Tydzień z Adamem Makowiczem

Czytelnicy książki "Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem" będą mieli okazję do zdobycia autografu bohatera tej publikacji. Światowej sławy jazzman wystąpi w tym tygodniu na kilku koncertach.

16 maja o 18:00 w Filharmonii Gorzowskiej Adam Makowicz spotka się z publicznością. Opowie m.in. o kulisach powstawania jego biografii "Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem". Tego wieczoru zostanie również wyświetlony film „Trzeba uderzać we właściwe klawisze”.

18 maja o godz. 19:00 w Sali Koncertowej odbędzie się Koncert Galowy z okazji I Rocznicy Działalności Filharmonii Gorzowskiej.
Wystąpią: Adam Makowicz – fortepian, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Piotr Borkowski – dyrygent.
Koncert poprowadzą Jan Popis i Paweł Sztompke.

Tego wieczoru będzie można usłyszeć m.in.:
- Uwerturę "Il Nome della rosa" opartą na motywach powieści Umberto Eco "Imię Róży" (Jeajoon Ryu)
- Muzykę na smyczki, perkusję i czelestę (Bela Bartok)
- Elegię na orkiestrę (Tadeusz Baird)
- Błękitną Rapsodię (George Gershwin).

19 maja o godz. 18:00 podczas 7. Silesian Jazz Festival w Filharmonii Śląskiej (sala na Giszowcu) Adam Makowicz zaprezentuje standardy amerykanskie (Gershwin, Ellington, Armstrong, Bernstein, Rodgers, Porter), jazzowe interpretacje utworów Chopina oraz utwory własne.
Po koncercie spotka się z publicznością, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. jego biografii "Grać pierwszy forepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem".

20 maja o godz. 21:00 w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku Adam Makowicz wystąpi podczas II Kaszubskiej Majówki Jazzowej.

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.05.12, autor: irka)
Dział muzyka
Tagi: Adam Makowicz, jazz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Mike Flanagan
4
Michael Shanks
5
Samuel Van Grinsven
6
Guillaume Nicloux
7
Paolo Genovese
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Agata Zamarska
2
Kelsey Cox
3
Mario Vargas Llosa
4
Anna Bailey
5
Elizabeth Jane Howard
6
Hanna Greń
7
Ildefonso Falcones
8
Lucinda Riley
9
Antoine Wilson
10
Beatriz Serrano
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia