Letnie Brzmienia Finał na Malcie

Między 10 a 11 września na poznańskiej Polanie Harcerza (Malta) z przytupem pożegnamy lato muzycznych emocji i ogólnopolski cykl Letnie Brzmienia. Podczas dwudniowego Finału Letnich Brzmień nad jeziorem Malta, usłyszeć będzie można rozgrzewające dźwięki muzyki m.in. Julii Wieniawy, Zalewskiego, Darii Zawiałow, Brodki i Vito Bambino. 

Harmonogram koncertów Finał Letnich Brzmień 2022:

Polana Harcerza przy jeziorze Malta, Poznań

10.09 – sobota: Arek Kłusowski, Ofelia, Julia Wieniawa, Zalewski, Daria Zawiałow,
11.09 – niedziela: bryska, Zalia, Vito Bambino, Brodka, Ralph Kaminski.
Letnie Brzmienia Finał na Malcie dodatkowe informacje
Finałowa scena Letnich Brzmień w sobotę (10.09) należeć będzie do m.in. intrygującej wokalistki i aktorki Julii Wieniawy, która zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty „Omamy”. Debiut muzyczny Julii to utwór „Na zawsze” z 2016 roku. Od tamtej pory wydała m.in. podwójnie platynowy singiel „Nie muszę”. Oprócz działań związanych z solową karierą, Wieniawa współpracuje z innymi artystami. Wraz z duetem Kacperczyk zaśpiewała i wystąpiła w teledysku do utworu „Sebiksy” zaś z zespołem Karaś/Rogucki nagrała singiel „Bezpieczny lot”. Kariera muzyczna artystki nabiera tempa i tego lata Wieniawa króluje na największych muzycznych festiwalach w Polsce.

Tego samego dnia publiczność rozgrzeje niezawodny Zalewski. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Ten artysta dobrze wie, co oznacza dobra „Zabawa”. To właśnie albumem o tym tytule powrócił w 2020 roku, udowadniając swoją silną pozycję na rynku muzycznym, a ostatnio również filmowym.

Daria Zawiałow, niezwykle elektryzująca osobowość i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej zagra również w sobotę. Artystka zadebiutowała w 2017 roku albumem „A kysz!”. W 2022 roku Daria Zawiałow została laureatką aż pięciu Fryderyków, w tym za Artystkę Roku. Scena sobotnia to też koncert intrygującego kompozytora i wokalisty Arka Kłusowskiego, którego zeszłoroczny krążek „Lumpeks” spotkał się z bardzo dobrym odbiorem fanów i krytyków. Tego samego dnia na scenie pojawi się Ofelia, autorka dwóch świetnie przyjętych płyt, która jak mówi „nie biega po polanach, lecz budzi się, co rano w mieście, pisze i komponuje, odkrywając nowe kolory i postaci, które w niej mieszkają”.

Drugi dzień Finału Letnich Brzmień (11.09) to koncert m.in. Ralpha Kaminskiego, artysty totalnego, laureata tegorocznego Fryderyka, którego ostatnie wydawnictwo „Kora” wzbogacone głośną trasą koncertową, na długo zostanie w pamięci nie tylko miłośników Maanamu. W Poznaniu zagra w towarzystwie My Best Band In The World. Drugi dzień Finału Letnich Brzmień to też koncert m.in. Brodki znanej z wielu muzycznych wcieleń, artystki stale poszukującej. W 2021 roku Brodka wydała album „BRUT”, nad którym pracowała w londyńskim Flesh and Bone Studios. Najnowszy singiel „Sadza" jest pierwszym po „Grandzie”, autorskim materiałem po polsku. W niedzielę na scenie zobaczymy też Vito Bambino, który jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskiej scenie muzycznej. Początek jego drogi to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina. W 2020 roku wydał solową płytę „Poczekalnia”. W niedzielę na scenie pojawi się młoda artystka bryska, której debiutancki mini-LP „jestem bryska” zaraz po premierze trafił na szczyt listy TOP100 najlepiej sprzedających się winyli. Ostatniego dnia Finału wystąpi również Zalia, czyli Julia Zarzecka, 21-letnia wokalistka i kompozytorka. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie popu oraz lo-fi, a fascynują ją przede wszystkim soul i R’n’B. Zalia najwięcej inspiracji czerpie z życia dużych miast, ich społeczności i różnorodności.


Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach z najpopularniejszymi artystkami i artystami, którzy mają moc przyciągania i czarowania publiczności. Letnie Brzmienia to projekt Good Taste Production, który był odpowiedzią na pandemiczną rzeczywistość Covid-19. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, od trzech lat aktywizuje miejską przestrzeń. Trasa koncertowa trwa całe wakacje. Koncerty odbywać się będą w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Zwieńczeniem projektu jest dwudniowy Finał Letnich Brzmień w Poznaniu 10-11.09.2022 r.

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.08.22, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Letnie Brzmienia Finał na Malcie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia