśni oraz Dagadana, współgrające z tradycyjnym brzmieniem kapeli Tęgie Chłopy w ramach międzynarodowej orkiestry RBFO. Te połączenie daje nam wrażenie, że Reymontowska wieś ożywa na nowo.

Podobnie jak Reymont zbudował barokową katedrę językową z prostych słów i powiedzeń chłopów, tak L.U.C. stworzył bogatą i barwną muzykę filmową, używając wyłącznie autentycznych i akustycznych instrumentów historycznych. Tekst utworu został stworzony na podstawie setek słów oraz cytatów z "Chłopów", co nadaje mu niezwykłą głębię. Singiel – podobnie jak i cały projekt, ma też wiele elementów impresjonistycznych, łącząc tradycyjne melodie z nowoczesną formą producencką, opartą na zapętlaniu i współczesnych artykulacjach brzmieniowych bębnów dwumembranowych czy tuby, która gra tu niczym basowy syntezator.

Całość, w nawiązaniu do międzynarodowego charakteru produkcji (film malowany był w 4 krajach słowiańskich), stanowić będzie bogate kompendium muzyki słowiańskiej stworzone przez prawie 100 muzyków z Polski, Ukrainy i Białorusi pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.

Klip do utworu ma już ponad 125 tys. odtworzeń w serwisie YouTube. Zachwyceni słuchacze tak komentują premierę: Już od pierwszych dźwięków na mej skórze pojawiły się ciarki...; Jaka wspaniała jest ta piosenka. Oczyma wyobraźni widzę dawne polskie wsie z ich urokliwymi krajobrazami, prostymi zwyczajami i tradycją; Do tego projektu nie mógł nikt inny śpiewać aniżeli Kayah. Fantastycznie brzmi w słowiańskich brzmieniach; Coś wspaniałego - emocje, dynamika, muzyka i słowa w przepięknej oprawie. Prawdziwe dzieło sztuki.

Na ekrany polskich kin „Chłopi” wejdą 13 października 2023.

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.10.23, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Jesień – Tańcuj, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia