Premiera albumu "Widzialne | Niewidzialne" Zakopower już 9 grudnia

"Widzialne | Niewidzialne" jest ósmym albumem w dorobku Zakopower. Zespół wraca nieco odmieniony, ze świeżym materiałem, w którym pojawiają się współczesne instrumenty i szlachetne, popowe melodie tworzone we współpracy z Mateuszem Pospieszalskim. Artyści jednak nie dają zapomnieć słuchaczom o tym skąd pochodzą i nie tracą Góralskiego Ducha. To, czego oczywiście nie mogło zabraknąć na tej płycie, to przejmujące, poetyckie teksty napisane przez Bartłomieja Kudasika i Sebastiana Karpiela-Bułecki.

"Widzialne | Niewidzialne" to metafizyczna podróż przez czasy i ludzkie losy, to opowieść o przenikaniu się przeszłości z teraźniejszością, świata materialnego z duchowym. Uniwersalne historie i wartości, które dotyczą każdego z nas - miłość, radość, wiara, przemijanie... Tak jak muzyka, którą tworzy zespół z Sebastianem Karpielem-Bułecką na czele, miesza w sobie tradycję i nowoczesność, ale w gruncie rzeczy porusza te same struny, co muzyka grana na Podhalu od stuleci.

Ten świat pędzi. Pędzimy i my. Czasem tracimy z oczu to, co najważniejsze. Tymi piosenkami chcemy powiedzieć - zatrzymajmy się na chwilę, spróbujmy dostrzec to, co nienamacalne. Pod warstwą świata materialnego tętni ten duchowy. Można go doświadczyć w przyrodzie, czyimś uśmiechu, w sobie, czy w muzyce... Mam nadzieję, że także tej, którą dla Was stworzyliśmy na albumie "Widzialne | Niewidzialne". - mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

Płyta w wersji CD została zaprojektowana przez Macieja Cecotkę, a szata graficzna została wzbogacona przez wyjątkowe fotografie Zofii Rydet - wybitnej fotografki, która od lat 50. XX wieku skupiała swoją uwagę na ludziach pochodzących z różnych regionów Polski, w tym z Podhala. Artystka na swoich zdjęciach pokazywała przemijający obraz polskiej wsi, a jej prace charakteryzuje szczerość i naturalność.

Lista utworów:

1. Wielkie oczy feat. Nosowska
2. Widzialnie i niewidzialne
3. Zmęczeni muzykanci
4. Chwila
5. Szczęście
6. Idę dalej
7. Hej idem w las
8. Biały obłok
9. Wołosi
10. Było minęło
11. Oczka zmruż
12. Bóg dał, Bóg wziął
13. Chwila - radio edit

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.12.22, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Zakopower, Widzialne | Niewidzialne
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia