Ania Rusowicz oraz Eskaubei & Funky Flow kolejnymi gwiazdami Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012

Ania Rusowicz oraz Eskaubei & Funky Flow kolejnymi gwiazdami Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012.

Ania Rusowicz, nagrodzona w tym roku aż czterema Fryderykami - polska artystka śpiewająca big-bit, oraz Eskaubei & Funky Flow, grający instrumentalny hip-hop z elementami funky i fusion, wystąpią na Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012. Tegoroczna trzecia edycja imprezy odbędzie się ponownie na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku, gdzie co roku zbierają się tłumy fanów muzyki spod znaku ‘pozytywnych wibracji’. Podczas festiwalu zagrają również Ben L’Oncle Soul, Omar oraz Ewa Bem z koncertem jubileuszowym. Wkrótce organizatorzy ogłoszą kolejnych artystów. Bilety i karnety na festiwal są już dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej.

Białystok Pozytywne Wibracje Festival co roku przyciąga do Białegostoku tysiące wielbicieli muzyki soul, funk, r&b i acid jazz, ponieważ jest jedynym w Polsce wydarzeniem o tym profilu muzycznym. W tym roku do stałego zestawu dojdą big-bitowe brzmienia vintage w wykonaniu Ani Rusowicz. Big-bit to określenie muzyki rozrywkowej wymyślone przez menedżera Niebiesko-Czarnych i stosowane w czasach, w których „muzyka rockowa” zbyt silnie kojarzyła się władzom politycznym z kulturą Zachodu. Dziś do lat 60’ i 70’ powraca się na wielu polach artystycznych poszukiwań – modzie, kulturze, wystrojach wnętrz i oczywiście w muzyce. Utwory w wykonaniu Ani Rusowicz są jak wehikuł czasu, który teleportuje do złotych czasów polskiej muzyki spod znaku big-bitu. Sukces artystki polega na wiernym odtworzeniu klimatu lat 60’ i 70’ połączonym z twórczą nowoczesną aranżacją utworów. Ania Rusowicz jest kolejną po Ewie Bem polską gwiazdą trzeciej edycji festiwalu Białystok Pozytywne Wibracje. Wokalistka nawiązuje w swojej muzyce do lat 60’ i 70’ poprzez vintage’owe brzmienia i surowe wokale. Na jej pierwszej solowej płycie „Mój Big-Bit”, która okazała się hitem i za którą Rusowicz otrzymała w tym roku Fryderyka, znalazły się zarówno piosenki jej autorstwa jak i z repertuaru słynnej mamy Ady Rusowicz oraz zespołu Niebiesko-Czarni. Ania udowodniła, że doskonale się czuje w konwencji vintage a big-bitowe korzenie ma we krwi. Zdobywczyni czterech nagród Fryderyk 2012 w kategoriach Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku i Debiut Roku wystąpi w Białymstoku po raz pierwszy.

Eskaubei & Fnky Flow – to projekt wykonawców reprezentujących dwa różne nurty muzyczne, a w połączeniu dający efekt, który można nazwać instrumentalnym hip-hopem z elementami funky i fusion. Koncerty grupy to przede wszystkim potężna dawka energii, groove`u i scenicznych umiejętności. Oryginalne podejście do tematów utworów jak i nie schematyczne rozwiązania muzyczne tworzą mieszankę wybuchową. Zespół ze wspólnym materiałem debiutował w październiku 2010 na scenie Live - jednego z najlepszych klubów koncertowych w Polsce. Supportował takich wykonawców jak: Afromental, Łąki Łan, Afro Kolektyw czy Pezet. Eskaubei, obecny na scenie od 13 lat to pionier hip-hopu na Podkarpaciu i jedna z najaktywniejszych postaci rodzimego undergroundu. Po wielu nieoficjalnych wydawnictwach i gościnnych występach przygotowuje się do oficjalnego debiutu fonograficznego, przy którym współpracuje z O.S.T.R.-em. Funky Flow to rzeszowska grupa założona w październiku 2005 roku. Zespół zainicjowany został przez muzyków, którzy doświadczenie zdobywali w wielu różnych składach. Muzyka którą prezentują to fusion, oparty głównie na muzyce jazzrockowej i funky.

Obok Ani Rusowicz oraz Eskaubei & Funky Flow na scenie na dziedzińcu Pałacu Branickich zagrają Omar i Ben L’Oncle Soul, którzy wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Wierni fani Pozytywnych Wibracji mieli okazję posłuchać ich utworów na kompilacjach płytowych z tej serii. W piątek 20 lipca br. odbędzie się także podczas festiwalu szczególne wydarzenie: jubileuszowy koncert Ewy Bem „Moje Serce To Jest Muzyk, czyli 40 lat na scenie”.Białystok Pozytywne Wibracje Festival odbędzie się 20 i 21 lipca po raz trzeci na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Na festiwalowiczów czekają rewelacyjne koncerty, lokalne specjały oraz piękne zakątki Podlasia. Wszystko to, a przede wszystkim pozytywna i przyjazna atmosfera sprawiły, że wydarzenie zostało okrzyknięte rok temu najpiękniejszym polskim festiwalem.

W najbliższym czasie organizatorzy ogłoszą kolejne gwiazdy festiwalu!

Bilety oraz karnety na Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012 dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej – zarówno w punktach sprzedaży, jak
i systemach internetowych:
• eBilet (www.ebilet.pl)
• Eventim (www.eventim.pl)
• Ticketpro (www.ticketpro.pl)
• kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce
• ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn

m.in. w następujących kasach biletowych w Białymstoku:
EMPiK Rynek, ul. Sienkiewicza 3, Białystok,
• EMPiK Galeria Alfa, ul. Świętojańska 15, Białystok,
• EMPiK Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,
• EMPiK Hetman, ul. Hetmańska 16, Białystok,
• Media Markt Białystok Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,

oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie:
• Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl)
• Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15

Na zdjęciu Ania Rusowicz. fot. Patrycja Toczyńska

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.06.12, autor: irka)
Dział muzyka
Tagi: Ania Rusowicz, Eskaubei & Funky Flow
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia