Na Scenie Trójki podczas Off Festival Katowice 2012

Na Scenie Trójki tym razem to, co polska scena ma najlepszego - niepoprawni Cool Kids Of Death, ujmujący Paula i Karol oraz obiecujący Minerals.

Cool Kids Of Death
Łamią zasady, prowokują, zmuszają do myślenia. Łódzka grupa Cool Kids Of Death należy do tych, które się albo kocha, albo nienawidzi – ale obojętnie przejść obok nich nie sposób. Zdefiniowali na nowo polską muzykę rockową wydanym przed dekadą debiutem, sprowokowali dyskusję pokoleniową opublikowanym przez "Gazetę Wyborczą" tekstem Kuby Wandachowicza "Generacja Nic", a w 2011 roku zaszokowali wszystkich świetnym, choć niespodziewanie mocno elektronicznym, niemal tanecznym albumem "Plan ewakuacji". Zapamiętajcie ten tytuł, bo kiedy Cool Kids Of Death będą wchodzić na Scenę Trójki, powinniście ewakuować się spod innych scen, by nie przegapić jedynego w swoim rodzaju doświadczenia, jakim jest koncert łodzian. Tu wszystkie chwyty są dozwolone.

Paula i Karol
Ona i on. Polka z Kanady i wrażliwiec z Warszawy. Paula Bialska i Karol Strzemieczny - sprawcy wielkiego poruszenia na rodzimej scenie niezależnej, jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Właśnie przypomnieli o sobie drugim albumem, bezpretensjonalnym i znakomitym "Whole Again", na którym gościnnie udzielają się m.in. Radek Łukasiewicz (Pustki) i Piotr Zabrocki. Chwalą ich wszyscy, nie tylko w naszym kraju. Brytyjski "The Guardian" umieścił Paulę i Karola na liście młodych artystów, na których warto zwró cić uwagę, bo to zespół w rodzaju "przyjdź na nasz koncert i złamiemy ci serce, a potem je naprawimy". Swoją drogą, Anglicy mogli właśnie przekonać się na własnej skórze jak to działa – kiedy czytacie te słowa, Paula i Karol, koncertem na festiwalu Liverpool Sound City kończą trasę po Wyspach.

Minerals
Porównywani, nie bez powodu do Coldplay czy Radiohead, nawiązują – choćby przez cover "Odchodząc" – do twórczości Republiki… Dawno nie było w polskiej muzyce rockowej debiutu tak dojrzałego jak "White Tones" formacji Minerals. Ich muzykę cechują niebanalne kompozycje, opierające się na bogatym, gitarowym brzmieniu i charakterystycznym wokalu Filipa Pokłosiewicza .

Karne ty i bilety są dostępne w OFF Sklepie na stronie internetowej OFF Festivalu oraz w sieciach Ticketpro i Eventim.

Do nabycia:
OFF Karnet Trzydniowy - z polem namiotowym lub bez – w cenie 160/200 zł - upoważnia do wstępu na trzy dni festiwalowe w Dolinie Trzech Stawów od 3 do 5 sierpnia. Podane ceny obowiązują do 11 czerwca.
http://www.off-festival.pl

na zdj. Cool Kids Of Death

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.05.12, autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: Cool Kids Of Death, Paula i Karol, Minerals
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia